Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Powrót po urlopie wychowawczym2 Czerwca 2003

  przypadku o roszczenie do sądu pracy o przywrócenie do pracy na stanowisko zajmowane poprzednio, lub stanowisko równorzedne z poprzednio zajmowanym. powrót po urlopie (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy4 Lipca 2008

  bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, powinna złożyć wniosek jeszcze w czasie urlopu macierzyńskiego.Pracownica nie ma obowiązku stawienia się do pracy po zakończonym (...)

 • Wynagrodzenie po powrocie z urlopu wychowawczego nieobjęte podwyżką12 Lipca 2012

  mi się wynagrodzenie zmodyfikowane o podwyżkę? Ochronę pozycji zawodowej pracownika powracającego do pracy po urlopie wychowawczym gwarantuje Kodeks pracy, który (...)

 • Praca na urlopie wychowawczym-zgoda pracodawcy21 Stycznia 2009

  Maria Teresa, Prawo pracy. Komentarz Warszawa 2005 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, wydanie II). Możliwość podjęcia pracy u innego pracodawcy na urlopie wychowawczym jest tu uzależniona (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie wychowawczym5 Listopada 2009

  do wniosku o udzielenie urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po wychowawczym. Przypominamy, że zgodnie z art. 155² kodeksu pracy, zgodnie z którym urlopu udziela się proporcjonalnie, (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim7 Stycznia 2005

  pozostawania na urlopie wychowawczym wlicza się do stażu pracy uprawniającego do nabycia urlopu wypoczynkowego w wyższym wymiarze. urlop wypoczynkowy, urlop wychowawczy, wymiar (...)

 • Zakres obowiązków pracownika4 Maja 2004

  wewnątrzzakładowych, nie mogę również podpisywać żadnych dokumentów, nie mogłam również brać udziału w rekrutowaniu nowych pracowników do działu. Moja ocena pracy została przeprowadzona (...)

 • Koniec urlopu wychowawczego13 Grudnia 2006

  ; Będąc na urlopie wychowawczym pozostaje Pani oczywiście cały w stosunku pracy. Zasadniczo to pracodawca opłaca składki. Jednakże składki emerytalne i rentowe pracownika przebywającego (...)

 • Zatrudnienie po urlopie wychowawczym 26 Września 2008

  pracy np. terenu gminy czy powiatu. Wtedy taka praca nie jest oddelegowaniem poza stale miejsce pracy. Należy też pamiętać, że brak możliwości zatrudnienia pracownicy po urlopie (...)

 • Zasady obliczania dodatku stażowego8 Listopada 2004

  chorobowego zarejestrowałam się w Urzędzie Pracy jako bezrobotna z prawem do zasiłku. Po upływie 4,5 miesięcy podjęłam pracę na stanowisku referenta do spraw księgowości po (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • samotna matka

  Jestem w ciazy za dwa tygodnie zaczynam prace co mam zrobic jakie prawa mi przysługują ,do jakich instytucji mogę sie odwołać czy zakład który mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane