Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dochodzenie zwrotu nienależnych pieniędzy10 Stycznia 2007

  karnym kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W takim przypadku można złożyć zawiadomienie do prokuratury o (...)

 • Zajęcie rzeczy w postępowaniu karnym9 Grudnia 2005

  własnością. A o zwrocie rozstrzyga dopiero sąd w orzeczeniu kończącym postępowanie. Pamiętać należy, że na postanowienie co do zabezpieczenia przysługuje zażalenie. Zażalenie na postanowienie (...)

 • Przedawnienie karalności oszustwa11 Czerwca 2008

  lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8) można rozpatrzyć możliwość zawiadomienia prokuratury (...)

 • Przywłaszczenie środków na rachunku10 Listopada 2005

  , utrzymanie mocodawcy i ewentualne wynagrodzenie dla pełnomocnika za opiekę, to nie ma mowy o darowiźnie i jej zaliczeniu na schedę spadkową. Nawet, gdyby przyjąć, że doszło do dokonania (...)

 • Prawo zastawu na pojazdach pozostawionych w hotelu27 Września 2010

  . Piśmiennictwo: Praktyczne wyjaśnienia oraz wzory umów i pism. 2001-2006 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis - LexPolonica).   Pojawia się tutaj pytanie co to są \"rzeczy wniesione do (...)

 • Upublicznienie pisma do prokuratury2 Czerwca 2005

  Sporządziłem pismo do prokuratury rejonowej, w którym wyrażam niezadowolenie z racji tego, iż pomimo upływu kilku miesięcy od złożenia do tejże prokuratury doniesienia o (...)

 • Przywłaszczenie mienia1 Września 2003

  prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 3. W wypadku (...)

 • Przywłaszczenie mienia16 Listopada 2009

  pisma z prośbą o zwrot banera ) odzyskania banera. Czy takie zdarzenie można uznać za przywłaszczenie mienia i złożyć doniesienie na policję o popełnieniu przestępstwa? Przestępstwo (...)

 • Uszkodzenie mienia na szkodę najemcy24 Listopada 2010

  osobą uprawnioną do złożenia wniosku o ściganie, o którym mowa w art. 288 § 4 kk, jest nie tylko właściciel rzeczy, lecz także inna osoba, której przysługuje inne (...)

 • Co mam zrobić w sytuacji kiedy pracodawca nie chce wydać protokołu z wypadku?25 Maja 2015

  przedmiotowej sprawie powinien Pan wysłać pismo (za potwierdzeniem odbioru jeżeli chodzi o zleceniodawcę) zarówno do zleceniodawcy, jak i do ZUSu ze zgłoszeniem wypadku, z zaznaczeniem, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane