Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  . Tutaj znów należy wskazać właściwy adres do doręczeń, a do tego dokładnie opisać, iż dowiedział się Pan o wydaniu nakazu zapłaty dopiero z zawiadomienia o zajęciu (...)

 • Skarga na czynności komornika15 Października 2008

  . Dotyczy to także zaniechania przez komornika dokonania czynności. Do rozpoznania skargi na czynności komornika właściwy jest sąd, przy którym działa komornik. Jeżeli do (...)

 • Skarga na komornika - pomyłka w egzekucji30 Lipca 2004

  się o niej. O zajęciu rachunku bankowego powinna zostać Pani powiadomiona pismem skierowanym do Pani przez komornika. Od tej daty będzie biegł termin do wniesienia skargi (...)

 • Doręczenie przez komornika6 Lipca 2009

  Polonica, komentarz do art. 767 Kodeksu postępowania cywilnego). Skargę taką, sąd rozpoznaje w terminie tygodnia licząc od dnia jej wpływu do sądu.  doręczanie pism procesowych, (...)

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy3 Lipca 2006

  wchodzi ono (jego składniki) do masy spadkowej.   Natomiast co do osobistych praw autorskich w opisanej sytuacji (pod warunkiem, że mamy do czynienia z utworem, czyli przejawem (...)

 • Uprawnienia zawodowe, a prowadzenie działalności19 Listopada 2004

  Czy mając zarejestrowaną działalność gospodarczą można świadczyć usługi pomocy w pisaniu różnych pism do sądu np. zarzuty do nakazu zapłaty, pozew o alimenty, rozwód, wniosek (...)

 • Skarga dłużnika na czynności komornika24 Marca 2011

  zawiadomienia - od dnia, w którym czynność powinna być dokonana. Dla osób trzecich z racji tego, iż one nie są zawiadamiane o czynnościach komornika, bieg terminu do wniesienia (...)

 • Korespondencja od komornika4 Lutego 2009

  , które komornik dołącza do akt sprawy. Pisma mogą być doręczane osobiście przez komorników bądź też za pośrednictwem poczty. Jeśli chodzi o doręczani pism poprzez (...)

 • Postępowanie komornicze i zbieg egzekucji30 Marca 2007

  możliwość kwestionowania opłaty pobranej przez komornika (w drodze skargi na czynności komornika), która powinna odnosić się do wyegzekwowanego przez komornika roszczenia. (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  tej oceny są zaświadczenia o zarobkach, roczne zeznania o dochodach (PIT) i zeznania świadków. Możliwości finansowe ojca to nie tylko dochody i zarobki uzyskane, ale też potencjalne – (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane