Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty na ojca10 Października 2011

  alimenty dziecku, informacje o braku zainteresowania dzieckiem (dziecko właściwie go nie zna), zebrane przeze mnie informacje na temat stopy materialnej i sposobu życia zobowiązanego (...)

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.9 Lipca 2015

  ; 1 k.p.c.), ale zasądza alimenty nie tylko wymagalne w dacie orzekania, lecz także alimenty na przyszłość. Ze względu na to, że przyszłość z reguły niesie w sobie zmiany, (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  łoży na małoletnie dziecko). Pragniemy wskazać, iż opłata od pozwu o rozwód wynosi 600 zł. Opłata od wniosku o zabezpieczenie wynosi natomiast 100 (...)

 • Pozew wzajemny o alimenty na rzecz dziecka14 Września 2007

  małoletniego syna z pozwem wzajemnym o alimenty na rzecz dziecka, przeciwko matce reprezentującej to samo dziecko, a która wystąpiła z pozwem przeciwko ojcu o alimenty (...)

 • Mój były mąż zagroził córce że przestanie płacić na nią alimenty. 12 Sierpnia 2015

  były mąż może przestać płacić alimenty ze względu na to że dziecko się nie uczy? A co w sytuacji kiedy wyjdzie ona za mąż, czy nadal będzie mogła otrzymywać alimenty? (...)

 • Jak znieść obowiązek alimentacyjny po udowodnieniu że nie jestem ojcem dziecka? 9 Kwietnia 2015

  sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się, że dziecko od niego nie pochodzi. W razie uznania ojcostwa przed urodzeniem się dziecka już poczętego bieg tego terminu nie (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty6 Lutego 2007

  Sądowe ustalenie ojcostwaRoszczenia o alimenty przedawniają się z upływem 3 lat, lecz nie od dnia narodzin dziecka. Dziecko przez przynajmniej kilkanaście najbliższych lat będzie (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?7 Lipca 2015

  wymiarem jest między innymi możliwość wystąpienia o alimenty przez ośrodek pomocy społecznej (art. 110 ust. 5 ustawy o pomocy społecznej). Art. 110. 1. Zadania pomocy społecznej w (...)

 • Proces rozwodowy a roszczenie o alimenty29 Stycznia 2007

  Moja znajoma otrzymała pozew o rozwód. Znajoma zastanawia się, czy nie złożyć pozwu o alimenty na rzecz dwójki dzieci oraz jej samej, ponieważ to ona wychowuje jedno dziecko, (...)

 • Rozwód a alimenty dla pełnoletniego5 Maja 2006

  separacyjny zasądzający alimenty? Dziecko dzisiaj jest już pełnoletnie, ale uczy się. Czy sąd orzekając rozwód zasądzi też alimenty na dziecko, czy też z racji pełnoletności (...)

 • Równy status materialny a alimenty27 Maja 2004

  mająca jeszcze tytułu) ma prawo żądać od rodziców środków utrzymania do czasu ukończenia studiów. Należy wystąpić do sądu z pozwem o zasądzenie od małżonka alimentów na (...)

 • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych13 Stycznia 2006

  . W między czasie żona wniosła sprawę o rozwód, miałem jedno dziecko, pisałem wiele listów po wyjeździe, ale na żadne nie otrzymałem od żony odpowiedzi. W 1995 roku żona (...)

 • Alimenty dla pełnoletniej córki która urodziła dziecko13 Grudnia 2016

  żądanie od niego alimentów na dziecko. Ułatwi to Pana córce wychowywanie dziecka. W zakresie pozwu o alimenty należy wskazać, iż powództwo o (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego14 Kwietnia 2005

  rozprawie o alimenty stwierdziła, że brat użycza jej samochodu. Drugi samochód zupełnie nie jest potrzebny. Czy na rozprawie o rozdzielczość majątkową można pozwać brata na (...)

 • Alimenty dla synowej i wnuków7 Czerwca 2004

  krawiecki, ale cały czas wykazuje zerowe dochody)? Czy sąd może zasądzić większe alimenty niż synowi, tylko dlatego, że ja mogę mieć większy dochód niż on? Czy można prosić o zmianę (...)

 • Wyrównanie alimentów11 Września 2003

  małoletnie dziecko przekazem pocztowym (na adres) winny być przekazywane na dziecko czy matkę? Wprawdzie małżonkowie mają obowiązek wspólnie łożyć na potrzeby rodziny (...)

 • Obniżenie alimentów6 Maja 2010

  pracę nie będzie to poziom zarobków, które były do tej pory. Niestety popełniłem błąd zgadzając się na tak wysokie alimenty na syna; córka była pełnoletnia w momencie rozwodu (...)

 • Alimenty za czas przeszły4 Sierpnia 2010

  się być niezasadne. Pamiętać bowiem należy, iż alimenty zasądzone są na dziecko i dotyczą bezpośrednio jego bieżących potrzeb. Zasądzenie alimentów wstecz jest wyjątkiem (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy7 Grudnia 2004

  świadczeń, wydanych w poprzednio wszczętej sprawie, za okres od wytoczenia powództwa o rozwód". Zatem jeżeli przed skierowaniem pozwu o rozwód wytoczono sprawę o alimenty, (...)

 • Umowa pomiędzy małżonkami a alimenty na dziecko8 Września 2003

  Mam pytanie w sprawie alimentów na dziecko jakie płaci ojciec po rozwodzie z żoną. Załóżmy, że sąd w wyniku procesu rozwodowego orzeka, że ojciec ma płacić alimenty w określonej (...)

 • Procentowe określenie wysokości alimentów23 Kwietnia 2007

  podjęte przez Panią działania. Postępowanie rozwodowe toczy się jednak przed sądem okręgowym. Do rozstrzygania o alimentach za okres sprzed wniesienia pozwu o rozwód właściwym jest (...)

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka16 Czerwca 2005

  mają obowiązek nadal łożyć na utrzymanie dziecka, a także na jego wykształcenie, jeżeli dziecko chce podjąć dalszą naukę. Obowiązek alimentacyjny nie wygasa więc z chwilą uzyskania (...)

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka 10 Kwietnia 2008

  Moja sytuacja przedstawia się następująco. Od osiemnastu lat płacę alimenty na dziecko z poza małżeństwa, którego ojcostwo uznałem. Do sierpnia 2007 dziecko przebywało (...)

 • Jak zabezpieczyć syna przed płaceniem alimentów na ojca?13 Kwietnia 2015

  na działanie będzie dopiero moment, w którym ojciec wystąpi przeciwko synowi na drogę sądową z pozwem o alimenty. W takim przypadku syn powinien otrzymać odpis pozwu (...)

 • Alimenty a urlop wychowawczy14 Stycznia 2005

  zamieszkania będzie to zwykle sąd, który ostatnio ustalił dla nich alimenty. Od pozwu sąd pobiera wpis, który określa indywidualnie. Ustalając alimenty sąd bowiem bierze pod (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane