Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zakup ziemi rolnej a zgoda ANR19 Marca 2007

  kwestii formalnych z ARR związanych z zakupem ziemi rolnej? Kto jeszcze może zgłosić w moim imieniu do ARR chęć zakupu takiej ziemi? Agencja Rynku Rolnego działa na podstawie (...)

 • Zakup gospodarstwa rolnego5 Kwietnia 2005

  przez spółdzielnie produkcji rolnej; spółdzielnia produkcji rolnej - w przypadku sprzedaży przez jej członka nieruchomości rolnej stanowiącej wkład gruntowy w tej spółdzielni; osoba (...)

 • Działka budowlana5 Października 2010

  u.p.z.), następnie kieruje do rady miasta/rady gminy wniosek o podjęcie uchwały o przystąpieniu do zmiany planu (art. 14 ust. 4 u.p.z.). Po rozpoznaniu wniosku rada miasta/rada gminy (...)

 • Małżeństwo między rozwiedzionymi małżonkami22 Lipca 2005

  gdzieś to trzeba zgłosić? Mąż ma kilka hektarów, więc teoretycznie jest rolnikiem. Czy jako żona rolnika - choć bez praw do tej ziemi (bo to według podziału majątku jego) mogę starać (...)

 • Pełnomocnictwo do zakupu ziemi od ANR8 Czerwca 2007

  najlepszym będzie udzielenie pełnomocnictwa zarówno do uczestniczenia w przetargu oraz do ewentualnego zawarcia umowy o zakup nieruchomości. Zgodnie z art. 99 § 1 jeżeli do (...)

 • Darowizna dla fundacji18 Lipca 2007

  , konkretnie ziemi rolnej. Na tym terenie fundacja zamierza prowadzić swoją działalność statutową. Czy fundacja w tych konkretnych przypadkach zwolniona jest od podatku, jeśli nie, to w jakiej (...)

 • Podatek VAT od sprzedaży działek budowlanych22 Października 2005

  podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, które są wymienione w klasyfikacjach wydanych na podstawie przepisów o statystyce publicznej, a także grunty. Podatnikiem, w myśl art.15 (...)

 • Przekształcenie ziemi rolnej na budowlaną21 Lipca 2005

  wnioskiem o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej do starosty. Jeżeli właściciel ma zamiar wystąpić z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę, należy pamiętać, iż decyzja (...)

 • Zabezpieczenie nieruchomości przy podziale majątku13 Marca 2008

  postępowania rozpoznaje sąd tej instancji, w której postępowanie się toczy. Może Pan również wnieść wniosek o zabezpieczenie przed wszczęciem postępowania o podział majątku. (...)

 • Warunkowa umowa sprzedaży ziemii rolnej28 Marca 2012

  Jestem właścicielem ziemi rolnej. W dniu dzisiejszym podpisałem u notariusza warunkową umowę sprzedaży tej ziemi. Teraz Agencja Nieruchomości Rolnej musi wypowiedzieć się czy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane