Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Zakup ziemi rolnej a zgoda ANR19 Marca 2007

    kwestii formalnych z ARR związanych z zakupem ziemi rolnej? Kto jeszcze może zgłosić w moim imieniu do ARR chęć zakupu takiej ziemi? Agencja Rynku Rolnego działa na podstawie (...)

  • Zakup gospodarstwa rolnego5 Kwietnia 2005

    przez spółdzielnie produkcji rolnej; spółdzielnia produkcji rolnej - w przypadku sprzedaży przez jej członka nieruchomości rolnej stanowiącej wkład gruntowy w tej spółdzielni; osoba (...)

  • Działka budowlana5 Października 2010

    u.p.z.), następnie kieruje do rady miasta/rady gminy wniosek o podjęcie uchwały o przystąpieniu do zmiany planu (art. 14 ust. 4 u.p.z.). Po rozpoznaniu wniosku rada miasta/rada gminy (...)

  • Małżeństwo między rozwiedzionymi małżonkami22 Lipca 2005

    gdzieś to trzeba zgłosić? Mąż ma kilka hektarów, więc teoretycznie jest rolnikiem. Czy jako żona rolnika - choć bez praw do tej ziemi (bo to według podziału majątku jego) mogę starać (...)

  • Zwyczajne zgromadzenie wspólników sp. z o.o.23 Czerwca 2008

    może być zaskarżona w drodze wytoczonego przeciwko spółce powództwa o uchylenie uchwały. Prawo do wytoczenia powództwa o uchylenie uchwały wspólników (...)

  • Pełnomocnictwo do zakupu ziemi od ANR8 Czerwca 2007

    najlepszym będzie udzielenie pełnomocnictwa zarówno do uczestniczenia w przetargu oraz do ewentualnego zawarcia umowy o zakup nieruchomości. Zgodnie z art. 99 § 1 jeżeli do (...)

  • Darowizna dla fundacji18 Lipca 2007

    , konkretnie ziemi rolnej. Na tym terenie fundacja zamierza prowadzić swoją działalność statutową. Czy fundacja w tych konkretnych przypadkach zwolniona jest od podatku, jeśli nie, to w jakiej (...)

  • Podatek VAT od sprzedaży działek budowlanych22 Października 2005

    podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, które są wymienione w klasyfikacjach wydanych na podstawie przepisów o statystyce publicznej, a także grunty. Podatnikiem, w myśl art.15 (...)

  • Przekształcenie ziemi rolnej na budowlaną21 Lipca 2005

    wnioskiem o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej do starosty. Jeżeli właściciel ma zamiar wystąpić z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę, należy pamiętać, iż decyzja (...)

  • Wyłączenie działki z produkcji rolnej24 Kwietnia 2011

    W jaki sposób właściciel działki może dokonać wyłączenia działki z produkcji rolnej? Właściciel składa odpowiedni wniosek do starostwa właściwego ze względu na położenie działki. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

    Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

  • POLISA POSAGOWA PZU

    Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

  • Sprawa o znieslawienie ?

    Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

  • Podwyższenie alimentów

    Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

  • widzenia z dzieckiem

    Chciałabym się dowiedzieć czy jako matka dziecka, to ja mogę złożyć wniosek o ustalenie liczby widzeń z dzieckiem? Ojciec dziecka jest osobą nahalną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane