Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty na ojca10 Października 2011

  serwisu znajdzie Pani wzór pozwu o podwyższenie alimentów. http://dokumenty.e-prawnik.pl/pisma/pozwy/wzor-pozwu-o-podwyzszenie-alimentow.html alimenty, niealimentacja, (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  pełnoletniej córki. 1. Czy mogę zatem wnosić o zawieszenie sprawy o alimenty córki do momentu potwierdzenia wyłączenia, skoro Sąd Okręgowy nie wyłączył sprawy o alimenty (...)

 • Egzekucja alimentów2 Lipca 2007

  narastają odsetki. Z opisu sytuacji nie wynika jednoznacznie za jaki okres są ściągane alimenty. Być może była żona w postępując w nieuczciwy sposób wniosła też o egzekucję alimentów (...)

 • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych13 Stycznia 2006

  uprawnioną do alimentów albo gdy odpadnie choćby jeden z warunków, od którego zależy przyznanie tych świadczeń. Jak wynika z tego z osiągnięciem wieku 18 lat ZUS zaprzestał wypłat. Z osiągnięciem (...)

 • Jak złożyć pieniądze do depozytu sądowego?4 Grudnia 2008

  alimenty. Była synowa złożyła pozew o alimenty na wnuka ode mnie. Alimenty na wnuka syn wznowił dobrowolnie wysyłając comiesięcznie przekazem pocztowym 350 złotych. Pozew o (...)

 • Żądanie rozwodu przez pozwanego i alimenty20 Czerwca 2007

  chodzi o alimenty dla Pana żony, to dużo zależy od tego, jak sąd orzeknie o winie rozkładu pożycia. W każdym razie żona nie może żądać alimentów tylko z tego powodu, że (...)

 • Niedoręczenie wyroku 6 Maja 2010

  2010 r. nie otrzymałam żadnego wyroku sądu, ani żadnego pisma od wnioskującej alimenty. Pisma, które otrzymałam z instytucji duńskich w kwietniu 2010 r. dotyczą pomocy w egzekucji (...)

 • Alimenty od ojca pracującego w USA1 Kwietnia 2004

  tego pisma składać osobiście. Może je przesłać pocztą. alimenty, alimenty od ojca, alimenty na dziecko, alimenty z zagranicy, dochodzenie alimentów

 • Alimenty od obcokrajowca16 Listopada 2005

  Jak można się ubiegać o alimenty, gdy ojciec dziecka jest obcokrajowcem (Afrykanin przebywający we Francji), nie ma legalnej pracy? Do jakiego sądu matka ma wnosić o alimenty? W (...)

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka16 Czerwca 2005

  szkoły średniej ustaje obowiązek alimentacyjny wobec syna, a syn podejmie studia od jesieni, to jak mam się o tym dowiedzieć abym mógł wznowić wypłacanie alimentów. Czy muszę się sam o (...)

 • Wniesienie o alimenty a rozwód22 Sierpnia 2006

  Od dłuższego czasu mąż nie daje mi żadnych pieniędzy na dzieci kilka dni temu złożył pozew rozwodowy. Chcę żądać alimentów dla dzieci i zastanawiam się czy złożyć pozew o alimenty (...)

 • Pozew wzajemny o alimenty na rzecz dziecka14 Września 2007

  małoletniego syna z pozwem wzajemnym o alimenty na rzecz dziecka, przeciwko matce reprezentującej to samo dziecko, a która wystąpiła z pozwem przeciwko ojcu o alimenty na rzecz (...)

 • Pozew o rozwód a pozew o alimenty4 Stycznia 2007

  takim zakresie, w jakim orzeknie o alimentach sąd rozwodowy, wcześniejsze, odrębne postępowanie o alimenty zostanie umorzone (aby nie orzekać dwa razy o tym samym). Strona składająca (...)

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?24 Lipca 2015

  może nie zająć się sprawą. O ile dobro dziecka jest dość jasną o przesłaną, o tyle interes społeczny nie dość, że jest pojęciem niezmiennie szeroki, to jeszcze nieostrym. Przedstawiciele (...)

 • Nabycie spadku a zwolnienie od kosztów sądowych15 Października 2007

  sądowej - nieuczynienie tego wbrew wezwaniu sądu - skutkować będzie z kolei zwrotem wniosku o stwierdzenie nabycia spadku. Sąd może również odebrać od osoby ubiegającej się o zwolnienie (...)

 • Obniżenie alimentów na dzieci21 Grudnia 2005

  . Pogorszyła się też moja sytuacja finansowa - zamknąłem działalność, która nie przynosiła już dochodów od dłuższego czasu. Teraz reguluję długi. Założyłem więc w sądzie sprawę o (...)

 • Odpowiedź na pozew o alimenty23 Listopada 2005

  takiego pisma jest właśnie odpowiedź na pozew, którą co do zasady kieruje się do sądu przed pierwszą rozprawą. W procesie o alimenty nie jest jednak wykluczone skierowanie pisma (...)

 • Podział kwot w dwóch egzekucjach alimetatyjnych16 Listopada 2010

  czynność komornika naruszone bądź zagrożone, była przy czynności obecna lub była o jej terminie zawiadomiona, w innych wypadkach - od dnia zawiadomienia o dokonaniu czynności strony (...)

 • Zabezpieczenie alimentów na nieruchomości 13 Marca 2008

  ? Jak rozumiemy chodzi o alimenty zasądzone wyrokiem sądu rozwodowego. Możemy mieć tu do czynienia z dwojaką sytuacją, tj. gdy toczy się już postępowania egzekucyjne albo, gdy wierzyciel nie (...)

 • Alimenty na dziecko w trakcie trwania małżeństwa3 Maja 2007

  : wskazanie sposobu zabezpieczenia, a w sprawach o roszczenie pieniężne także wskazanie sumy zabezpieczenia; uprawdopodobnienie okoliczności uzasadniających wniosek. Wyrokowi zasądzającemu alimenty (...)

 • Dochodzenie alimentów z zagranicy10 Sierpnia 2006

  obie strony (oba Państwa Polskę i Tunezję). Ani pierwsza ani druga konwencja nie została podpisana przez Tunezję. Zatem nie ma możliwości dochodzenia roszczeń alimentacyjnych od takiego ojca, chyba (...)

 • Zwrot alimentów po upadku zabezpieczenia14 Października 2006

  art. 744 § 2 (gdy uprawniony występuje tylko o część zabezpieczonego roszczenia albo o inne roszczenie), obowiązanemu przysługuje przeciwko uprawnionemu roszczenie o naprawienie szkody (...)

 • Apelacja od postanowienia sądu6 Kwietnia 2009

  prawną opiekunkę małoletniego, jego matkę. Alimenty były wysyłane dobrowolnie od stycznia 2008 roku z różnym skutkiem. Sąd oddalił wniosek, ponieważ mimo dobrowolnego płacenia otrzymała (...)

 • Treść pozwu o zmniejszenie alimentów16 Lipca 2002

  Jak sformułować pozew o zmniejszenie świadczeń alimentacyjnych na podstawie art. 138 k. r. o.? Chodzi o trójkę dzieci w wieku 25, 22 i 15 lat mieszkających z matką. Czy dla każdego (...)

 • Alimenty dla byłej żony21 Grudnia 2005

  eksternistycznym (chodzę na uczelnię tylko na egzaminy, bo choruję i do tego muszę być w domu z uwagi na problemy zdrowotne syna). Czy ja mogę wystąpić o alimenty od byłego męża? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Czy obowiązek alimentacyjny moze przejsc na rodzinę ojca dziecka??

  Witam wszystkich, dla mnie byloby to absurdalne, ale chce rozwiac wszelkie watpliwosci bo ktos mi mowil ze slyszal o takiej sytuacji. Mianowicie moja siostra (...)

 • Widzenia ojca z dzieckiem.

  Mój mąż zostawił mnie z 3 miesięcznym dzieckiem. Teraz wniósł o rozwód i domaga się widzeń z dzieckiem. Ja mu widzeń nie bronię ale nie pozwalam (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane