Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Doręczanie pism w postępowaniu administracyjnym29 Grudnia 2005

  właściwej gminy (miasta) - w przypadku doręczania pisma przez pracownika urzędu gminy (miasta) lub upoważnioną osobę lub organ. Zawiadomienie o pozostawieniu pisma wraz (...)

 • Odsetki od podatku od nieruchomości29 Marca 2012

  doręczania pisma przez pocztę; 2)   pismo składa się na okres 14 dni w urzędzie gminy (miasta) - w przypadku doręczania pisma przez pracownika organu podatkowego lub przez (...)

 • Dostarczanie decyzji przez urząd.15 Czerwca 2009

  publicznej może wyznaczyć swojego pracownika do doręczania pism urzędowych (na przykład decyzji lub wezwań ). Co do kwestii traktowania pisma jako doręczonego należy stwierdzić co (...)

 • Udowodnienie doręczenia zastępczego18 Października 2007

  pocztowej - w przypadku doręczania pisma przez pocztę, pismo składa się na okres czternastu dni w urzędzie właściwej gminy (miasta) - w przypadku doręczania pisma przez pracownika (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku26 Kwietnia 2005

  nabycia spadku i złożenie do sądu pisma procesowego, w którego treści - zgodnie z art. 679 kpc - wniesie Pani o równoległe przeprowadzenie postępowania o uchylenie lub zmianę (...)

 • Cofnięcie zgody na zamianę mieszkania na dom5 Lipca 2007

  Moi rodzice są najemcami mieszkania kwaterunkowego. Złożyli do Urzędu Miasta podanie o zamianę na dom jednorodzinny własnościowy. Podanie zostało rozpatrzone pozytywnie. Została (...)

 • Wspólne przedmioty małżonków19 Czerwca 2006

  lokalu ma bowiem wynajmujący. Co do rzeczy należących do majątku wspólnego małżonków, to pozostają one nadal przedmiotem wspólności łącznej. Oboje małżonkowie są właścicielami tych (...)

 • Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie15 Września 2008

  . Na jej zachowanie i stosunek do nas wpływ ma nadużywanie alkoholu. W ostatnim czasie mąż wystąpił o rozwód (powód: jego obecna partnerka spodziewa się dziecka). Na rozprawie będę wnioskować (...)

 • Braki formalne pozwu o ustalenie3 Lipca 2008

  . Złożyłem pozew do sądu przeciwko urzędowi miasta. Pozew zatytułowałem jako pozew o wejście w stosunek najmu lokalu w miejsce zmarłego najemcy i wnosiłem o zobowiązanie pozwanego (...)

 • Uchylanie się od służby wojskowej14 Maja 2008

  odbywającego służbę wojskową.Poborowy, który złożył wniosek o przeznaczenie do służby zastępczej, do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia tego wniosku nie może być powołany (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane