Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odprawa pieniężna przy porozumienie stron czy rozwiązaniu umowy z uwagi na likwidacje stanowiska? 1 Kwietnia 2015

  zarejestrowaniem się w powiatowym urzędzie pracy rozwiązał stosunek pracy zawarty na podstawie skierowania przez urząd pracy do pracodawcy otrzymującego w ramach tego skierowania (...)

 • Czy należy mi się odprawa z tytułu likwidacji mojego stanowiska? 16 Kwietnia 2015

  dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy; 3) w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem się w powiatowym urzędzie pracy spowodował rozwiązanie ze swej winy stosunku pracy lub stosunku służbowego (...)

 • Zapomoga zdrowotna dla emerytowanego nauczyciela27 Czerwca 2005

  , wtedy związkom zawodowym przysługuje prawo wystąpienia do sądu pracy z roszczeniem o zwrot Funduszowi środków wydatkowanych niezgodnie z przepisami ustawy lub o przekazanie należnych środków (...)

 • Dofinansowanie pracownika w firmie.26 Maja 2015

  refundację składa się do starosty właściwego ze względu na siedzibę firmy podmiotu ubiegającego się o refundację bądź miejsce wykonywania pracy skierowanego bezrobotnego. Do (...)

 • Odprawa rentowa dla pracownika samorządowego21 Grudnia 2010

  chorobowego, do przyznania mu renty\" (por. także uchwałę SN z 4 czerwca 1991 r., I PZP 17/91). Jeżeli więc niezdolność do pracy będąca podstawą przyznania renty powstała w czasie (...)

 • Założenie agencji pośrednictwa pracy3 Grudnia 2004

  agencja pośrednictwa pracy w zakresie pośrednictwa do pracy za granicą dołącza do wniosku umowę uwiarygodniającą zamiar współpracy wnioskodawcy z pracodawcami zagranicznymi (...)

 • Postępowanie egzekucyjne w administracji10 Lipca 2007

  też kwotę pozostałą do spłaty o niewypłaconą zapomogę czyli 250 zł, a resztę do spłaty rozłożono mi na raty do czasy kiedy będę miał nową pracę czyli do 1.09.2004 (...)

 • Odejście pracownika do konkurencji28 Listopada 2005

  przepisami prawa pracy. Umowa tak powinna być zawarta pod rygorem nieważności na piśmie. W przypadku umowy o zakazie konkurencji w trakcie trwania stosunku pracy, pracodawca, który poniósł (...)

 • Becikowe dla dziecka18 Września 2006

  fakt, iż ojciec dziecka jest obcokrajowcem nie stoi na przeszkodzie, by żądać od niego alimentów. becikowe, świadczenia, rodzinne, jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka, dziecko, dodatek (...)

 • Opodatkowanie zapomogi z ZFŚS3 Lutego 2005

  2.280 zł. Nie ma przy tym znaczenia z jakich środków są wypłacane zapomogi (czy środki własne pracodawcy czy zakładowy fundusz świadczeń socjalnych). Kwota zapomogi przekraczająca 2.280 (...)

 • Odprawa w razie rozwiązania stosunku pracy14 Maja 2007

  pełnym wymiarze czasu pracy lub w kilku zakładach pracy łącznie w pełnym wymiarze czasu pracy, 4) prowadzącemu działalność gospodarczą na własny rachunek, 5) prowadzącemu (...)

 • Warunki finansowe odprawy20 Listopada 2006

  urlopu i stawić sie do pracy jutro na cały okres do końca roku, bądź chociaż na okres, w którym nie planowałam urlopu, negocjować otrzymanie większych pieniędzy itp.)? (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę10 Listopada 2005

  do pracodawcy z prośbą o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę z dniem 30 listopada 2005 za porozumieniem stron. Pismo jest zakończone zdaniem „odpowiedzi na moją ofertę (...)

 • Kiedy bezrobotnemu odmawia się zasiłku dla bezrobotnych?25 Czerwca 2013

  w art. 73a, lub innej formy pomocy określonej w ustawie; 3) w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem w powiatowym urzędzie pracy rozwiązał stosunek pracy lub stosunek służbowy za wypowiedzeniem

 • Pismo o umorzenie długów, oraz obniżenie rat za kredyt. 28 Kwietnia 2015

  żadnych formalnych wymogów> Jestem  osobą bezrobotną, bez stałych dochodów.  Zmniejszenie obciążeń i rozłożenie ich na miesięczne raty pozwoliłoby mi na (...)

 • Wydatkowanie środków z ZFŚS28 Listopada 2007

  Nasz były pracownik zwrócił się do firmy z wnioskiem o wypłatę zapomogi losowej z tytułu ciężkiej i przewlekłej choroby (porusza się na wózku inwalidzkim). Czy możemy wypłacić (...)

 • Wymiar urlopu szkoleniowego4 Czerwca 2003

  Mam zawartą z pracodawcą umowę na płatny urlop szkoleniowy w wymiarze 28 dni w każdym roku nauki i dodatkowo na 21 dni płatnego urlopu na ostatnim roku nauki na napisanie (...)

 • Okres nieskładkowy w świadectwie pracy22 Czerwca 2007

  pracowniczych. W przypadku jednorazowej nieusprawiedliwionej nieobecności, nie wydaje się zasadne odwołanie się do art. 52. Zakładamy jednak, iż pytanie dotyczy wpisu w świadectwie pracy (...)

 • Podwyższenie wynagrodzenia aneksem do umowy21 Stycznia 2008

  napisanie nowych umów? Przepis art. 29 § 1 Kodeksu pracy stanowi, iż umowa o pracę określa m.in. warunki pracy i płacy pracownika. Przepis § 4 wskazanego artykułu stanowi natomiast, (...)

 • Kara za plagiat26 Maja 2008

  Moja znajoma zamówiła napisanie pracy z filozofii przez internet. Zapłaciła za nią 140 zł. Kiedy przesłała pracę swojemu profesorowi, ten jej odpisał, że w pracy są fragmenty kopiowane (...)

 • Premia dla byłego pracownika8 Listopada 2005

  jej pracownikowi, jak i określenie wysokości nagrody należy do zakresu swobodnego uznania pracodawcy. Problem powstaje w odniesieniu do byłego pracownika. Pracodawcy nie łączy z pracownikiem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane