Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  odrębnych przepisów - w razie niemożności doręczenia w sposób przewidziany w artykułach poprzedzających z uwagi na nieujawnienie w rejestrze (...)

 • Odpisy pism procesowych i termin ich składania5 Września 2005

  nie otrzymał odpisu tego pisma, nie będzie mógł powołać się na to uchybienie w dalszym toku postępowania, a w szczególności w apelacji w razie niekorzystnego (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  sposób łączą się? Z banku polskiego jako osobie zagranicznej przysłano mamie IFT-1R z przychodami z rachunku bankowego jaki mama ma w Polsce (są to przychody w wysokości (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  lokalu w skali roku przekroczy albo następuje z poziomu wyższego niż 3% wartości odtworzeniowej lokalu może nastąpić w uzasadnionych przypadkach, o których mowa w ust. (...)

 • Wezwanie do zapłaty z kancelarii za ściągnięcie polskiego filmu. 11 Czerwca 2015

  , na jej wniosek i za zgodą uprawnionego, w przypadku gdy naruszenie jest niezawinione, zapłatę stosownej sumy pieniężnej na rzecz uprawnionego, jeżeli zaniechanie naruszania lub usunięcie (...)

 • Odsetki od podatku od nieruchomości29 Marca 2012

  pracowników lub przez osoby uprawnione na podstawie odrębnych przepisów. Pisma doręcza się osobom fizycznym w ich mieszkaniu lub w miejscu pracy (art.148 (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  środków zgromadzonych na rachunku w otwartym funduszu emerytalnym, za pośrednictwem Zakładu, na dochody budżetu państwa, która osiągnęła wiek uprawniający do emerytury (...)

 • Alimenty od chorego3 Czerwca 2002

  z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Potrącenia należności wymienionych wyżej dokonuje się w kolejności podanej w tym przepisie. Przy dokonywaniu potrąceń z tytułu (...)

 • Sąd przesyła pisma tylko do pełnomocnika19 Czerwca 2009

  prawny w stosunku do sądu z chwilą zawiadomienia go o tym, w stosunku zaś do przeciwnika i innych uczestników - z chwilą doręczenia im tego zawiadomienia przez sąd.Przepis  (...)

 • Zarząd przymusowy we wspólnocie mieszkaniowej16 Maja 2005

  , w formie wydruku komputerowego, podpisane przez strony i złożone na dzienniku podawczym danego sądu. Można również składać pisma wnoszone na urzędowych formularzach lub na (...)

 • Doręczanie pism w postępowaniu administracyjnym29 Grudnia 2005

  okresu, o którym mowa w pkt 1 i 2, a pismo pozostawia się w aktach sprawy. Zatem Gmina nie ma obowiązku wysyłania pisma poprzez pocztę, lecz może to zrobić poprzez ponowne wywieszenie (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

  innych sposobów, porozumiewania się na odległość,   zakazać porozumiewania się na odległość   W wyjątkowych sytuacjach, gdy dobro dziecka jest poważnie (...)

 • Ustny wniosek o doręczenie wyroku z uzasadnieniem7 Sierpnia 2006

  końca września to czy mogę odebrać w październiku z złożyć apelację? Czy moja nieobecność we wrześniu nie wpłynie w jakiś sposób na całą sprawę? W sprawach z (...)

 • Doręczenie zastępcze w postępowaniu administracyjnym20 Sierpnia 2013

  dni w placówce pocztowej (w przypadku doręczenia przez pocztę) lub złożenie pisma w urzędzie właściwej gminy miasta na ten okres (w przypadku doręczenie (...)

 • Co mam zrobić w sytuacji kiedy pracodawca nie chce wydać protokołu z wypadku?25 Maja 2015

  wypadku. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? W związku z zamówieniem porady prawnej przedstawiamy odpowiedzi na zadane pytanie. W związku z faktem, iż posiada (...)

 • Egzekucja z emerytury rolniczej24 Lipca 2006

  pobierających emeryturę rolniczą w stosunku do osób pobierających Zgodnie z przepisami ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (przepisy te stosuje się wprost (...)

 • Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody. 26 Czerwca 2015

  dóbr osobistych w procesie cywilnym. W związku z powyższym w niniejszej opinii wskażemy Pani jaki czyn zabroniony ustawą karną można przypisać sprawcy opisywanego zachowania (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 6 Czerwca 2016

  ;w z forum, print screenów z postami, nagrań, wskazania linków do filmów, etc.. Jeśli natomiast miałaby Pani problemy z udowodnieniem okoliczności (...)

 • Maksymalna kwota egzekucji z emerytury27 Stycznia 2004

  i innych świadczeń (z tytułu: a zaopatrzenia emerytalnego oraz ubezpieczenia społecznego za okres przed dniem wejścia w życie ustawy, b ubezpieczeń społecznych, o których mowa w ustawie (...)

 • Braki formalne pozwu o ustalenie3 Lipca 2008

  dochodów sądu udostępnia się także na tablicy ogłoszeń w budynku sądowym. Jeżeli opłata sądowa została uiszczona na rachunek bieżący dochodów właściwego (...)

 • Doręczanie pism w postępowaniu karnym22 Września 2006

  pisma nie podjął, w ostatnim dniu wskazanego w ustawie terminu, w którym należało pismo odebrać (tak SN w uchwale z dnia 17 grudnia 1970 r., sygn. VI (...)

 • Status świadka w postępowaniu karnym26 Marca 2009

  Ponad 3 lata temu pośredniczyłam w otrzymaniu kredytu, a także w podpisaniu umowy kredytowej Kredytobiorcami są dwa małżeństwa. Po 2 latach przyszło do mnie do firmy wezwanie z policji, (...)

 • Doręczenie pisma pod nieobecność adresata24 Sierpnia 2006

  , jeżeli osoby te nie są przeciwnikami adresata w sprawie i podjęły się oddania mu pisma. Gdyby i w ten sposób nie udało się dostarczyć pisma wówczas pismo przesłane pocztą (...)

 • Diety z tytułu podróży a koszt uzyskania przychodu11 Maja 2004

  kraju w ramach tej działalności są należne temu kierowcy. W piśmie Ministerstwa Finansów (znak: PB2/AS-0330600-2495/03 z grudnia 2003 r.) odpowiadającej na zapytanie Dyrektora (...)

 • Wykreślenie członka zarządu z KRS29 Stycznia 2005

  postanowienie oparte na bezprawiu? Dlaczego sąd mojego pierwszego pisma nie uznał jako wniosku o wznowienie? W pierwszej kolejności należy stwierdzić, iż o charakterze pisma wnoszonego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane