Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Paszport dla dziecka bez zgody rodzica 26 Maja 2008

  powinna zwrócić się z tym do sądu rodzinnego? Jeśli tak, to czy ma to być wniosek o wydanie przez sąd zgody na wyrobienie tymczasowego dowodu osobistego czy sądowej zgody na (...)

 • Zgoda rodzica na uczęszczanie na religię11 Września 2006

  i majątkiem dziecka oraz do wychowania dziecka. Władza rodzicielska powinna być wykonywana tak, jak tego wymaga dobro dziecka i interes społeczny (a nie interes rodziców). W interesie (...)

 • Zmiana miejsca pobytu dziecka w czasie rozwodu30 Sierpnia 2007

  nad wychowaniem dziecka, nie złożył oświadczenia wyrażającego zgodę na wyjazd dziecka. Pan oczywiście może takiej zgody nie udzielić, a wtedy żona będzie musiała zwrócić (...)

 • Rozwód i podział majątku wspólnego21 Lipca 2006

  orzeczenia dotyczącego władzy rodzicielskiej rozwiedzionych rodziców, sąd obowiązany jest kierować się nie interesami rodziców, lecz wyłącznie dobrze rozumianym interesem dziecka. (...)

 • Wyrok w sprawie karnej a wina rozkładu pożycia16 Grudnia 2005

  władzy rodzicielskiej zgodnie z interesem dzieci, mając na względzie między innymi wiek i płeć dziecka, wspólne wychowanie kilku dzieci, fakt dotychczasowego wychowywania dziecka tylko (...)

 • Zbycie nieruchomości bez zgody współmałżonka8 Czerwca 2006

  małżonkami w nieobecności drugiego małżonka. Wzór wniosku o zezwolenie przez sąd na dokonanie czynności w braku zgody drugiego małżonka: Koszalin, dnia 24 marca 2005 roku      

 • Wyjazd osoby małoletniej za granicę24 Września 2005

  Czy oświadczenie byłego męża co do bezterminowej zgody na wyrabianie córce paszportu i braku sprzeciwu w stosunku, do naszych wyjazdów, nawet na stałe, będzie wiążące? Chciałabym (...)

 • Zasądzenie władzy rodzicielskiej18 Marca 2011

  rodzicielskiej, sąd bierze pod uwagę dobro dziecka. Decydujące znaczenie może mieć wiek dziecka, okoliczność u którego z rodziców dziecko mieszkało przed orzeczeniem rozwodu, (...)

 • 17 - latek sam na wakacjach9 Lutego 2009

  społeczny. W związku z powyższym na gruncie przepisów kro, rozstrzygnięcie tego, czy samodzielny wyjazd dziecka jest zgodny z prawem zależy od szeregu okoliczności towarzyszących temu (...)

 • Zgoda na osobę opiekującą się dzieckiem4 Grudnia 2003

  zamieszkania, miejsce zamieszkania jest u tego z rodziców , u którego dziecko stale przebywa. Ale jeśli dziecko nie przebywa stale u żadnego z rodziców należy zwrócić się do sądu opiekuńczego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane