Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zbycie nieruchomości bez zgody współmałżonka8 Czerwca 2006

  małżonkami w nieobecności drugiego małżonka. Wzór wniosku o zezwolenie przez sąd na dokonanie czynności w braku zgody drugiego małżonka: Koszalin, dnia 24 marca 2005 roku      

 • Wyjazd osoby małoletniej za granicę24 Września 2005

  Czy oświadczenie byłego męża co do bezterminowej zgody na wyrabianie córce paszportu i braku sprzeciwu w stosunku, do naszych wyjazdów, nawet na stałe, będzie wiążące? Chciałabym (...)

 • Zmiana miejsca zamieszkania dzieci po rozwodzie28 Marca 2007

  rodzicielskiej rodzic nie ma prawa decydować o sprawach dziecka. Wpływ siostrzeńca na miejsce zamieszkania dziecka zależał będzie zatem od rozstrzygnięcia sądu rozwodowego. Jeżeli (...)

 • 17 - latek sam na wakacjach9 Lutego 2009

  społeczny. W związku z powyższym na gruncie przepisów kro, rozstrzygnięcie tego, czy samodzielny wyjazd dziecka jest zgodny z prawem zależy od szeregu okoliczności towarzyszących temu (...)

 • Właściwość sądu opiekuńczego21 Lipca 2006

  zagrożeniu dobra dziecka. Sądem właściwym jest sąd rejonowy miejsca zamieszkania osoby, której postępowanie dotyczy, w tym wypadku małoletnich dzieci. Miejscem zamieszkania dziecka pozostającego (...)

 • Darowizna na rzecz małoletniego16 Sierpnia 2007

  kurator. Wyjątek stanowią czynności prawne polegające na bezpłatnym przysporzeniu na rzecz dziecka. Darowizna nieobciążliwa (z którą nie wiążą się żadne koszty ze strony obdarowanego, (...)

 • Zażalenie na postanowienie sądu o zabezpieczeniu12 Listopada 2007

  tym czasie żona oświadczyła mi w rozmowie telefonicznej, że zostaje na razie u swoich rodziców. Nie wyraziłem na to zgody i pojechałem do O. po żonę i córeczkę. Tam zostałem (...)

 • Egzekucja skierowana do małoletniego24 Grudnia 2005

  majątkiem dziecka? Czy reprezentowanie dziecka w postępowaniu egzekucyjny, przez jego ustawowego opiekuna mieści się w ramach zwykłego zarządu, gdzie może zajść konieczność sprzedaży nieruchomości? (...)

 • Nagranie jako dowód na sprawie rozwodowej16 Grudnia 2005

  , a ojciec 4000 zł. Matka ponosząc wydatki na utrzymanie dziecka tylko ze swoich zarobków, może na to utrzymanie przeznaczyć np. 300 zł, podczas gdy ojciec ze swoich zarobków kupuje dla (...)

 • Postępowanie o ustanowienie opiekuna30 Lipca 2002

  Jak wygląda procedura (w przypadku, kiedy matka dziecka jest niepełnoletnia) ustanowienia opiekuna prawnego dziecka? Czy można bez zgody nieletniej matki wnosić o prawną opiekę na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane