Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jawność i rękojmia wiary publicznej KW13 Marca 2007

  prawnego odnosi się przede wszystkim do znajomości treści wpisu w księdze czy treści wniosku jest jedynie oświadczeniem wiedzy, wyrażającym tyle, że kupującemu znana jest treść (...)

 • Skutki wykorzystania nieaktualnego wpisu do KW17 Lipca 2008

  bardzo trudne. Jeżeli natomiast nieruchomość nie została jeszcze powtórnie zbyta, należałoby wystąpić do sądu rejonowego z wnioskiem o uzgodnienie treści księgi wieczystej (...)

 • Służebność gruntowa14 Lipca 2009

  treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym ? Przepisy prawa nie regulują wprost kwestii tego, kto jest zobowiązany do złożenia w sądzie wieczystoksięgowym wniosku (...)

 • Wgląd do dokumentów księgi wieczystej23 Sierpnia 2005

  akt księgi dokumentów w celach dowodowych do pozwu o uzgodnienie stanu prawnego księgi wieczystej z rzeczywistym lub może żądać odpisów tych dokumentów? Jeżeli tak, (...)

 • Prawo do nieruchomości wspólnej małżonków26 Listopada 2007

  z rzeczywistym stanem prawnym. Określone w art. 10 postępowanie o uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym jest wyłącznym sposobem sprostowania (...)

 • Wykreślenie hipoteki przymusowej zwykłej 12 Lutego 2008

  Ile wynosi wpis sądowy od pozwu o uzgodnienie treści księgi wieczystej ze stanem rzeczywistym - o wykreślenie hipoteki przymusowej zwykłej na 10.000 zł (chodzi mi (...)

 • Wygaśnięcie służebności a wpis w KW12 Grudnia 2006

  wieczystej. Może Pan również wnieść pozew do sądu cywilnego o uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym. Zgodnie z ustawą o księgach (...)

 • Odpis pisma dla strony w formie kserokopii4 Sierpnia 2008

  dopuszczalne jako egzemplarze dla stron? Sprawa jest z powództwa cywilnego - o uzgodnienie wpisu w KW, gdzie powód wnosi o wpisanie w dziale II tej księgi w miejsce wpisu: właściciel (...)

 • Skutki zmiany postanowienia o nabyciu spadku4 Listopada 2005

  prawdopodobnie wystosowali powództwo o usunięcie niezgodności treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawny, a wpis ostrzeżenia nastąpił na podstawie postanowienia o (...)

 • Dostęp do dokumentów w księgach wieczystych8 Listopada 2011

  ). Praktyka sądu jest zgodna z prawem. Nie jest Pan osobą uprawnioną do uzyskania dostępu do akt księgi wieczystej. Dostępu do akt księgi wieczystej nie można uzyskać w trybie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Ksiega wieczysta - uzgodnienie treści

  Przy rozpoznawaniu powództwa o uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym sąd nie bada ważności decyzji administracyjnej, (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane