Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przedłużenie terminu ustawowego9 Października 2006

  również ustawowy 7 – dniowy termin do uzupełnienia braków formalnych (postan. SN z dnia 20.01.1967 r., I CZ 149/66, OSNC 1967/9/158). Postanowienie sądu o oddaleniu bądź o odrzuceniu (...)

 • Liczba odpisów wniosku25 Marca 2008

  Składamy pismo z wnioskiem o przywrócenie terminu do złożenia zażalenia na postanowienie sądu wraz zażaleniem. Wiemy, iż zażalenie musi być dla sądu i odpis dla strony (...)

 • Koszty zażalenia na nadanie klauzuli wykonalności11 Czerwca 2007

  ujemnych dla strony skutków procesowych. Pismo z wnioskiem o przywrócenie terminu do dokonania czynności procesowej i uprawdopodobnieniem okoliczności go uzasadniających strona (...)

 • Przywrócenie terminu przed ZUS13 Września 2004

  , o ile jej regulacje nie są szczególne. W tym przypadku – wskazanie terminu na uzupełnienie brakujących dokumentów – nie zostały ujęte w przepisach o ZUS. Zgodnie (...)

 • Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika18 Listopada 2014

  ? Czy może na podstawie orzeczenia komisji zostanie wydana decyzja ZUS, od której wnioskodawca będzie mógł się odwołać do sądu? Czy sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika należy wnieść (...)

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  umów o pracę, sąd pracy - stosownie do żądania pracownika - orzeka o bezskuteczności wypowiedzenia, a jeżeli umowa uległa już rozwiązaniu - o przywróceniu pracownika (...)

 • Wniosek o przywrócenie terminu21 Lipca 2005

  procesowej bez swojej winy (np. sytuacja rodzinna - strona wnosząca powinna to uzasadnić), sąd na jej wniosek postanowi przywrócenie terminu. Przywrócenie nie jest dopuszczalne, jeżeli (...)

 • Przywrócenie terminu w postępowaniu administracyjnym13 Grudnia 2011

  wniesienia zażalenia na postanowienie o ukaraniu go grzywną; art. 88 § 1)”. Można by więc wystąpić z wnioskiem o przywrócenie terminu do usprawiedliwienia nieobecności, (...)

 • Zaległe składki na ubezpieczenie społeczne3 Lutego 2009

  dnia zapłaty. Może Pani oczywiście wystąpić do właściwego oddziału ZUS z wnioskiem o umorzenie zaległych składek, przy czym ZUS nie jest zobowiązany do przychylenia (...)

 • Zwolnienie lekarskie L4 a ustawa o lekarzu sądowym3 Września 2008

  wniosku o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku; w tym przypadku należy wystarczająco usprawiedliwić fakt, że uchybienie nie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane