Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika18 Listopada 2014

  ? Czy może na podstawie orzeczenia komisji zostanie wydana decyzja ZUS, od której wnioskodawca będzie mógł się odwołać do sądu? Czy sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika należy wnieść (...)

 • Wniosek o przywrócenie terminu21 Lipca 2005

  procesowej bez swojej winy (np. sytuacja rodzinna - strona wnosząca powinna to uzasadnić), sąd na jej wniosek postanowi przywrócenie terminu. Przywrócenie nie jest dopuszczalne, jeżeli (...)

 • Przywrócenie terminu w postępowaniu administracyjnym13 Grudnia 2011

  wniesienia zażalenia na postanowienie o ukaraniu go grzywną; art. 88 § 1)”. Można by więc wystąpić z wnioskiem o przywrócenie terminu do usprawiedliwienia nieobecności, (...)

 • Zaległe składki na ubezpieczenie społeczne3 Lutego 2009

  dnia zapłaty. Może Pani oczywiście wystąpić do właściwego oddziału ZUS z wnioskiem o umorzenie zaległych składek, przy czym ZUS nie jest zobowiązany do przychylenia (...)

 • Zwolnienie lekarskie L4 a ustawa o lekarzu sądowym3 Września 2008

  wniosku o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku; w tym przypadku należy wystarczająco usprawiedliwić fakt, że uchybienie nie (...)

 • Wniosek o przywrócenie terminu5 Grudnia 2007

  odmienną w skutkach (poważne uszczuplenie zasadnych roszczeń) od poprzedniego rozstrzygnięcia. Złożyłam skargę do WSA, który ją oddalił. Nie byłam na rozprawie i przeoczyłam termin do (...)

 • Wznowienie starej sprawy spadkowej30 Sierpnia 2007

  wnosił wówczas. Czy po latach można wnosić o przywrócenie terminu oraz wnosić o sporządzenie uzasadnienia decyzji o dział spadku? Czy ja to mogę zrobić skoro nie byłam (...)

 • Wszczęcie egzekucji a przywrócenie terminu9 Lutego 2010

  przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu i sąd ten wniosek uwzględnił, a dłużnik wniósł sprzeciw. Następnie dłużnik poinformował mnie, że należy skierować do (...)

 • Wzruszenie decyzji o rozgraniczeniu8 Stycznia 2008

  jest bezcelowe. Co prawda istnieje możliwość starania się o przywrócenie terminu zgodnie z kpa, ale w opisanej sytuacji wydaje się to mało prawdopodobne - należałoby bowiem udowodnić, (...)

 • Przebieg postępowania upominawczego23 Czerwca 2006

  terminu rozprawy, sąd nie był związany Państwa wnioskiem o odroczenie terminu rozprawy, nie był również  zobowiązany do pisemnego poinformowania Państwa, jaką decyzję (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane