Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwrot kosztów za stawiennictwo świadka25 Czerwca 2002

  przejazdu sąd przekazuje pocztą bez obciążenia opłatą pocztową świadka. koszty sądowe, świadek, zwrot kosztów, stawiennictwo, dojazd

 • Zwrot kosztów stawiennictwa26 Listopada 2007

  przypadającą. Warto też wskazać, iż w pewnych przypadkach doniesienie o popełnieniu przestępstwa może być traktowanego jako przestępstwo zniesławienia i/lub naruszenie dóbr osobistych. (...)

 • Zwrot kosztów nieprofesjonalnego pełnomocnika10 Grudnia 2007

  orzeczenia nie złoży sądowi spisu kosztów albo nie zgłosi wniosku o przyznanie kosztów według norm przepisanych. Jednakże o kosztach należnych stronie działającej (...)

 • Wezwanie na rozprawę w charakterze świadka18 Maja 2007

  , który nie został przesłuchany, a stawił się w sądzie, również przysługuje prawo do zwrotu kosztów stawiennictwa. Zwrot wydatków i kosztów stawiennictwa świadka, wydaje (...)

 • Opłaty sądowe a postępowanie adopcyjne13 Października 2004

  oraz zwrot wydatków, są to koszty, które co do zasady ponosi sąd w związku z postępowaniem a nie strona lub uczestnik postępowania. Te ostatnie zaliczane są do tzw. kosztów (...)

 • Koszty stawiennictwa świadka na rozprawie10 Maja 2002

  Czy jako świadek, którego stawiennictwo na rozprawę jest obowiązkowe mogę się ubiegać o zwrot kosztów przejazdu na tę rozprawę? Jeżeli tak to czy obojętny jest (...)

 • Koszt dojazdu pracownika do pracy a podatek5 Listopada 2004

  powrotem, art. 34 ust. 9 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o chorobach zakaźnych i zakażeniach (Dz. U. Nr 126, poz. 1384 z późn. zm.), który przewiduje zwrot kosztów przejazdu (...)

 • Obowiązek stawiennictwa i zwrot kosztów7 Października 2008

  pobytu.Osobie wezwanej w charakterze świadka nie przysługuje roszczenie w stosunku do pracodawcy o udzielenia dnia wolnego od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. W razie skorzystania (...)

 • Zwrot kosztów dla świadka - postępowanie cywilne28 Sierpnia 2006

  Kolejny raz zostałam wezwana przez sąd do złożenia zeznań w charakterze świadka. W jaki sposób mogę prosić o zwrot kosztów podróży? Do kogo mam się zgłosić i w jakiej (...)

 • Zwrot kosztów przejazdu świadka23 Stycznia 2004

  ubiegać się o taki zwrot? Zgodnie z art 277 kodeksu postępowania cywilnego świadek ma prawo żądać zwrotu wydatków koniecznych, związanych ze stawiennictwem do sądu, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane