Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość15 Września 2010

  mogę odstąpić od przedwstępnej umowy kupna sprzedaży i domagać się zwrotu zadatku? Z opisu sytuacji faktycznej wynika, iż zawarł Pan umowę przedwstępną sprzedaży samochodu (...)

 • Leasing a podatek VAT - stan prawny do 21.08.200519 Lipca 2005

  poszczególnych rat leasingowych. W miesiącu czerwcu 2005 r. nastąpiło zakończenie umowy leasingu i dokonałem jego wykupu wg ustalonej już w momencie zawierania umowy leasingu ceny, po spisaniu (...)

 • Import samochodu z USA w celu odsprzedaży20 Października 2006

  Jako osoba fizyczna przesłałem zaliczkowo kwotę 15000 $ na zakup samochodu z USA (przelew na firmę handlową z prywatnego konta ROR). Oczekuję na dostawę uszkodzonego samochodu rocznik (...)

 • Komisant sprzedał samochód powypadkowy a rękojmia3 Sierpnia 2012

  zaleca się zachowanie formy pisemnej dla takiego oświadczenia. Złożenie takiego oświadczenia spowoduje wygaśnięcie stosunków zobowiązaniowych wynikających z zawartej umowy sprzedaży (...)

 • Zwrot kwoty za towar do nabywcy czy do właściciela20 Maja 2009

  osobami fizycznymi nie prowadzącymi działalności gospodarczej;A - X - rękojmia za wady fizyczne rzeczy wynikająca z zawartej umowy kupna-sprzedaży oparta na ogólnych uregulowaniach (...)

 • PCC od kupna samochodu osobowego17 Sierpnia 2007

  zasady obowiązek podatkowy przy umowie sprzedaży ciąży na kupującym. Podstawę opodatkowania przy umowie sprzedaży stanowić będzie wartość rynkowa rzeczy, stawka podatku od umowy (...)

 • Oszustwo przy nabyciu samochodu9 Sierpnia 2010

  jakikolwiek sposób dochodzić swoich praw od człowieka, który mnie oszukał przy sprzedaży samochodu, czy też podpisanie klauzuli o nie zgłaszaniu zastrzeżeń co do stanu technicznego auta (...)

 • Przeniesienie własności uszkodzonego pojazdu26 Czerwca 2007

  wynagrodzeniem za dostawę samochodu, ale świadczeniem z umowy ubezpieczenia. Stanowisko to potwierdza również problem z ustaleniem kwoty, która powinna być wpisana na ewentualnej fakturze jako (...)

 • Faktura VAT marża - zasady ewidencjonowania13 Marca 2007

  . W przypadku zaś, nabycia samochodu na podstawie umowy sprzedaży, jak wspomniano na wstępie, nie mamy do czynienia z podatkiem VAT, czyli z punktu widzenia podatku VAT nabycie samochodu (...)

 • Bezpieczne kupno samochodu28 Marca 2006

  samochodem (takie jak umowa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej – gdyż z chwilą kupna przechodzą na nabywcę prawa i obowiązki wynikające z umowy OC, a nabywca samochodu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane