Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość15 Września 2010

  mogę odstąpić od przedwstępnej umowy kupna sprzedaży i domagać się zwrotu zadatku? Z opisu sytuacji faktycznej wynika, iż zawarł Pan umowę przedwstępną sprzedaży samochodu (...)

 • Import samochodu z USA w celu odsprzedaży20 Października 2006

  Jako osoba fizyczna przesłałem zaliczkowo kwotę 15000 $ na zakup samochodu z USA (przelew na firmę handlową z prywatnego konta ROR). Oczekuję na dostawę uszkodzonego samochodu rocznik (...)

 • Komisant sprzedał samochód powypadkowy a rękojmia3 Sierpnia 2012

  zaleca się zachowanie formy pisemnej dla takiego oświadczenia. Złożenie takiego oświadczenia spowoduje wygaśnięcie stosunków zobowiązaniowych wynikających z zawartej umowy sprzedaży (...)

 • Oszustwo przy nabyciu samochodu9 Sierpnia 2010

  jakikolwiek sposób dochodzić swoich praw od człowieka, który mnie oszukał przy sprzedaży samochodu, czy też podpisanie klauzuli o nie zgłaszaniu zastrzeżeń co do stanu technicznego auta (...)

 • PCC od kupna samochodu osobowego17 Sierpnia 2007

  zasady obowiązek podatkowy przy umowie sprzedaży ciąży na kupującym. Podstawę opodatkowania przy umowie sprzedaży stanowić będzie wartość rynkowa rzeczy, stawka podatku od umowy (...)

 • Faktura VAT marża - zasady ewidencjonowania13 Marca 2007

  . W przypadku zaś, nabycia samochodu na podstawie umowy sprzedaży, jak wspomniano na wstępie, nie mamy do czynienia z podatkiem VAT, czyli z punktu widzenia podatku VAT nabycie samochodu (...)

 • Bezpieczne kupno samochodu28 Marca 2006

  samochodem (takie jak umowa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej – gdyż z chwilą kupna przechodzą na nabywcę prawa i obowiązki wynikające z umowy OC, a nabywca samochodu (...)

 • Sprzedaż samochodu przez komis5 Października 2006

  działającym w imieniu własnym, nie zaś w imieniu komitenta, to stronami umowy sprzedaży komisowej są komisant i nabywca pojazdu. Komitent jest natomiast stroną tylko zawartej umowy komisu. (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego10 Maja 2006

  podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. nr 54, poz. 535, ze zm.). Oczywiście wymóg wystawienia faktury dla celów VAT nie przeczy możliwości spisania umowy sprzedaży samochodu (...)

 • Samochód w firmie a zastaw rejestrowy21 Października 2005

  , przeliczona na złote według kursu sprzedaży walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z dnia zawarcia umowy ubezpieczenia w wartości samochodu przyjętej dla celów ubezpieczenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane