Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ostateczne rozliczenie kosztów budowy lokalu18 Grudnia 2003

  sformułowanie "ostateczne rozliczenie kosztów budowy" (budowy czego)? Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego - Izba Cywilna (III CZP 73/2001), przez koszty budowy przypadające na (...)

 • Brak ostatecznego rozliczenia kosztów27 Stycznia 2005

  . Zgodnie z jej artykułem 17[3] z członkiem spółdzielni ubiegającym się o ustanowienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu spółdzielnia zawiera umowę o budowę lokalu. Umowa (...)

 • Ostateczne rozliczenie kosztów27 Stycznia 2005

  sfinansowanie kosztów budowy lokalu. Jeżeli część wkładu mieszkaniowego została sfinansowana z zaciągniętego przez spółdzielnię kredytu na sfinansowanie kosztów budowy danego (...)

 • Zamiana mieszkania24 Stycznia 2007

  przez spółdzielnię kredytu na sfinansowanie kosztów budowy danego lokalu, członek jest obowiązany uczestniczyć w spłacie tego kredytu wraz z odsetkami w części przypadającej na jego lokal. (...)

 • Przebudowa wspólnej nieruchomości bez zgody 7 Kwietnia 2008

  stanie faktycznym wiele będzie zależało od tego, w jaki sposób dokonaliście Państwo podziału nieruchomości do wyłącznego korzystania - tzw. podział quoad usum. Podział ten został (...)

 • Ochrona osobistych praw autorskich21 Listopada 2006

  społeczny.   Proponujemy również zapoznanie się z wzorem Wzór pozwu o zaniechanie działań naruszających prawa autorskie oraz o zapłatę wynagrodzenia prawo autorskie, osobiste, (...)

 • Umowa o roboty budowlane5 Grudnia 2006

  składnikiem umowy o roboty budowlane jest dostarczenie projektu przez inwestora). Naszym zdaniem nawet z punktu chyba najbardziej rygorystycznego orzeczenia SN, przedmiotowa umowa jest umową o (...)

 • Rozliczenie kosztów14 Listopada 2005

  ostatecznego rozliczenia kosztów budowy powstała różnica pomiędzy wysokością wstępnie ustalonego wkładu budowlanego a kosztami budowy lokalu, uprawniony albo zobowiązany z tego tytułu (...)

 • Wykonanie zobowiązania wynikającego z umowy24 Listopada 2004

  więc w umowie z deweloperem istnieje zapis o ponoszeniu kosztów eksploatacyjnych i kosztów zarządu, a druga strona na taki zapis się zgodziła, należy wypełnić zobowiązania wynikające (...)

 • Zmiana w załącznikach do umowy5 Grudnia 2005

  część umowy, lecz po prostu jako uchwałę, w miejsce której może zostać podjęta inna. Jak jednak wynika z pytania spółdzielnia podaje inne argumenty w postaci wzrostu kosztów budowy. Takie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • umowa o podział majątku bez notariusza

  jest wyrok w sprawie rozwodu bez orzekania o winie, bez podziału majątku, bez dzieci. jest zgoda między małżonkami co do podziału majątku. do podziału (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane