Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odwołanie członków zarządu stowarzyszenia 20 Listopada 2008

  członków zarządu i w razie potrzeby powołać nowychZłożyć wniosek do KRSProszę pamiętać, że zmiana członków zarządu następuje z chwilą podjęcia uchwały, nie z (...)

 • Nadzór nad stowarzyszeniem5 Kwietnia 2013

  udzielenia wyjaśnień przez zarząd stowarzyszenia. Uczynić to może wobec tego organ nadzorujący, a w przypadku gdy i to nie nastąpi, zarząd stowarzyszenia winien udzielić żądanych wyjaśnień (...)

 • Nieważność uchwały w stowarzyszeniu22 Lipca 2002

  rozliczeń finansowych zarządu. Czy obrady WZ mogą być utajnione? Uchwały walnego zebrania członków stowarzyszenia są nieważne, jeżeli są sprzeczne z prawem lub z przepisami statutu (...)

 • Wzór uchwały na wypłatę wynagrodzenia dla członków zarządu za posiedzenia.9 Lipca 2015

  zarządu z tytułu odbytych przez nich posiedzeń.  Zarząd uchwala § 1 1. Członkom zarządu … sp. z o.o. przysługuje wynagrodzenie miesięczne brutto w kwocie … z tytułu (...)

 • Komisja rewizyjna w stowarzyszeniu27 Listopada 2008

  a ust. 1 stanowi, iż m.in. stowarzyszenia są zobowiązane do zgłaszania do KRS zmian związanych m.in. z informacjami o zmianie składu zarządu oraz organu kontrolnego. Warto na zakończenie dodać, (...)

 • Zarządzenie zastępcze wojewody, odwołanie radnego8 Czerwca 2009

  zakazem (a więc powołania do zarządu stowarzyszenia). Przepisy 24f ustawy o samorządzie gminnym oraz 190 ustawy o ordynacji wyborczej do rad gmin, powiatów i województw, przewidują (...)

 • Zmiana prezesa zarządu w spółce z o.o.28 Listopada 2006

  zarządu i powołania nowego. Złożyć trzeba również poświadczony notarialnie wzór podpisu nowego członka zarządu, sporządzone przezeń oświadczenie, że jego wybór do zarządu (...)

 • Wymagania względem członków organów spółek11 Stycznia 2008

  pełnej zdolności do czynności prawnej i niekaralności za ww. przestępstwa (, art. 18 § 1 ksh). członek zarządu, rejestracja spółki, krajowy rejestr sądowy, krs, nieważność uchwały, (...)

 • Zgłoszenie zmian w składzie zarządu do KRS21 Listopada 2006

  : wnioski na formularzach: KRS-Z3 i KRS-ZK uchwałę dotyczącą odwołania członka zarządu i powołania nowego, poświadczony notarialnie lub złożony przed sądem wzór podpisu nowego członka (...)

 • Wspólnota w prawie budowlanym22 Maja 2007

  uchwałę o wyborze jednoosobowego lub kilkuosobowego zarządu. Członkiem zarządu może być wyłącznie osoba fizyczna wybrana spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.  W tej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana zarządu spółki.

  Witam, Mam spółkę z o.o. i chciałbym zmienić w niej prezesa zarządu. Nigdy tego nie robiłem więc nie wiem dokładnie jakie formularze powinienem (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane