Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozwód a zniesienie wspólności majątkowej13 Stycznia 2005

  Proszę o wzór pozwu rozwodowego. Jak ustanowić rozdzielność majątkową (małżeńską)? Małżonkowie, których łączy wspólność majątkowa mogą ją znieść na dwa sposoby: na podstawie (...)

 • Postępowanie nakazowe a upominawcze29 Września 2004

  pozwu trzeba dołączyć informacje na temat wszystkich wspólników spółki cywilnej w tamtym czasie np. wyciąg z ewidencji? Czy potrzeba dołączyć odpisy wszystkich dokumentów poświadczonych z oryginałem (...)

 • Alimenty dla byłej żony21 Grudnia 2005

  ostatnio nie jest w stanie, bo sama się pochorowała) i MOP’s. Proszę, jeżeli mi to prawo przysługuje, o wzór pisma lub informację, gdzie taki wzór znajdę. Możliwość żądania środków (...)

 • Podstawa prawna przestępstwa zniesławienia23 Czerwca 2004

  Na jakie paragrafy KK można się powołać w składaniu pozwu o zniesławienie? Jakie informacje muszą być w pozwie zawarte (ewentualnie wzór pozwu)? Kodeks karny reguluje ściganie tego (...)

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka1 Lutego 2010

  Gdzie znajdę wzór pozwu o alimenty, który musi sporządzić pełnoletni syn (18 lat, uczy się w liceum)? Alimenty zostały zasądzone przy rozwodzie, ale ojciec dziecka uchyla się od ich płacenia (...)

 • Ustanie prawa dziecka do alimentów20 Marca 2007

  dziecko  Wzór pozwu, który może być pomocny w tej sprawie, można znaleźć na stronie Pozew o obniżenie alimentów

 • Pozew na urzędowym formularzu19 Stycznia 2006

  upominawczym nakaz zapłaty nie może być wydany a także gdy nakaz został wydany, lecz pozwany wniósł zarzuty lub sprzeciw. Pozew wnosi się na formularzu P-pozew. Jest tylko jeden wzór pozwu. (...)

 • Odszkodowanie za niesłuszne zatrzymanie12 Lipca 2010

  muszę? Czy są i jakieś opłaty sądowe od pozwu - kwoty roszczonej - jakie? Czy mogę liczyć na zwolnienie z kosztów, jeżeli nie mam dochodów? Czy jest wzór pozwu o odszkodowanie za (...)

 • Powództwo przeciwegzekucyjne8 Kwietnia 2008

  dowód odpis postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku po rodzicach (i załączyć ten odpis do pozwu)Powyższe nie stanowi jednak dowodu, że konkretne rzeczy wchodziły w skład spadku, a (...)

 • Rozwód a nieobecność męża22 Lipca 2002

  . Jeżeli chce się Pan/i rozwieść należy wnieść pozew rozwodowy na zasadach ogólnych (wzór pozwu dostępny jest na naszych stronach), w którym należy zaznaczyć, że nie podaje Pan/i miejsca (...)

 • Ustalenie ojcostwa niezbędne dla nadania nazwiska14 Stycznia 2005

  , które mogą okazać się konieczne w trakcie postępowania sądowego) znajdzie Pani w artykule – Sądowe ustalenie ojcostwa. Wzór pozwu o ustalenie ojcostwa dostępny jest na stronach naszego (...)

 • Opróżnienie mieszkania przez "byłego" najemcę26 Września 2007

  ). Jeśli lokatorzy nie opróżnią mieszkania właściciel może skierować do sądu pozew o eksmisję. Wzór takiego pozwu można znaleźć na naszej stronie internetowej. Uzyskanie wyroku w sprawie (...)

 • Ustalenie ojcostwa obcokrajowca i alimenty3 Sierpnia 2005

  znajduje. Na naszych stronach znajduje się wzór odpowiedniego pozwu: Pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty Więcej informacji na powyższy temat zawiera artykuł Sądowe ustalenie (...)

 • Cofnięcie pozwu po sprzeciwie11 Maja 2005

  Cofnięcie pozwu Cofnięcie pozwu może nastąpić w całości, gdy powód rezygnuje z ochrony prawnej wszystkich (i w całej wysokości) roszczeń zgłoszonych w pozwie. Cofnięcie pozwu może (...)

 • Eksmisja byłej żony28 Lipca 2005

  eksmisję. Prosimy także o zapoznanie się z odpowiedzią. Na naszych stronach zamieszczony jest ponadto wzór Pozew o eksmisję  wspólne mieszkanie, wymeldowanie, eksmisja, wyprowadzka, opuszczenie

 • Cofnięcie pozwu rozwodowego21 Lutego 2007

  na to potrzebna zgoda małżonka pozwanego. By wycofać pozew, należy do sądu skierować pismo. Wzór takiego pisma można znaleźć na stronach naszego serwisu. Cofnięcie pozwu spowoduje umorzenie

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego13 Sierpnia 2008

  , skarga o wznowienie postępowania powinna odpowiadać warunkom pozwu - pod względem warunków pisma procesowego wszczynającego postępowanie, a w szczególności może, oprócz części

 • Wezwanie do wykupienia weksla- wzór8 Maja 2015

  , przewodniczący wzywa powoda do ich złożenia pod rygorem zwrotu pozwu na podstawie art. 130. (tak: art. 485 § 4 k.p.c.). Każde pismo procesowe powinno zawierać (tak: art. 126 § 1 k.p.c.): 1) (...)

 • Powództwo o zwolnienie przedmiotu z egzekucji3 Marca 2007

  . Nie ma obowiązku wnoszenia takiego pozwu na urzędowym formularzu. egzekucja, przedmiot, samochód, rzecz, zajęcie, własność, cudza, osoba trzecia, zwolnienie, powództwo, powództwo ekscydencyjne

 • Przebieg postępowania upominawczego23 Czerwca 2006

  postępowaniu upominawczym oraz merytoryczne rozpatrywanie sprawy od nowa. Sąd obowiązany jest wydać wyrok, w którym albo zasądzi roszczenie zgodnie z żądaniem pozwu, albo powództwo oddali. Stąd (...)

 • Niezapłacona faktura VAT30 Grudnia 2005

  pojawiać się w sądzie. Więcej informacji zawiera artykuł W jaki sposób możesz uzyskać szybko wyrok przeciwko dłużnikowi? Nakaz zapłaty. Wzór odpowiedniego wniosku znajduje się na stronie Pozew (...)

 • Wgląd do dokumentów księgi wieczystej23 Sierpnia 2005

  akt księgi dokumentów w celach dowodowych do pozwu o uzgodnienie stanu prawnego księgi wieczystej z rzeczywistym lub może żądać odpisów tych dokumentów? Jeżeli tak, to co należy złożyć (wzór (...)

 • Dochodzenie zwrotu przedmiotu pożyczki5 Lipca 2004

  o zapłatę. Najbardziej zbliżony wzór w naszym serwisie to pozew o zapłatę zachowku. Od pozwu sąd pobierze wpis ok. 7% wartości dochodzonej kwoty (dokładną wysokość wpisu można ustalić (...)

 • Zarzuty w postępowaniu nakazowym1 Lipca 2004

  utraty należy zgłosić przed wdaniem się w spór, oraz pozostałe zarzuty przeciwko żądaniu pozwu, a także wszystkie okoliczności faktyczne i dowody na ich potwierdzenie. Pismo zawierające zarzuty (...)

 • Pozew o nadmierne odsetki23 Lipca 2004

  , iż ich powołanie w pozwie nie było możliwe albo że potrzeba powołania wynikła później. Powód powinien dołączyć do pozwu odpis reklamacji lub wezwania do dobrowolnego spełnienia żądania i (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • Pozew rozwodowy - wzór...

  Witam! Mam pytanie dotyczące wzoru pozwu rozwodowego. Znalazłam w Internecie wzór (a nawet kilka). I tak sobie myślę, czy jeżeli został złożony (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane