Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka1 Lutego 2010

  Gdzie znajdę wzór pozwu o alimenty, który musi sporządzić pełnoletni syn (18 lat, uczy się w liceum)? Alimenty zostały zasądzone przy rozwodzie, ale ojciec dziecka uchyla (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy7 Grudnia 2004

  świadczeń, wydanych w poprzednio wszczętej sprawie, za okres od wytoczenia powództwa o rozwód". Zatem jeżeli przed skierowaniem pozwu o rozwód wytoczono sprawę o alimenty, (...)

 • Proces rozwodowy a roszczenie o alimenty29 Stycznia 2007

  lub o separację postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia wykonania obowiązku zaspokajania potrzeb rodziny lub o alimenty wstrzymuje się także z mocy prawa wykonanie nieprawomocnych (...)

 • Pozew wzajemny o alimenty na rzecz dziecka14 Września 2007

  małoletniego syna z pozwem wzajemnym o alimenty na rzecz dziecka, przeciwko matce reprezentującej to samo dziecko, a która wystąpiła z pozwem przeciwko ojcu o alimenty na rzecz (...)

 • Pozew o rozwód a pozew o alimenty4 Stycznia 2007

  Moja żona złożyła pozew o alimenty. Ja długo zwlekałem ze złożeniem pozwu o rozwód mając nadzieję na pojednanie. W takiej sytuacji moje zwlekanie już nie ma sensu. (...)

 • Rozwód a apelacja od wyroku alimentacyjnego4 Kwietnia 2007

  wytoczeniem powództwa o rozwód lub o separację, ulega z urzędu zawieszeniu z chwilą wytoczenia powództwa o rozwód lub o separację co do świadczeń za okres od jego (pozwu (...)

 • Pozew o zaspokojenie potrzeb rodziny10 Listopada 2005

  separację jest Sąd Okręgowy. Pani wniosła również pozew albo o alimenty albo o zaspokojenie potrzeb rodziny. Z uwagi na wniesienie pozwu 12 października o separację (...)

 • Jakie dokumenty trzeba przygotować do złożenia pozwu o alimenty?16 Lipca 2015

  Jakie dokumenty trzeba przygotować do złożenia pozwu o alimenty na dzieci które się uczą? Porada prawna  Pozew o rozwód  W zasadzie w tym zakresie nie (...)

 • Alimenty dla byłej żony21 Grudnia 2005

  małżonek winny rozkładu, niezależnie czy alimentów żąda małżonek niewinny czy współwinny tego rozkładu. Wzór pozwu znajduje się na stronie Pozew o alimenty (...)

 • Wniesienie o alimenty a rozwód22 Sierpnia 2006

  Od dłuższego czasu mąż nie daje mi żadnych pieniędzy na dzieci kilka dni temu złożył pozew rozwodowy. Chcę żądać alimentów dla dzieci i zastanawiam się czy złożyć pozew o alimenty (...)

 • Równa stopa życiowa małżonków14 Listopada 2005

  pozostałej (w części dotyczącej świadczeń od wyprowadzki męża do dnia wniesienia przez niego pozwu) rozpozna sąd, do którego wniesie Pani pozew o alimenty. Ewentualnie sąd (...)

 • Ustanie prawa dziecka do alimentów20 Marca 2007

  dziecko  Wzór pozwu, który może być pomocny w tej sprawie, można znaleźć na stronie Pozew o obniżenie alimentów

 • Powstanie obowiązku alimentacyjnego8 Sierpnia 2005

  wniesienia pozwu o rozwód. Jeśli więc tak został sformułowany wniosek (w pozwie) o alimenty dla dziecka i sąd się do niego przychylił, to alimenty należy płacić od (...)

 • Jak zabezpieczyć syna przed płaceniem alimentów na ojca?13 Kwietnia 2015

  , aby nie był on w stanie samodzielnie zaspokoić swoich usprawiedliwionych potrzeb w zakresie utrzymania i wychowania. O osobie ubiegającej się o alimenty z powodu niedostatku można mówić (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  łoży na małoletnie dziecko). Pragniemy wskazać, iż opłata od pozwu o rozwód wynosi 600 zł. Opłata od wniosku o zabezpieczenie wynosi natomiast 100 zł, jednakże jeżeli wniesie (...)

 • Odpowiedź na pozew o alimenty23 Listopada 2005

  Otrzymałem pozew o podwyższenie alimentów. Ostatnio zasądzone alimenty w 1993 r., to kwota 800.000 - przed denominacją. Od 1994 r. do dnia dzisiejszego dobrowolnie podwyższałem alimenty (...)

 • Wniosek o zabezpieczenie a pozew12 Lipca 2010

  powinien być wniesiony wniosek o alimenty na rozprawie o separację za okres po wniesieniu pozwu lub (i) pozewalimenty za okres do wniesienia pozwu (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty6 Lutego 2007

  tego ustalić z dokładnością do jednego dnia. Jeśli matka dzieci złoży pozew o alimenty, gdy dziecko będzie miało np. 5 lat, to może żądać alimentów za 3 lata wstecz. Wyprawka, (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego14 Kwietnia 2005

  postępowanie o alimenty - pierwsza rozprawa zasądziła żonie alimenty - czekam na odpis wyroku z uzasadnieniem i będę wnosił apelację. Złożyłem pozew o zniesienie wspólnoty (...)

 • Ustalenie ojcostwa obcokrajowca i alimenty3 Sierpnia 2005

  znajduje. Na naszych stronach znajduje się wzór odpowiedniego pozwuPozew o ustalenie ojcostwa i alimenty Więcej informacji na powyższy temat zawiera artykuł Sądowe (...)

 • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych13 Stycznia 2006

  mówiąc, że zobowiązany mimo możliwości płacenia alimentów nie płacił ich. Kopię wyroku może Pan uzyskać w sądzie, który orzekł o rozwodzie. W tym celu należy złożyć wniosek o przesłanie (...)

 • Obniżenie alimentów na dzieci21 Grudnia 2005

  . Co do podejścia do żądań pozwu ze strony sądu, wydają się one zasadne. Oba wniesione przez ojca pozwy w pewnym sensie się zdublowały, gdyż roszczenie o alimenty dla córki od matki (...)

 • Alimenty na ojca10 Października 2011

  oddaliłby pozew o alimenty jeżeli pozwana udowodniłaby, że ojciec postępował względem niej rażąco nagannie. Wydaje się, że opisywane przez Panią działania ojca i dowody w postaci (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  pełnoletniej córki. 1. Czy mogę zatem wnosić o zawieszenie sprawy o alimenty córki do momentu potwierdzenia wyłączenia, skoro Sąd Okręgowy nie wyłączył sprawy o alimenty (...)

 • Żądanie alimentów w pozwie rozwodowym16 Marca 2011

  w opisiesytuacji wskazuje Pani, że podjęła decyzję o rozwodzie, stąd w naszej opinii skupimy się naprzebiegu postępowania sądowego wywołanego wniesieniem pozwu o rozwód i kwestiązobowiązania

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wzór pozwu o alimenty pozew o alimenty

  Witam Czy ktos może mi pllecic jakąś stronke gdzie znajde wzór pozwu o aliemnty lub przynajmniej zasady napisania takiego pozwy?Dziekuje za pomoc z (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane