Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ustalanie treści regulaminu wynagradzania17 Sierpnia 2010

  pracodawcy istnieje zakładowa organizacja związkowa, czy też nie. Jeżeli u pracodawcy nie działa zakładowa organizacja związkowa, to pracodawca samodzielnie ustanawia regulamin wynagradzania. (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  , warunku pracy, płacy, wypowiedzenie stosunku pracy, praca, odwołanie, wzór, dokument, termin, sąd pracy, bezskuteczność, odszkodowanie

 • Zaprzestanie potrącania kwoty wolnej5 Lutego 2007

  poinformowania pracodawcy przez pracownika, że inny zakład pracy jest właściwy do stosowania tego zmniejszenia, pracodawca nie zmniejsza zaliczki o kwotę stanowiącą 1/12 kwoty zmniejszającej podatek. (...)

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego30 Listopada 2006

  zasiłku dla bezrobotnych dla zwolnionego pracownika przez pierwsze 90 dni). Jak najlepiej rozstać się z taką pracownicą? Czy próbować podważyć zasadność zwolnienia zgłaszając ten fakt (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę10 Listopada 2005

  upływa z dniem 2 grudnia! Równie niefortunne jest drugie pismo, to pochodzące od pracodawcy. Z jednej strony pisze on, że chciałby, by pracownik wystosował ofertę do pracodawcy o zawarcie (...)

 • Zwolnienia grupowe a świadectwo pracy30 Marca 2007

  ustaw, mówi tylko o kodeksie pracy. Jednakże rozwiązanie stosunku pracy właśnie z przyczyn leżących po stronie pracodawcy (np. likwidacja stanowiska) może mieć znaczenie dla pracownika w (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wzór upoważnienia

  Czy ktos posiada moze wzor upowaznienia dla osoby przesyłającej dane, oraz zaświadczeń lub dokumentów do występowania w imieniu pracodawcy?? Prosze (...)

 • Pomówienie (zla opinia o pracowniku)

  Krótko chce przedstawić problem otóż: Została wydana opinia przez mojego przełozonego (kierownika) o mnie, w mojm przekonaniu bardzo krzywdząca (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Opinia o pracowniku.

  Co powinna zawierać służbowa opinia o pracowniku ? (olej) Od 1996 r. konstrukcja opinii o pracę została z przepisów prawa pracy usunięta. Tak więc (...)

 • Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej

  Witam czy może mi ktoś powiedzieć jakie korzyści przyniesie mi jak zatrudnienie osobę niepełnosprawna?? Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane