Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Porzucenie pracy przez pracownika22 Marca 2004

  zarzucić naruszenia tych zasad wobec niego i na tym opierać swoje roszczenia. Skoro więc rozwiązanie umowy o pracę miałoby nastąpić bez wypowiedzenia, to oczywiście pracownikowi (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  podstawie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony, nie jest możliwe rozwiązanie przez pracodawcę Pani umowy o pracę w okresie urlopu macierzyńskiego (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia15 Stycznia 2008

  rozwiązania umowy o pracę. Jeżeli pracodawca nie wyraził zgody na rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, do rozwiązania tej umowy (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  wtedy mogę żądać przywrócenia do pracy i odszkodowania za bezprawne rozwiązanie umowy o pracę? Czy należy mi się oprócz tego odprawa z uwagi, iż przyczyna wypowiedzenia leży (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę na okres próbny14 Września 2005

  umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie, z podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy. Przykładowy wzór wypowiedzenia umowy (...)

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  wypowiedzenia umowy o pracę do sądu pracy. Zgodnie z art. 45 § 1 k.p. w razie ustalenia, że wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony jest (...)

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego30 Listopada 2006

  wypowiedzenie umowy o pracę. W jednym z wyroków SN stwierdził, iż wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony niezgodnie z przepisami o wypowiadaniu (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron27 Grudnia 2004

  odmówić i jakie przysługują wtedy pracownikowi prawa? Jak należy umotywować podanie o rozwiązanie umowy o pracę na takiej podstawie? Jakich argumentów i aktów (...)

 • Likwidacja pracodawcy a rozwiązanie umowy o pracę6 Maja 2008

  sądu pracy. umowa o pracę, rozwiązanie umowy o pracę, wypowiedzenie umowy o pracę, likwidacja pracodawcy, stosunek pracy

 • Sytuacja emeryta w zakładzie pracy4 Kwietnia 2007

  rozwiązanie umowy, oraz pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy. Jeżeli pracownik należy do zakładowej organizacji związkowej o zamiarze wypowiedzenia (...)

 • Odprawa pieniężna przy porozumienie stron czy rozwiązaniu umowy z uwagi na likwidacje stanowiska? 1 Kwietnia 2015

  umowy za porozumieniem stron, oczywiście ze wskazaniem przyczyn rozwiązania umowy – dotyczących pracodawcy (ewentualnie rozwiązanie umowy przez samego pracodawcę z tych właśnie (...)

 • Czy należy mi się odprawa z tytułu likwidacji mojego stanowiska? 16 Kwietnia 2015

  podstawie wypowiedzenia, czy też porozumienia stron. Jeśli to pracodawca wypowie umowę, to jej rozwiązanie nastąpi po 3 miesiącach. art. 36 k.p. § 1. Okres wypowiedzenia umowy o (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę przez pracownika30 Sierpnia 2005

  wynagrodzenia.  Oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie, z podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie (...)

 • Umowa o finansowanie studiów pracownika18 Czerwca 2007

  pracownika z tytułu zawartej z pracodawcą umowy. Są to: rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracownika rozwiązanie umowy o pracę (...)

 • Brak podania przyczyny wypowiedzenia2 Czerwca 2003

  wypowiedzeniu umowy o pracę powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia. Jak z tego wynika strony mogą w umowie o (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę10 Listopada 2005

  do pracodawcy z prośbą o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę z dniem 30 listopada 2005 za porozumieniem stron. Pismo jest zakończone zdaniem „odpowiedzi (...)

 • Czy można zwolnić kobietę w ciąży?29 Kwietnia 2015

  mniej niż 20 pracowników. Z powyższe wynika, że w grę wchodzi jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia (tzw. zwolnienie dyscyplinarne – art. 52 § 1 (...)

 • Zmiana pracodawcy a rozwiązanie umowy o pracę22 Września 2006

  sposobu rozwiązania stosunku pracy. W związku z powyższym oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę za uprzedzeniem ma być zatem złożone nowemu pracodawcy. Jeśli chce Pan rozwiązać (...)

 • Odwołanie pracownika na podstawie art. 52 kp4 Czerwca 2007

  pracę na czas nieokreślony z wyłączeniem przepisów regulujących: tryb postępowania przy rozwiązywaniu umów o pracę; rozpatrywanie sporów ze stosunku pracy w części dotyczącej (...)

 • Naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych23 Listopada 2004

  miało miejsce w 2003 roku na mniej niż miesiąc przed rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia, to pracodawca postąpił zgodnie z prawem i rozwiązanie to było zasadne. (...)

 • Przejście zakładu pracy a rozwiązanie umowy30 Sierpnia 2011

  umowy o prace za porozumieniem stron? Czy lepiej zastosować porozumienie stron między pracownikiem, czy też pomiędzy firmami? Jak powinien wyglądać wzór takiego rozwiązania umowy (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę za zbyt częstą chorobę7 Lipca 2006

  stanowisko pracy wymaga dość dokładnych analiz przeprowadzanych w sposób periodyczny. Co do zaś wypowiedzenia umowy o pracę z uwagi na to, że jest Pan zatrudniony na czas (...)

 • Czy można wypowiedzieć umowę najmu lokatorowi bez podania przyczyny?19 Maja 2015

  , gdyby lokal mieszkalny zajmowały na podstawie odpowiedniej umowy najmu. Zgodnie z treścią art. 18. ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku, o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie (...)

 • Zwolnienie lekarskie w czasie wypowiedzenia20 Listopada 2008

  wypowiedzeniem (co potwierdził podpisem). Następnie, tuż po podpisaniu wypowiedzenia, przedstawił zwolnienie lekarskie, na które rozpoczyna się tego samego dnia co rozwiązanie umowy (...)

 • Pracodawca nie chce mnie ponownie zatrudnić.7 Lipca 2015

  pracownika ze względu na chorobę zakaźną - w okresie pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku. § 3. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane