Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pozostawienie podania bez rozpoznania24 Marca 2007

  środowiskowy może domagać się od osoby lub rodziny ubiegającej się o pomoc złożenia oświadczenia o dochodach i stanie majątkowym. Odmowa złożenia oświadczenia jest podstawą wydania decyzji (...)

 • Święto wypadające w sobotę22 Marca 2005

  styczniu, pracuje od marca. Czy mam prawo wymagać od niego podania o urlop skoro i tak tego dnia firma jest zamknięta? Decyzja o udzieleniu dnia wolnego w zamian za święto przypadające (...)

 • Odmowa przyjęcia nowych warunków pracy31 Marca 2008

  do sądu jest tożsame z tym, że pracownik nie zgadza sie z nowymi warunkami, tzn. czy musi dodatkowo poinformować pracodawcę o nieprzyjęciu nowych warunków. Jeśli musi poinformować pracodawcę (...)

 • Porzucenie pracy przez pracownika22 Marca 2004

  rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia i podania przyczyny, opuścił pracę. Jak mam się zachować jako pracodawca i jak mam rozwiązać umowę o pracę z w/w pracownikiem. (...)

 • Brak prawa jazdy przyczyną wypowiedzenia1 Czerwca 2006

  ). Pracodawca zawarł w umowie klauzule, w której informuje, ze jeśli z jakichś przyczyn pracownik straci prawo jazdy to daje to pracodawcy możliwość wypowiedzenia umowy o prace. Pracownik (...)

 • Emerytura osoby pracującej przy azbeście27 Grudnia 2005

  ustawy o zakazie stosowania azbestu? W § 6 tej ustawy jest mowa o świadczeniu przedemerytalnym, czy w takim razie mogę także traktować to jako wyliczenie wieku emerytalnego (warunki szczególne, (...)

 • Dane z akt osobowych pracownika28 Maja 2007

  (RCI PESEL),  innych danych osobowych, jeżeli obowiązek ich podania wynika z odrębnych przepisów.   Pracownik nie może być zobowiązany przez pracodawcę do podania innych (...)

 • Przeszkolenie pracownika w udzielaniu pomocy16 Kwietnia 2008

  pracownika takiego szkolenia następuje więc poprzez wydanie odpowiedniego zaświadczenia. Wzór zaświadczenia stanowi załącznik Nr 3 do rozporządzenia z 2004 roku. pracownik, pracodawca, szkolenie, (...)

 • Dyskryminacja w zakresie wynagradzania i jej dowód21 Sierpnia 2007

  działania pracodawcy jako dyskryminujące w zakresie wynagradzania pracowników, a w konsekwencji pracownik będzie miał prawo dochodzenia swoich praw. praca, pracownik, pracodawca, wynagrodzenie, (...)

 • Świadek w postępowaniu odrębnym7 Czerwca 2007

  pracownik pracował jako mistrz zmianowy, a nie bezpośrednio przy produkcji. Pracownik jednakże dozorował prace w warunkach szczególnych przebywając w nich nieustannie. Spełnia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane