Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Urlop macierzyński a umowa na czas określony20 Marca 2007

  ciąży. Dlatego też po okresie próbnym podpisaliśmy z nią kolejną umowę na czas określony do dnia porodu. Po niedługim czasie pracownica poszła na zwolnienie lekarskie, a następnie (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  wypowiedzenia zmieniającego) oraz rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z przyczyn niezawinionych przez Panią. W okresie urlopu macierzyńskiego Pani umowa o pracę (...)

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  umów o pracę, sąd pracy - stosownie do żądania pracownika - orzeka o bezskuteczności wypowiedzenia, a jeżeli umowa uległa już rozwiązaniu - o przywróceniu pracownika (...)

 • Porzucenie pracy przez pracownika22 Marca 2004

  rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia i podania przyczyny, opuścił pracę. Jak mam się zachować jako pracodawca i jak mam rozwiązać umowę o pracę z w/w (...)

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego30 Listopada 2006

  wypowiedzenie umowy o pracę. W jednym z wyroków SN stwierdził, iż wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony niezgodnie z przepisami o wypowiadaniu tych umów nie stwarza (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  , zwanego także wypowiedzeniem zmieniającym. Jak wskazuje przepis § 1 niniejszego artykułu przepisy o wypowiedzeniu umowy o pracę stosuje się odpowiednio do wypowiedzenia wynikających (...)

 • Zmiana pracodawcy a rozwiązanie umowy o pracę22 Września 2006

  niewykonywania pracy tylko wówczas, gdy przepisy prawa pracy tak stanowią. W okresie wypowiedzenia pracownik otrzymuje wynagrodzenie za pracę dlatego, że wykonuje pracę, a w każdym (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  , towarów przywożonych na obszar celny Wspólnoty z krajów trzecich, będą wszelkie dokumenty i dowody przedłożone organowi celnemu przez wnioskującego o zwolnienie, o ile będą świadczyły (...)

 • Czy należy mi się odprawa z tytułu likwidacji mojego stanowiska? 16 Kwietnia 2015

  , która się w tym terminie spełnia. Istnienie stanowiska pracy w dniu wypowiedzenia umowy o pracę nie jest zatem równoznaczne z brakiem rzeczywistej przyczyny, o ile w późniejszym (...)

 • Odprawa pieniężna przy porozumienie stron czy rozwiązaniu umowy z uwagi na likwidacje stanowiska? 1 Kwietnia 2015

  ; 4) po upływie okresu, za który otrzymał ekwiwalent, odprawę lub odszkodowanie, o których mowa w ust. 1 pkt 4 i 5; 5) po zakończeniu odbywania praktyki absolwenckiej i otrzymywania (...)

 • Pracodawca nie chce mnie ponownie zatrudnić.7 Lipca 2015

  upoważniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, okres ten jest okresem, w którym nie można wypowiedzieć umowy o pracę (czyli okresem ochronnym z art. 41 k.p.). Okresy (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  decyzji Urzędu Patentowego stronie służy wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy rozpatrywane są w Izbie Odwoławczej Urzędu Patentowego, zwanej ''Izbą Odwoławczą

 • Urlop wychowawczy w okresie wypowiedzenia18 Czerwca 2003

  urlopu wychowawczego. Nalezy jednak zwrócić uwage na fakt, iz pracodawca wypowiedział umowe o prace bez podania przyczyny. Zgodnie z art. 30 par. 4 kodeksu pracy, w oświadczeniu pracodawcy o (...)

 • Kolejna umowa o pracę zawarta bezpośrednio1 Czerwca 2008

  podstawie umowy o pracę na zastępstwo.Pracodawca ma obowiązek wydać świadectwo pracy niezwłocznie po wygaśnięciu stosunku pracy. Z obowiązku tego jest zwolniony, gdy nawiązuje kolejną (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające dla pracownicy w ciąży5 Lutego 2007

  wcześniej wypowiedzenie umowy o pracę jest nieskuteczne. Po powrocie pracownicy ze zwolnienia lekarskiego należy do niej ponownie skierować pismo z wypowiedzeniem zmieniającym. Proszę (...)

 • Odmowa przyjęcia nowych warunków pracy31 Marca 2008

  zawierać propozycję nowych warunków, jakie pracodawca chce zaoferować swojemu pracownikowi oraz oświadczenie o wypowiedzeniu dotychczasowych warunków umowy o pracę. Tak więc (...)

 • Zmiana umowy zlecenia w umowę o pracę11 Stycznia 2005

  , a nie umowy o pracę. Pracownik, który był zatrudniany, np. w okresie od 01.07.2004 r. do 31.12.2004 r. na podstawie kolejno zawieranych po każdym miesiącu umów zlecenia może (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? 27 Maja 2015

  października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, osoby, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt 2, 4, 5, 8 i 10 (a więc m.in. osoby wykonujące pracę na podstawie umowy zlecenia (...)

 • Zwiększenie urlopu w trakcie roku23 Grudnia 2005

  Zostałem zatrudniony 18 listopada 2002. 18 lutego 2003 po okresie próbnym pracodawca podpisał ze mną umowę o pracę. W tym czasie byłem studentem 5 roku. Studia ukończyłem (...)

 • Anulowanie złożonego wypowiedzenia30 Września 2004

  Pracownik złożył wypowiedzenie umowy o pracę na piśmie z przysługującym mu umownie 2 tygodniowym terminem wypowiedzenia bez podania przyczyny wypowiedzenia. Po tygodniu złożył (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy4 Lipca 2008

  wypowiedzenie ani w drodze rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia w okresie niezdolności do pracy, urlopu macierzyńskiego ani urlopu wychowawczego oraz w okresie od dnia złożenia (...)

 • Ustalenie zakresu działalności konkurencyjnej pracownika1 Marca 2005

  zakazie konkurencji ma zasada swobody umów wynikająca z kodeksu cywilnego? Czy klauzula o tzw. wyłączności zatrudnienia może być przedmiotem o zakazie konkurencji czy należy do materii umowy (...)

 • Wynagrodzenie chorobowe po ustaniu zatrudnienia8 Marca 2006

  rozwiązaniu umowy o pracę (byle nie później niż 14 dni), to wówczas będzie Panu przysługiwał zasiłek chorobowy. Świadczenie chorobowe w tym okresie po rozwiązaniu umowy o (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  Jestem zatrudniony w pewnej firmie transportowej. Mam podpisaną umowę o pracę na czas nieokreślony. Musiałem również podpisać umowę o zakazie konkurencji na okres 6 miesięcy po (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę w czasie ciąży16 Listopada 2002

  rozwiązaniu umowy o pracę zawsze powoduje przywrócenie do pracy? Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • umowa na okres probny a ciaza?

  witam od pracodawcy otrzymalam umowe na okres próbny ktora zakonczy sie okolo 7 listopada okazalo sie w tym czasie ze jestem w ciazy konkretnie 4 miesiac (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.