Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Okulary korekcyjne dla pracowników18 Czerwca 2007

  zarządzenia dotyczącego pokrywania kosztów okularów korekcyjnych. Czy mamy obowiązek sami zakupić pracownikowi okulary korekcyjne, czy dopiero jeżeli pracownik wystąpi do nas z fakturą zakupionych (...)

 • Dofinansowanie dla niepełnosprawnych pracowników21 Listopada 2006

  . Dofinansowanie następuje na wniosek złożony do PFRON i obejmuje zwrot kosztów: poniesionych w związku z przystosowaniem tworzonych lub istniejących stanowisk pracy dla tych osób, (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  godzinach, niż było to określone w umowie o pracę, dla mnie zupełnie niemożliwe do zrealizowania) oraz wskazano, że jeśli nie zgodzę się na nowe warunki do połowy grudnia (...)

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  umów o pracę, sąd pracy - stosownie do żądania pracownika - orzeka o bezskuteczności wypowiedzenia, a jeżeli umowa uległa już rozwiązaniu - o przywróceniu (...)

 • Zwrot kosztów zakupu okularów korekcyjnych23 Listopada 2015

  do 5 metrów w okularach korekcyjnych. Wiem że pracodawca ma obowiązek zakupienia okularów korekcyjnych dla pracownika. Zatrudniam 12 pracowników i nie mam żadnego zarządzenia (...)

 • Pozostawienie podania bez rozpoznania24 Marca 2007

  ) pracownik socjalny może się zwrócić do innych instytucji o udzielenie stosownych informacji (np. do urzędu skarbowego). Zebrane w postępowaniu informacje mogą stanowić podstawę do (...)

 • Dofinansowanie pracownika w firmie.26 Maja 2015

  Chciałabym się dowiedzieć co należy zawrzeć we wniosku o dofinansowanie pracownika w firmie ? Oraz prosiłabym o wyjaśnienie mi na co można przeznaczyć uzyskane w ten sposób (...)

 • Wniosek o zwrot kosztów zakupu okularów11 Września 2007

  którego stwierdzono chorobę zawodową, lecz nie zaliczono go do żadnej z grup inwalidów. Nie ma żadnych limitów w częstotliwości występowania pracownika z wnioskiem o refundację kosztów (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  zgody pracownika. Nieokreślenie jaki zakres działalności pracodawcy jest wiążący dla pracownika i jakim wykazem ma się on kierować jest ewidentnym mankamentem umowy i może prowadzić (...)

 • Podpis elektroniczny- postępowanie administracyjne21 Marca 2012

  podań według określonego wzoru. § 4. Organ administracji publicznej jest obowiązany potwierdzić wniesienie podania, jeżeli wnoszący tego zażąda. W przypadku wniesienia podania w formie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane