Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Związek między rozwiązaniem stosunku pracy a przejściem pracownika na emeryturę2 Sierpnia 2011

  111/93 OSNCP 1994, nr 12, poz. 243). Wydaje się jednak, że rozwiązanie stosunku pracy z przyczyny długotrwałej choroby (art. 53 par. 1 lit. b) nie pozostaje w związku z przejściem (...)

 • Konsekwencje osiągnięcia wieku emerytalnego17 Lutego 2005

  ustał w związku z przejściem na emeryturę, przysługuje odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Zatem nabycie prawa do odprawy uzależnione (...)

 • Odprawa rentowa dla pracownika samorządowego21 Grudnia 2010

  Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych ( Dz. U. Nr 50 poz. 398 ) Cyt. \"Jednorazowa odprawa w związku z przejściem (...)

 • Dwóch pracodawców a odprawa emerytalna27 Listopada 2007

  związku z przejściem na emeryturę. Czy praca u innego pracodawcy oraz zaliczalny okres urlopu bezpłatnego, o którym mowa w art. 174 [1] Kodeksu pracy u dotychczasowego (...)

 • Wypłata nagrody jubileuszowej 14 Października 2010

  Ministrów Z 18.03.2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych ( Dz. U. Nr 50, poz. 398) określa, iż w razie ustania stosunku pracy w związku z przejściem (...)

 • Odprawa emerytalna uzupełniająca6 Kwietnia 2006

  rozwiązania umowy o pracę z winy zakładu pracy nie koliduje z ewentualnym prawem do odprawy uzupełniającej w związku z odejściem w tej sytuacji na emeryturę? (...)

 • Zmiana pracodawcy a rozwiązanie umowy o pracę22 Września 2006

  , że pracownikowi, który w związku z przejściem zakładu pracy na innego pracodawcę skorzystał z możliwości rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia, za siedmiodniowym (...)

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli. 2 Czerwca 2015

  uprawniające do emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy lub nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, których stosunek pracy ustał w związku z przejściem (...)

 • Wygaśnięcie umowy a odprawa emerytalna7 Lutego 2008

  z ustaniem, nie zaś z rozwiązaniem stosunku pracy. Wygaśnięcie stosunku pracy wskutek upływu czasu na jaki zawarto umowę o pracę nie wyklucza jego związku z przejściem (...)

 • Odprawa emerytalna12 Lipca 2011

  ; - pracownik spełnia warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy lub do emerytury,  - stosunek pracy ustaje w związku z przejściem na rentę (...)

 • Wniosek o emeryturę przed osiągnięciem wieku 15 Września 2008

  spełnione zostały po zmianie wysokości kwoty bazowej, emerytura ustalona zostanie według nowej kwoty bazowej. Jeżeli pracownik zamierza wypowiedzieć pracodawcy umowę o pracę w związku (...)

 • Przejście na emeryturę a odprawa emerytalna28 Stycznia 2012

  emeryturę oraz związku rozwiązania stosunku pracy z przejściem na emeryturę. „Związek między rozwiązaniem stosunku pracy a nabyciem prawa do emerytury lub (...)

 • Warunki uzyskania odprawy emerytalnej18 Stycznia 2005

  , którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, przysługuje odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. (...)

 • Prawo do odprawy emerytalnej18 Listopada 2002

  ostatnim pracodawca jest Powiatowy Urząd Pracy, który aktualnie wypłaca mi zasiłki przedemerytalne? Jedynym świadczeniem przewidzianym w Kodeksie pracy w związku z przejściem (...)

 • Rozwiązanie stosunku pracy z wójtem23 Listopada 2010

  warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, (...)

 • Odprawa emerytalna a zwolnienia grupowe12 Stycznia 2006

  pracownik przechodzi na emeryturę, to pracownikowi będą przysługiwały obie odprawy, gdyż w tym przypadku ustanie stosunku pracy mimo innej podstawy wypowiedzenia ma związek z (...)

 • Wcześniejsza emerytura a odprawa15 Maja 2008

  pytanie dotyczy świadczeń należnych od pracodawcy w związku z przejściem pracownika na wcześniejszą emeryturę. Zgodnie z art. 92 [1] kodeksu pracy pracownikowi (...)

 • Odprawa emerytalna3 Lipca 2009

  ? Art. 921 § 1 kodeku pracy uzależnia prawo do odprawy rentowej od ustania stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę. Przepis ten nie rozróżnia, (...)

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy3 Lipca 2006

  przedsiębiorstwa przez zięcia. W skład tego przedsiębiorstwa wchodził też nie zarejestrowany wzór przemysłowy, co można też określić jako uprawnienie do uzyskania prawa z rejestracji. (...)

 • Wczesniejsza emerytura dla rencisty16 Września 2010

  lat pracy .Czy w związku z tym mam już prawo przejść już na emeryturę? Zgodnie z art. 29 Ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (...)

 • Odprawa emerytalna12 Lutego 2009

  W zakładzie pracy mam zatrudnionego rencistę. W styczniu dokonałem zwolnienia pracownika na jego wniosek - za porozumieniem stron w związku z jego przejściem (...)

 • Nagroda jubileuszowa a przejście na emeryturę1 Sierpnia 2012

  pracy. Oznacza to, że nagroda powinna zostać wypłacona w dniu rozwiązania stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę. nagroda jubileuszowa, karta (...)

 • Prezes zarządu przechodzi na emeryturę3 Stycznia 2007

  Prezes zarządu sp. z o.o. złożył wypowiedzenie stosunku pracy z końcem stycznia 2007 w związku z przejściem na emeryturę. Po przyznaniu przez ZUS emerytury (...)

 • Nagroda jubileuszowa a wypowiedzenie13 Lutego 2004

  przypadku, gdy rozwiązanie tego stosunku następuje w związku z przejściem na rentę z tytułu niezdolności do pracy lub emeryturę. W pozostałych przypadkach (...)

 • Odprawa emerytalna i rentowa30 Lipca 2013

  . § 1. Pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.