Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odprawa emerytalna i rentowa30 Lipca 2013

  . § 1. Pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem (...)

 • Rozwiązanie umowy z nauczycielem mianowanym22 Lutego 2006

  Jak poprawnie ustosunkować się do rozwiązania umowy o pracę z nauczycielem mianowanym na jego wniosek w związku z przejściem na emeryturę z dniem (...)

 • Odprawa w razie rozwiązania stosunku pracy14 Maja 2007

  stosunków pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy (t.j. Dz.U. z 2002r., nr 112, poz. 980). Zgodnie z art. 8 ustawy pracownikowi, z którym został rozwiązany (...)

 • Prawo do odprawy rentowej9 Grudnia 2004

  . Przepis ten stanowi, iż pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem (...)

 • Ochrona przedemerytalna pracownika19 Października 2010

  Pracodawca, powołując się na zapisy Ustawy o emeryturach i rentach z FUS z art. 184, zmusza pracowników będących w wieku przedemerytalnym, tj. brakuje im 4 lata do przejścia na (...)

 • Odprawa emerytalna i rentowa28 Stycznia 2012

  ] Kodeksu pracy. Zgodnie z § 1 tego artykułu: pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury, którego stosunek pracy ustał (...)

 • Emerytura na szczególnych warunkach a odprawa28 Marca 2002

  spełniającemu warunki uprawniające do renty inwalidzkiej lub emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, przysługuje (...)

 • Zwolnienie pracownika w wieku emerytalnym10 Marca 2005

  : Pracownikowi z co najmniej 25 letnim okresem zatrudnienia (pracownik pracuje u pracodawcy 46 lat), którego stosunek pracy ustaje w danym roku w związku z przejściem (...)

 • Prawo do odprawy emerytalnej8 Marca 2004

  stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę. Świadczenie przedemerytalne nie jest tożsame z emeryturą, dlatego należy stwierdzić, iż pracownikowi (...)

 • Kontynuacja ubezpieczenia na życie1 Lutego 2006

  powiedzieć, że zgodnie z art. 91[1] kodeksu pracy pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy, którego stosunek pracy ustał w związku (...)

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego13 Sierpnia 2008

  Sądu Najwyższego, do sądu administracyjnego - na wniosek Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego- na czas określony, nie dłuższy niż dwa lata, albo na czas nieokreślony, wówczas (...)

 • Prawo do odprawy rentowej lub emerytalnej18 Lutego 2008

  emerytalnej powstaje w momencie rozwiązania stosunku do pracy, kiedy rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło w związku z przejściem pracownika na rentę lub emeryturę. (...)

 • Katecheza w kościele a praca nauczycielska23 Lutego 2007

  nieletnich - dwudziestopięcioletni okres zatrudnienia, w tym 20 lat wykonywania pracy w szczególnym charakterze w szkolnictwie specjalnym, mogą - po rozwiązaniu na swój wniosek (...)

 • Świadectwo pracy a wcześniejsza emerytura24 Kwietnia 2007

  szczególnych do końca 1998 roku w związku z przejściem na wcześniejszą emeryturę.  Zagadnienie świadectwa pracy reguluje kodeks pracy w przepisach (...)

 • Alimenty dla byłej żony21 Grudnia 2005

  , sama też mam problemy zdrowotne (bardzo podupadłam na zdrowiu podczas 7 lat rozwodzenia się) i praca na etat, gdzie byłam kelnerką jest obecnie niemożliwa. Podjęłam w związku (...)

 • Przejście z renty na emeryturę8 Stycznia 2007

  była przejść (po osiągnięciu wieku emerytalnego) na emeryturę. Tato otrzymał (po 38 latach pracy) w 1992 rentę inwalidzką, w 1994 powinien był przejść (po osiągnięciu wieku (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  lokalu w skali roku przekroczy albo następuje z poziomu wyższego niż 3% wartości odtworzeniowej lokalu może nastąpić w uzasadnionych przypadkach, o których mowa w ust. (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  wniosek o przywrócenie terminu na dokonanie czynności procesowej i jednocześnie (wraz z tym pismem) złożyć w sądzie pozew o niezgodne z prawem wypowiedzenie warunków (...)

 • Odsetki od podatku od nieruchomości29 Marca 2012

  pracowników lub przez osoby uprawnione na podstawie odrębnych przepisów. Pisma doręcza się osobom fizycznym w ich mieszkaniu lub w miejscu pracy (art.148 (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  , odprowadzanie składek na ubezpieczenie społeczne, będzie miało korzystny wpływ na Pani emeryturę, co znajdzie odzwierciedlenie w dokonanych przez ZUS obliczeniach. 1 K. Antonów, (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  zgodnie z § 7 ust. 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2004 r. w sprawie szczegółowych wymogów, jakie powinno spełniać zgłoszenie celne ( Dz. U. Nr 94, poz.902 z (...)

 • Odprawa emerytalna pracownika służby cywilnej19 Lipca 2005

  pracy zaliczanych z mocy odrębnych przepisów (ust.2)? Art. 87 ust. 1 ustawy o służbie cywilnej stanowi, że członkowi korpusu służby cywilnej, którego stosunek pracy ustał w związku (...)

 • Dodatek za godziny nadliczbowe29 Października 2013

  przysługującej pracownikowi w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy; 3) wynagrodzenia za pracę w godzinach (...)

 • Prawo do odprawy dla pracownika urzędu6 Września 2001

  Czy na podstawie art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 16.09.1982 r. o pracownikach urzędów państwowych pracownik nabywa prawo do odprawy w związku z przejściem na rentę (...)

 • Przejście zakładu na nowego pracodawcę10 Maja 2004

  Czy pracodawca ma prawo zwolnić osobę będącą na okresie ochronnym przedemerytalnym w związku z przejściem części zakładu na innego pracodawcę? Mama pracuje z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.