Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Doręczenie wezwania i nakazu zapłaty17 Listopada 2005

  ). Opisane zasady znajdą zastosowanie zarówno do wezwania do zapłaty, jaki nakazu zapłaty. Nakaz zapłaty zostanie więc uznany za doręczony w powyższej chwili (...)

 • Weksel in blanco20 Grudnia 2005

  weksla? Czy do pozwu należy dołączyć faktury, czy wystarczy weksel wraz z porozumieniem do weksla i wezwaniem do wykupu weksla? Ostatnie pytanie dotyczy sytuacji, gdy były (...)

 • Odroczenie zapłaty wpisu sądowego11 Czerwca 2002

  należy uiścić przy wniesieniu do sądu pisma podlegającego opłacie. W przypadku wniesienia pisma, od którego nie została uiszczona żadna opłata (wpis sądowy) sąd nie będzie (...)

 • Niedotrzymanie warunków umowy najmu28 Listopada 2005

  sprawie pismo (powołując się na otrzymanie ustnej zgody) i kopie faktur odnośnie poniesionych kosztów. Na spotkaniach otrzymuję zapewnienia przyjrzenia się sprawie. Nadal otrzymuję (...)

 • Wezwanie do zapłaty - przedsiębiorca4 Kwietnia 2012

  wierzyciel (po upływie terminu płatności) powinien wysłać do dłużnika kolejne wezwanie do zapłaty obejmujące niewymagalne wcześniej faktury? Czy załączenie do pozwu (...)

 • Pozew o nadmierne odsetki23 Lipca 2004

  , iż ich powołanie w pozwie nie było możliwe albo że potrzeba powołania wynikła później. Powód powinien dołączyć do pozwu odpis reklamacji lub wezwania do dobrowolnego spełnienia (...)

 • Faktury w PDF-ie17 Stycznia 2008

  , sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług, wydanego na podstawie delegacji zawartej w art. (...)

 • Przedsądowe dochodzenie należności15 Maja 2008

  wydany w postępowaniu upominawczym. Przy czym postępowania nakazowe, uproszczone i gospodarcza mogą się na siebie nakładać.Ponaglenia do zapłaty w zasadzie nie wywiera (...)

 • Pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym16 Sierpnia 2007

  i pisemnym oświadczeniem dłużnika o uznaniu długu, zaakceptowanym przez dłużnika żądaniem zapłaty, zwróconym przez bank i nie zapłaconym z powodu braku środków na rachunku bankowym. (...)

 • Wpis sądowy w postępowaniu nakazowym2 Marca 2005

  powinien wydać nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym. W tej sytuacji sąd powinien wezwać powoda do uiszczenia wpisu sądowego w wysokości 1/4 części całego wpisu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane