Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pozew na urzędowym formularzu19 Stycznia 2006

  należna opłata. W tym wypadku przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem zwrotu pisma uiścił opłatę w terminie tygodniowym od dnia doręczenia wezwania, (...)

 • Zwrot towaru8 Marca 2005

  ). Odnośnie kwestii związanych z terminowością zapłaty i konsekwencjami jakie odnoszą się do nabywcy towaru zastosowanie znajdą przepisy ustawy o terminach zapłaty w transakcjach (...)

 • Sąd przesyła pisma tylko do pełnomocnika19 Czerwca 2009

  sprawie, ponieważ prowadziłem sprawy dalej sam, pisząc pisma procesowe we własnym imieniu. Jednak w jednej sprawie sąd wysyłał częściowo pisma tylko do pełnomocnika (...)

 • Doręczenie wezwania i nakazu zapłaty17 Listopada 2005

  ). Opisane zasady znajdą zastosowanie zarówno do wezwania do zapłaty, jaki nakazu zapłaty. Nakaz zapłaty zostanie więc uznany za doręczony w powyższej chwili (...)

 • Weksel in blanco20 Grudnia 2005

  weksla? Czy do pozwu należy dołączyć faktury, czy wystarczy weksel wraz z porozumieniem do weksla i wezwaniem do wykupu weksla? Ostatnie pytanie dotyczy sytuacji, gdy były (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  złotych, zaokrąglając w górę do pełnego złotego.  Art. 128. § 1. Do pisma procesowego należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  przystąpienia do opisu i oszacowania (art. 923 k.p.c.). Jednocześnie z wysłaniem dłużnikowi wezwania komornik przesyła do sądu właściwego do prowadzenia księgi wieczystej (...)

 • Odroczenie zapłaty wpisu sądowego11 Czerwca 2002

  należy uiścić przy wniesieniu do sądu pisma podlegającego opłacie. W przypadku wniesienia pisma, od którego nie została uiszczona żadna opłata (wpis sądowy) sąd nie będzie (...)

 • Niedotrzymanie warunków umowy najmu28 Listopada 2005

  sprawie pismo (powołując się na otrzymanie ustnej zgody) i kopie faktur odnośnie poniesionych kosztów. Na spotkaniach otrzymuję zapewnienia przyjrzenia się sprawie. Nadal otrzymuję (...)

 • Wezwanie do zapłaty - przedsiębiorca4 Kwietnia 2012

  wierzyciel (po upływie terminu płatności) powinien wysłać do dłużnika kolejne wezwanie do zapłaty obejmujące niewymagalne wcześniej faktury? Czy załączenie do pozwu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane