Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zapłata należności a tytuł wykonawczy26 Września 2007

  art. 33 w/w ustawy, podstawą zarzutu w sprawie prowadzenia egzekucji administracyjnej może być: wykonanie lub umorzenie w całości albo w części obowiązku, (...)

 • Zarzut na postępowanie egzekucyjne w administracji30 Kwietnia 2008

  wnieść zarzuty w sprawie toczącego się przeciw niemu postępowaniu egzekucyjnemu. Podstawy wniesienia zarzutów wymienia art. 33 w/w ustawy:wykonanie lub umorzenie w (...)

 • Zwrot kosztów stawiennictwa26 Listopada 2007

  poniosła strona procesu dla koniecznego w nim uczestnictwa. Są to koszty dojazdów, niezbędnego pobytu w hotelach, uiszczone na rzecz sądu wpłaty, zryczałtowana równowartość wydatków (tak (...)

 • Treść wniosku o zniesienie współwłasności9 Czerwca 2004

  rodzaju pisma; 3) podpis strony albo jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika; 4) oznaczenie żądania. Gdy pismo procesowe jest pierwszym pismem w sprawie, powinno ponadto zawierać (...)

 • Strona nieznana z miejsca zamieszkania 13 Listopada 2008

  materiałów oraz zgłoszonych żądań. Stronami w postępowaniu w sprawie pozwolenia na budowę są: inwestor oraz właściciele, użytkownicy wieczyści lub zarządcy nieruchomości (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 roku w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem (...)

 • Powództwo przeciwegzekucyjne8 Kwietnia 2008

  przedmiotu sporu (ogólnie rzecz biorąc wartości rzeczy), w okręgu, w którym toczy się egzekucja. Przepisy nie przewidują określonego wzoru dla tego pisma. Należy podać (...)

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego13 Sierpnia 2008

  trzymiesięcznym; termin ten liczy się od dnia, w którym strona dowiedziała się o podstawie wznowienia, a gdy podstawą jest pozbawienie możności działania lub brak należytej reprezentacji (...)

 • Tworzenie wzorów haftów, projektów ubiorów, grafik8 Sierpnia 2007

  wzory użytkowe, wzory przemysłowe, a może jeszcze inne? Zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) opisana w pytaniu działalność (...)

 • Cofnięcie pozwu po sprzeciwie11 Maja 2005

  procesowych, jeżeli ma ona miejsce przed pierwszą rozprawą. Bez względu jednak na moment wycofania pozwu powód będzie musiał zwrócić pozwanemu koszty, jeżeli pozwany tego zażąda. W opisanym przypadku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane