Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Praca na umowę zlecenie na urlopie wychowawczym4 Maja 2006

  , nie później jednak niż w ciągu 30 dni od dnia powzięcia takiej wiadomości i nie wcześniej niż po upływie 3 dni od dnia wezwania. Niezależnie od tego pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego (...)

 • Urlop wypoczynkowy przed urlopem wychowawczym18 Listopada 2002

  kalendarzowym, czy też ten urlop mogę wykorzystać dopiero po powrocie do pracy, czyli po urlopie wychowawczym? Nie ma żadnych przeszkód do wykorzystania zaległego (...)

 • Wypowiedzenie umowy w czasie urlopu wychowawczego17 Kwietnia 2009

  ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników zwolnić pracownicę przebywającą na urlopie wychowawczym, (...)

 • Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu15 Maja 2006

  pewnej pracy z domu dla mojego pracodawcy przez Internet podczas bycia na urlopie wychowawczym? Po powrocie z wyżej wymienionych urlopów pracownik nie jest chroniony przed wypowiedzeniem (...)

 • Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim 30 Stycznia 2014

  Po rocznym łącznie urlopie macierzyńskim i rodzicielskim chciałbym wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy. Czy pracodawca może mnie wtedy zwolnić, jak tego uniknąć i na jakich warunkach mogę (...)

 • Podstawa wymiaru składki na urlopie wychowawczym9 Lutego 2010

  Pracownik przebywa na urlopie wychowawczym w sierpniu. W jaki sposób powinna być przeliczona podstawa do ubezpieczeń społecznych z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym? (...)

 • Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim-przerwanie16 Stycznia 2009

  Do 9 lutego 2009 jestem na urlopie wypoczynkowym po urlopie macierzyńskim (odbieram urlop za rok 2007 i 2008). Po tym bezpośrednio zamierzam iść na urlop wychowawczy. Obecnie (...)

 • Powrót do pracy w trakcie wychowawczego22 Maja 2009

  rezygnacji z odpowiednim wyprzedzeniem, pracodawca nie może jej nie dopuścić do pracy. pracownik, pracownica, rodzicielstwo, urlop wychowawczym skrócenie urlopu, rezygnacja, powrót (...)

 • Zabezpieczenie alimentacyjne dla żony21 Sierpnia 2006

  do życia i małżonek powinien przyczynić się do jej utrzymania. Żona wraca do pracy pod koniec sierpnia 2006 r. i będzie miała własne dochody. Następna rozprawa będzie we wrześniu (...)

 • Powrót z urlopu bezpłatnego3 Kwietnia 2007

  powrót w ciągu 7 dni od rozwiązania stosunku pracy z wyboru. Niedotrzymanie tego warunku powoduje wygaśnięcie stosunku pracy, chyba że nastąpiło z przyczyn niezależnych od pracownika. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane