Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zmiana pracodawcy a rozwiązanie umowy o pracę22 Września 2006

  pracownikowi zorientowanie się w warunkach pracy po przejściu do nowego pracodawcy i zapobiega zbyt pochopnym decyzjom. Po upływie tego terminu pracownik nie będzie mógł skorzystać (...)

 • Urlop macierzyński, wychowawczy a wypoczynkowy26 Października 2005

  jest według zasad ogólnych. Okresu pozostawania na urlopie macierzyńskim nie uznaje się bowiem za okres niewykonywania pracy, w ciągu którego nie nabywa się prawa do urlopu wypoczynkowego. (...)

 • Urlop wypoczynkowy a urlop wychowawczy8 Lutego 2007

  przypadku pracownika powracającego do pracy u dotychczasowego pracodawcy w ciągu roku kalendarzowego po trwającym co najmniej 1 miesiąc okresie urlopu wychowawczego. W innym przypadku (...)

 • Dodatkowa praca na urlopie wychowawczym 17 Stycznia 2011

  do pracy w terminie przez siebie wskazanym, nie później jednak niż w ciągu 30 dni od dnia powzięcia takiej wiadomości i nie wcześniej niż po upływie 3 dni od dnia wezwania. (...)

 • Rezygnacja z urlopu macierzyńskiego3 Listopada 2004

  potrzebuje także w tym przypadku żadnego zaświadczenia lekarskiego o zdolności do pracy.  urlop macierzyński, powrót do pracy

 • Prawo do nagrody jubileuszowej4 Stycznia 2007

  którym pracownik nabył prawo do nagrody. Kiedy należy wypłacić nagrodę jubileuszową, w czasie trwania urlopu czy po jego zakończeniu i powrocie pracownicy do pracy? Podstawą (...)

 • Zasiłek po urlopie wychowawczym18 Czerwca 2003

  Jak rozwiązać umowę o pracę na czas nieokreślony - po urlopie wychowawczym aby pracownik nabył prawo do zasiłku. Rozumiem, że chodzi Pani o nabycie zasiłku dla bezrobotnych (...)

 • Likwidacja stanowiska a urlop wychowawczy5 Kwietnia 2007

  Kobieta przebywająca na urlopie wychowawczym dowiedziała się, że zlikwidowano jej stanowisko pracy. Czy po powrocie z urlopu musi się liczyć z otrzymaniem wypowiedzenia czy raczej (...)

 • Urlop wypoczynkowy przed urlopem wychowawczym18 Stycznia 2007

  proporcjonalnym. Zgodnie z postanowieniami kp, jeżeli w ciągu roku kalendarzowego okres urlopu wychowawczego trwał będzie co najmniej 1 miesiąc i przypada po nabyciu przez pracownika prawa do (...)

 • Obniżenie wymiaru czasu pracy a urlop wychowawczy19 Września 2003

  Według nowej ustawy, będąc na urlopie wychowawczym, mogę poprosić swojego pracodawcę o obniżenie mi wymiaru pracy do 1/2 etatu. Czy mogę to zrobić w każdej chwili będęc na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane