Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wypowiedzenie umowy w czasie urlopu wychowawczego17 Kwietnia 2009

  ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników zwolnić pracownicę przebywającą na urlopie wychowawczym, (...)

 • Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu15 Maja 2006

  pewnej pracy z domu dla mojego pracodawcy przez Internet podczas bycia na urlopie wychowawczym? Po powrocie z wyżej wymienionych urlopów pracownik nie jest chroniony przed wypowiedzeniem (...)

 • Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim 30 Stycznia 2014

  Po rocznym łącznie urlopie macierzyńskim i rodzicielskim chciałbym wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy. Czy pracodawca może mnie wtedy zwolnić, jak tego uniknąć i na jakich warunkach mogę (...)

 • Podstawa wymiaru składki na urlopie wychowawczym9 Lutego 2010

  Pracownik przebywa na urlopie wychowawczym w sierpniu. W jaki sposób powinna być przeliczona podstawa do ubezpieczeń społecznych z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym? (...)

 • Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim-przerwanie16 Stycznia 2009

  Do 9 lutego 2009 jestem na urlopie wypoczynkowym po urlopie macierzyńskim (odbieram urlop za rok 2007 i 2008). Po tym bezpośrednio zamierzam iść na urlop wychowawczy. Obecnie (...)

 • Powrót do pracy w trakcie wychowawczego22 Maja 2009

  rezygnacji z odpowiednim wyprzedzeniem, pracodawca nie może jej nie dopuścić do pracy. pracownik, pracownica, rodzicielstwo, urlop wychowawczym skrócenie urlopu, rezygnacja, powrót (...)

 • Zabezpieczenie alimentacyjne dla żony21 Sierpnia 2006

  do życia i małżonek powinien przyczynić się do jej utrzymania. Żona wraca do pracy pod koniec sierpnia 2006 r. i będzie miała własne dochody. Następna rozprawa będzie we wrześniu (...)

 • Powrót z urlopu bezpłatnego3 Kwietnia 2007

  powrót w ciągu 7 dni od rozwiązania stosunku pracy z wyboru. Niedotrzymanie tego warunku powoduje wygaśnięcie stosunku pracy, chyba że nastąpiło z przyczyn niezależnych od pracownika. (...)

 • Rezygnacja z urlopu wychowawczego9 Lipca 2012

  nowego wniosku oraz wskazanie nowego terminu powrotu do pracy z zachowaniem art. 186 z ind. 3 pkt 2 k.p. Należy podkreślić, że wskazanie przez pracownika terminu najpóźniej na 30 dni przed (...)

 • Areszt tymczasowy a zwolnienie z pracy14 Maja 2007

  ;o pracę wygasa po upływie 3 miesięcy nieobecności pracownika z powodu tymczasowego aresztowania. W trakcie tego okresu pracownikowi nie należy się wynagrodzenie z tytułu pracy. Po (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane