Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy3 Lipca 2006

  wzoru przemysłowego i wprowadzonych do obrotu po wygaśnięciu prawa z rejestracji udzielonego na taki wzór.   Skoro wzór nie został zarejestrowany, należy sprawdzić, czy wzór (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie alkoholowe12 Grudnia 2016

  wniosek do sądu o przymusowe leczenie, bo ona dobrowolnie się nie podda na pewno. Czy mogę złożyć taki wniosek do Sądu Rejonowego, a jeśli tak czy opłata (...)

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego13 Sierpnia 2008

  roku. Prezes sądu apelacyjnego, po uzyskaniu zgody kolegium sądu apelacyjnego, może delegować do sądu apelacyjnego sędziego sądu okręgowego z obszaru właściwości danego (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie22 Kwietnia 2008

  pisma o różnej treści do naszego GOPS-u w październiku 2007 r (wtedy rozpoczęła się ta sprawa) wysłaliśmy do niej psychologa, który stwierdził, że wskazane jest leczenie (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie odwykowe13 Września 2007

  kroków zmierzających do przymusowego leczenia. Odmowa wpuszczenia ich do mieszkania nie stanowi bynajmniej przeszkody do skierowania na takie leczenie (jest ono w końcu "przymusowe"). Stosownie (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  doręczający zwraca pismo do sądu z adnotacją o odmowie jego przyjęcia. § 3. Pisma dla osób prawnych, organizacji, osób fizycznych podlegających wpisowi do (...)

 • Pełnomocnik - wykaz majątku i doręczenia29 Kwietnia 2008

  ustnie. O skutkach niestawiennictwa powinien Pan zostać poinformowany w piśmie z sądu. Zgodnie z art. 916 kpc jeżeli dłużnik bez usprawiedliwionej przyczyny nie stawi się do sądu (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie9 Lipca 2010

  wniosek lub z własnej inicjatywy. Osoby te, jeżeli uzależnione są od alkoholu, zobowiązywać można do poddania się leczeniu w stacjonarnym lub niestacjonarnym zakładzie lecznictwa odwykowego. O (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  pracodawcy) pracodawca ponownie złoży Pani, tym razem prawidłowe wypowiedzenie warunków pracy i płacy, pozbawiając jednocześnie Panią do możliwości odwołania się do sądu. (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie6 Grudnia 2004

  Czy osoba bliska może wystąpić do sądu o wydanie nakazu leczenia alkoholika? Zgodnie z ustawą z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Przymusowe leczenie

  Jak skierować dorosłą osobę na przymusowe leczenie, czy koniecznie trzeba ją ubezwłasnowolnić? Osoba ta ma dziecko kilkuletnie, a miejsce pobytu (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane