Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Brak decyzji o stopniu uszczerbku na zdrowiu28 Grudnia 2004

  odszkodowania)? Nadmieniam, że do tej pory nie otrzymaliśmy takiej decyzji ani żadnego pisma z ZUS-u w tej sprawie. Zasadą jest, że odwołania od decyzji organów (...)

 • ZUS żąda spłaty odsetek za zaległą składkę. 4 Maja 2015

  Pana zamierzenie wnoszenia o umorzenie kosztów i odsetek, należy jednak wskazać, że czynność tę należało załatwić w drodze odwołania od decyzji ZUS w (...)

 • Jednorazowe odszkodowanie z powodu wypadku przy pracy18 Kwietnia 2012

  stopień stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu według oceny procentowej stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Jak wskazał Sąd Najwyższy „Roszczenie (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS23 Czerwca 2005

  to niemożliwe. Mam jeszcze 10 dni na odwołanie się od decyzji ZUS-u do sądu. Moim zamiarem jest odwołać się i oskarżyć ZUS o zaniedbania w moim procesie leczenia (...)

 • Jaki jest tryb składania odwołań od decyzji ZUS?8 Grudnia 2011

  kontroli stanowiska Oddziału ZUS w sprawie z zakresu ubezpieczeń społecznych, jest zaskarżenie decyzji wydanej w takiej sprawie. Kontrolę tę wszczyna odwołanie od (...)

 • Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika18 Listopada 2014

  decyzji. Decyzja ta podlega zaskarżeniu w drodze odwołania do sądu ubezpieczeń społecznych. Odwołanie wniesione od decyzji wydanej na podstawie orzeczenia lekarza (...)

 • Renta a okresowa niezdolność do pracy14 Maja 2002

  mnie renty. Czy lekarz orzekający w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia może cofnąć wcześniejszą decyzję? Do czego obliguje ZUS 30% uszczerbek na zdrowiu? Okresową niezdolność (...)

 • Odwołanie od zmiany wysokości renty5 Stycznia 2005

  rent. Jeżeli miało miejsce odwołanie od decyzji ZUS-u do sądu, ZUS uznał to odwołanie za zasadne i zmienił decyzję w ciągu 30 dni od wniesienia odwołania, (...)

 • Ustalanie granic potrąceń dla świadczenia30 Sierpnia 2010

  : Odwołania od decyzji organów rentowych wnosi się na piśmie do organu, który wydał decyzję, lub do protokołu sporządzonego przez ten organ, w terminie (...)

 • Termin na odpowiedź na odwołanie z ZUS20 Kwietnia 2009

  . Jeżeli ZUS nie zgadza się z odwołującym, nie wydaje odrębnej decyzji, lecz przekazuje sprawę do sądu. Przepisy nie nakładają na ZUS obowiązku poinformowania strony o przekazaniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • Kiedy i od kogo odszkodowanie?.I jeszcze kilka pytań!

  Witam, Poszukuje odpowiedzi na kilka bardzo ważnych pytań. W dniu 20/06/2006, w miejscu mojej pracy miał miejsce napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane