Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? 27 Maja 2015

  , o tyle w świetle przepisów ubezpieczeniowych takie rozwiązanie wydaje się dopuszczalne. Rekomendujemy jednak niepodejmowanie pracy dodatkowej w okresie podstawowego urlopu macierzyńskiego. W

 • Odmowa umorzenia zaległości podatkowej16 Maja 2006

  do natychmiastowej zapłaty należnego podatku od nieruchomości za I kwartał w kwocie 172 złote wraz z kosztami upomnienia w kwocie 8 złotych. Wójt grozi, iż niedokonanie wpłaty w (...)

 • Egzekucja z decyzji nieostatecznej12 Czerwca 2009

  wykonalności. Od przedmiotowej decyzji złożyłem odwołanie do Dyrektora Izby Skarbowej (w ustawowym terminie). Czy w tym wypadku, że od 1 stycznia 2009 r. jest zmiana przepisów (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego6 Lipca 2007

  pracodawca opłaca obowiązkowe ubezpieczenia społeczne. Czy ZUS miał podstawy prawne do odmowy zasiłku chorobowego? Czy ja mam podstawy prawne do odwołania się od tej decyzji? (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa27 Października 2006

  Termin zapłaty podatku od odziedziczonego spadku Podatek od odziedziczonego mieszkania Podatek od mieszkania nabytego w spadku Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu Podatek (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  zaskarżoną decyzję albo uchyla ją w całości lub w części i rozstrzyga co do istoty sprawy. W razie nieuwzględnienia wniosku i utrzymania decyzji w mocy termin dokonania (...)

 • Wspólnota w prawie budowlanym22 Maja 2007

  podstaw wznowienia jest bowiem sytuacja, gdy strona bez własnej winy nie brała udziału w postępowaniu. Termin na wznowienie postępowania wynosi miesiąc od dnia, w którym strona dowiedziała (...)

 • Opłata skarbowa od czynności urzędowych13 Października 2006

  W chwili złożenia wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu pobierana jest w określonych przypadkach opłata skarbowa. Strona po wydaniu decyzji o warunkach (...)

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego30 Listopada 2006

  ;pkt 1 i 2, osoba kontrolująca sporządza protokół, w którym podaje, na czym polegało nieprawidłowe wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego od pracy. Protokół należy przedłożyć ubezpieczonemu (...)

 • Bezczynność organu w kwestii uzupełnienia decyzji17 Maja 2010

  zamieszczonego w decyzji pouczenia w tych kwestiach. Wnosząc te żądania strona nie ryzykuje utraty terminu do wniesienia odwołania – termin na odwołanie zacznie bowiem biec (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane