Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  użytku zwolnione są od podatku, jeżeli zostały zgłoszone do procedury dopuszczenia do obrotu przed upływem 12 miesięcy od dnia przybycia osoby przesiedlającej się na terytorium kraju na pobyt (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  decyzji, biegnie na nowo. Każdy może wnieść umotywowany sprzeciw wobec prawomocnej decyzji Urzędu Patentowego o udzieleniu patentu, prawa ochronnego lub prawa z rejestracji w ciągu 6 (...)

 • Egzekucja z decyzji nieostatecznej12 Czerwca 2009

  wykonalności. Od przedmiotowej decyzji złożyłem odwołanie do Dyrektora Izby Skarbowej (w ustawowym terminie). Czy w tym wypadku, że od 1 stycznia 2009 r. jest zmiana przepisów w kwestii, (...)

 • Zasady odwołania od decyzji organu22 Października 2011

  Jakie zasady odwołania od decyzji organu, zawarte są w przepisach Kodeksu postępowania administracyjnego? Zgodnie z art. 127 Kodeksu postępowania administracyjnego od decyzji (...)

 • Postanowienie - wymóg formalny2 Października 2007

  dostarczenia decyzji o podatku od nieruchomości, będą Państwo mieli możliwość odwołania się również od niniejszego postanowienia. Naszym zdaniem organ podatkowy prawidłowo (...)

 • Definicja organu podatkowego16 Maja 2005

  stwierdzenia nieważności decyzji, wznowienia postępowania, zmiany lub uchylenia decyzji lub stwierdzenia jej wygaśnięcia - z urzędu; organ odwoławczy od decyzji wydanych (...)

 • Zajęcie komornicze konta firmowego18 Kwietnia 2006

  złożenia odwołania przypadał na 12.04.2006 r. Co ma teraz zrobić zostały zajęte środki na spłatę zobowiązań wobec innych kontrahentów? Wniesienie odwołania od decyzji organu (...)

 • Odliczenie VAT z SAD13 Kwietnia 2007

  podatku naliczonego, w kwocie wynikającej z decyzji urzędu celnego (bez konieczności korygowania SAD). Zgodnie z art. 86 ust. 10 pkt 1 i ust. 11 ustawy o VAT, prawo do obniżenia kwoty podatku (...)

 • Opłata od apelacji12 Listopada 2008

  której postępowanie nieprocesowe zostało wszczęte z urzędu - 40 zł;apelacji w sprawie z odwołania od decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (...)

 • Jaki jest tryb składania odwołań od decyzji ZUS?8 Grudnia 2011

  Jaki jest tryb składania odwołań od decyzji ZUS? Poniżej wskazujemy zasady rządzące składaniem odwołań od decyzji ZUS. Zgodnie z art. 83 ust. 2 ustawy systemie ubezpieczeń (...)

 • Stwierdzenie nieważności decyzji p.o. PINB6 Września 2010

  administracji. Jeśli więc pismo otrzymane od WINB zawiera te elementy można je potraktować jako decyzję administracyjną, a zatem będzie Pan mógł wnieść od niego odwołanie do GINB (...)

 • Wstrzymanie wydania decyzji o warunkach zabudowy18 Maja 2016

  odwołań do rozpatrzenia organowi II instancji, uprawomocnienie decyzji. Z racji tego, iż od każdej decyzji administracyjnej można się odwołać, w  przypadku decyzji o (...)

 • Nadpłata VAT29 Sierpnia 2007

  korekty deklaracji w miesiącu otrzymania decyzji urzędu celnego i domaganie się nadpłaty od US skoro faktycznie jej nie ma? Otrzymanie decyzji naczelnika urzędu celnego (...)

 • Wykonalność decyzji zatwierdzającej podział3 Października 2008

  wniesienia odwołania? Czy mam złożyć oświadczenie, że nie skorzystam z prawa do odwołania? Jak uzyskać status wykonalności decyzji (prawomocności) przed terminem 14 dni na odwołanie? (...)

 • Skarga na decyzje SKO28 Lipca 2006

  Samorządowego Kolegium Odwoławczego. SKO jest organem właściwym do rozpatrywania odwołań od decyzji, zażaleń na postanowienia, żądania wznowienia postępowania i do stwierdzenia nieważności (...)

 • Uchylenie decyzji podatku od nieruchomości4 Listopada 2007

  Kolegium Odwoławcze lub Prezydent Miasta winno wszcząć z urzędu postępowanie mające na celu stwierdzenie nieważności decyzji Prezydenta Miasta w podatku od nieruchomości na 2004 i (...)

 • Data doręczenia decyzji administracyjnej14 Listopada 2017

  zawierającej decyzje administracyjna na piśmie. Od tego dnia biegnie termin na wniesienie odwołania od decyzji. Termin odwołania się od decyzji wynosi 14 (...)

 • Prawomocność decyzji a przywrócenie terminu5 Stycznia 2011

  decyzji na gruncie art. 130 § 2 k.p.a. Prosimy zwrócić uwagę, iż samo brzmienie tego przepisu i rozdział, w którym został on umieszczony odnoszą się wyłącznie do postępowania odwoławczego

 • Wspólnota w prawie budowlanym22 Maja 2007

  podstaw wznowienia jest bowiem sytuacja, gdy strona bez własnej winy nie brała udziału w postępowaniu. Termin na wznowienie postępowania wynosi miesiąc od dnia, w którym strona dowiedziała się o (...)

 • Podatek od spadku a zwolnienie1 Października 2007

  od decyzji urzędu skarbowego i na jakiej podstawie, bo chcę skorzystać ze zwolnienia z podatku? Zgodnie z art. 4a ust. 1 i 2 ustawy od podatku od spadków i darowizn zwalnia (...)

 • Drugi wniosek o stwierdzenie nieważności24 Lutego 2006

  więc byłoby najpierw stwierdzenie nieważności decyzji odmownej lub wznowienie postępowania, po przeprowadzeniu którego została ta decyzja wydana. Niestety może się okazać, iż nie odwołując się (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  orzeczeniu z dnia 23 listopada 2000 r. (I PKN 117/2000) brak pouczenia pracownika przez pracodawcę o prawie odwołania się od wypowiedzenia oraz o terminie dokonania tej czynności, może stanowić

 • Podatek niewymagalny a zaświadczenie27 Sierpnia 2009

  odwołanie do Dyrektora Izby Skarbowej. Odwołanie jest w toku od 2 miesięcy. Decyzja Dyrektora Urzędu Skarbowego nie ma rygoru natychmiastowej wykonalności. Do odwołania skierowanego do (...)

 • Odwołanie do izby skarbowej22 Stycznia 2008

  znanych z urzędu organowi prowadzącemu postępowanie. Załatwienie sprawy w postępowaniu odwoławczym (a więc przykładowo przez Dyrektora izby Skarbowej na skutek odwołania wniesionego od (...)

 • Odwołanie od odmowy rozłożenia na raty26 Listopada 2008

  moich praw do wypowiedzi? Zgodnie z art. 222 i 223 Ordynacji podatkowej, odwołanie od decyzji organu podatkowego powinno zawierać zarzuty przeciw decyzji, określać istotę i zakres żądania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.