Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uszczerbek na zdrowiu27 Listopada 2002

  odszkodowanie od ubezpieczyciela. Biegły z ramienia ubezpieczyciela stwierdził u córki 45% ubytek zdrowia. Czy istnieje możliwość ubiegania się o rentę, jeżeli tak, to do kogo wystąpić (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania3 Stycznia 2005

  warto zażądać od ubezpieczyciela przedstawienia takich wyliczeń oraz ich podstaw. Z mocy przepisów ubezpieczyciel ma obowiązek informować o możliwości odwołania od swojej własnej (...)

 • Opóźnienia w wypłacie odszkodowania z NW2 Czerwca 2003

  na zdrowiu), to pomimo niezakończenia leczenia można domagać odszkodowania w takiej części, w jakiej jest ono bezsporne. Inaczej mówiąc, jeśli już na dzień dzisiejszy można ustalić (...)

 • Odwołanie od decyzji2 Kwietnia 2012

  dłuższy niż dziesięć lat od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie wywołujące szkodę. odwołanie od decyzji, organ, strony

 • Brak decyzji o stopniu uszczerbku na zdrowiu28 Grudnia 2004

  odszkodowania)? Nadmieniam, że do tej pory nie otrzymaliśmy takiej decyzji ani żadnego pisma z ZUS-u w tej sprawie. Zasadą jest, że odwołania od decyzji organów rentowych wnosi (...)

 • Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela2 Sierpnia 2010

  W związku z likwidacją szkody z AC odwołałem się od decyzji ubezpieczyciela. Czy ma on określony czas na ustosunkowanie się do odwołania i czy w przypadku braku lub nieterminowej (...)

 • Jednorazowe odszkodowanie z powodu wypadku przy pracy18 Kwietnia 2012

  stały uszczerbek na zdrowiu uważa się takie naruszenie sprawności organizmu, które powoduje upośledzenie czynności organizmu nierokujące poprawy. 3. Za długotrwały uszczerbek (...)

 • Renta a okresowa niezdolność do pracy14 Maja 2002

  mnie renty. Czy lekarz orzekający w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia może cofnąć wcześniejszą decyzję? Do czego obliguje ZUS 30% uszczerbek na zdrowiu? Okresową niezdolność (...)

 • Wykreślenie budynku z ewidencji zabytków. 12 Sierpnia 2015

  ;rkowych wymaga nie tylko pozwolenia na budowę, ale także – przed wydaniem tej decyzji – uzyskania pozwolenia na te prace (pozwolenia na rozbiórkę) wydanego przez (...)

 • Wypłata świadczenia z tytułu śmierci matki2 Grudnia 2008

  decyzję od ubezpieczyciela o odmowie wypłaty roszczenia ze względu na zawieszenie świadczeń z powodu braku wpłaty składki za m-c sierpień (mama zmarła w sierpniu br). Po złożeniu (...)

 • Wspólnota w prawie budowlanym22 Maja 2007

  przesądza tego wzór oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Tym bardziej, iż jest w nim miejsce na wskazanie innych tytułów dających takie prawo. Co (...)

 • Zasady odwołania od decyzji organu22 Października 2011

  Jakie zasady odwołania od decyzji organu, zawarte są w przepisach Kodeksu postępowania administracyjnego? Zgodnie z art. 127 Kodeksu postępowania administracyjnego od decyzji (...)

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy6 Listopada 2002

  znaleźć sie także informacja o przysługującym ubezpieczonemu prawie do odwołania sie od tej decyzji. Jeśli zakład odmawia wypłaty odszkodowania, lub też wypłaca go, a poszkodowany (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu11 Lutego 2011

  , którego skutkiem jest średni uszczerbek na zdrowiu na okres powyżej 7 dni – tu zagrożenie to kara pozbawienia wolności do 3 lat lub ciężki uszczerbek na (...)

 • Egzekucja z decyzji nieostatecznej12 Czerwca 2009

  odpowiadającej wartości przedmiotu hipoteki przymusowej lub zastawu skarbowego.Przepisy wskazane na początku zostały dodane od 1 stycznia 2009 r. na mocy ustawy z dnia 7 listopada (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  decyzji, biegnie na nowo. Każdy może wnieść umotywowany sprzeciw wobec prawomocnej decyzji Urzędu Patentowego o udzieleniu patentu, prawa ochronnego lub prawa z rejestracji w ciągu 6 (...)

 • Odszkodowanie od sprawcy wypadku2 Sierpnia 2004

  karne, przestępstwo, pijany kierowca, uszczerbek na zdrowiu, potrącenie przechodnia, akcja cywilna, przestępstwo, odszkodowanie

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  wypowiedzenie stosunku pracy lub jego rozwiązanie na mocy porozumienia stron, przysługuje Pani odprawa, jeśli stosunek pracy zostanie definitywnie rozwiązany. Kwestia porozumienia zależy od woli (...)

 • Bezczynność organu w kwestii uzupełnienia decyzji17 Maja 2010

  zamieszczonego w decyzji pouczenia w tych kwestiach. Wnosząc te żądania strona nie ryzykuje utraty terminu do wniesienia odwołania – termin na odwołanie zacznie bowiem biec dopiero (...)

 • Odszkodowanie od ZUS za doznany uszczerbek3 Lutego 2010

  wypadkowi i straciłam w jednym uchu słuch. Biegli lekarze określili mój uszczerbek na zdrowiu jako trwały i ustalili jego wielkość na 40 %. Mam w związku z tym pytanie. Na (...)

 • Czy można odwołać darowiznę?22 Maja 2015

  przejścia własności na darczyńcę. Przy odwoływaniu darowizny należy mieć na uwadze art. 899§3 k.c., zgodnie z którym darowizna nie może zostać odwołana po upływie roku od (...)

 • Jednorazowe odszkodowanie z KRUS29 Lipca 2003

  samochodowym, uznanym za wypadek przy pracy, miała stwierdzone przez lekarza orzecznika KRUS 100-proc. uszczerbek na zdrowiu (całkowita niezdolność do pracy). Z tego tytułu zostało wypłacone (...)

 • Czy można wycofać oskarżenie z prokuratury?17 Sierpnia 2015

  . [Średni i lekki uszczerbek na zdrowiu] § 1.Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia (...)

 • Postanowienie - wymóg formalny2 Października 2007

  , na które służy zażalenie. W przedstawionym stanie faktycznym wskazano jednak Państwu możliwość odwołania od niniejszego postanowienia w trybie odwołania od decyzji, (...)

 • Przebieg postępowania upominawczego23 Czerwca 2006

  dokumentami. Pismo to zostało złożone w dniu 23 maja 2006 r. na 3 dni przed wyznaczonym terminem rozprawy. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy od sądu informacji o nowym terminie rozprawy. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane