Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uszczerbek na zdrowiu27 Listopada 2002

  odszkodowanie od ubezpieczyciela. Biegły z ramienia ubezpieczyciela stwierdził u córki 45% ubytek zdrowia. Czy istnieje możliwość ubiegania się o rentę, jeżeli tak, to do kogo wystąpić (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania3 Stycznia 2005

  warto zażądać od ubezpieczyciela przedstawienia takich wyliczeń oraz ich podstaw. Z mocy przepisów ubezpieczyciel ma obowiązek informować o możliwości odwołania od swojej własnej (...)

 • Opóźnienia w wypłacie odszkodowania z NW2 Czerwca 2003

  na zdrowiu), to pomimo niezakończenia leczenia można domagać odszkodowania w takiej części, w jakiej jest ono bezsporne. Inaczej mówiąc, jeśli już na dzień dzisiejszy można ustalić (...)

 • Odwołanie od decyzji2 Kwietnia 2012

  dłuższy niż dziesięć lat od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie wywołujące szkodę. odwołanie od decyzji, organ, strony

 • Brak decyzji o stopniu uszczerbku na zdrowiu28 Grudnia 2004

  odszkodowania)? Nadmieniam, że do tej pory nie otrzymaliśmy takiej decyzji ani żadnego pisma z ZUS-u w tej sprawie. Zasadą jest, że odwołania od decyzji organów rentowych wnosi (...)

 • Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela2 Sierpnia 2010

  W związku z likwidacją szkody z AC odwołałem się od decyzji ubezpieczyciela. Czy ma on określony czas na ustosunkowanie się do odwołania i czy w przypadku braku lub nieterminowej (...)

 • Jednorazowe odszkodowanie z powodu wypadku przy pracy18 Kwietnia 2012

  stały uszczerbek na zdrowiu uważa się takie naruszenie sprawności organizmu, które powoduje upośledzenie czynności organizmu nierokujące poprawy. 3. Za długotrwały uszczerbek (...)

 • Renta a okresowa niezdolność do pracy14 Maja 2002

  mnie renty. Czy lekarz orzekający w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia może cofnąć wcześniejszą decyzję? Do czego obliguje ZUS 30% uszczerbek na zdrowiu? Okresową niezdolność (...)

 • Wykreślenie budynku z ewidencji zabytków. 12 Sierpnia 2015

  ;rkowych wymaga nie tylko pozwolenia na budowę, ale także – przed wydaniem tej decyzji – uzyskania pozwolenia na te prace (pozwolenia na rozbiórkę) wydanego przez (...)

 • Wypłata świadczenia z tytułu śmierci matki2 Grudnia 2008

  decyzję od ubezpieczyciela o odmowie wypłaty roszczenia ze względu na zawieszenie świadczeń z powodu braku wpłaty składki za m-c sierpień (mama zmarła w sierpniu br). Po złożeniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane