Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków. 11 Czerwca 2015

  , bez podania przyczyny, ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy, nie ponosząc kosztów związanych z odstąpieniem od umowy (...)

 • Odstąpienie od umowy12 Czerwca 2007

  ;przedsiębiorca zawierający z konsumentem umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, powinien przed jej zawarciem poinformować konsumenta na piśmie o prawie odstąpienia od umowy w terminie (...)

 • Czy klient ma prawo żądać wymiany towaru? 20 Maja 2015

  ). W świetle stanowiska wyrażonego przez Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 15 czerwca 2005 r., sygnatura akt IV CK 786/04, wykonanie przez kupującego prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość15 Września 2010

  także, iż powodem do odstąpienia od umowy mogłaby być niezgodność towaru konsumenckiego z umową sprzedaży konsumenckiej. W tym jednak przypadku podstawę do odstąpienia (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  zwolnieniań od podatku VAT importu towarów przywożonych z państw trzecich w ramach tzw. mienia przesiedlenia reguluje art. 47 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów (...)

 • Odstąpienie od umowy zawartej poza lokalem20 Czerwca 2011

  może odstąpić od umowy w terminie dziesięciu dni od uzyskania informacji o prawie odstąpienia. Konsument nie może jednak z tego powodu odstąpić od umowy (...)

 • Zadatek a niedojście umowy do skutku16 Stycznia 2006

  razie każdego odstąpienia od umowy przez kupującego, a wyjątkiem – brak zwrotu zadatku w przypadku odstąpienia z powodu odmowy banku. Kłóci się to z początkowymi (...)

 • Portal żąda zapłaty za umieszczenie ogłoszenia na ich stronie. 15 Czerwca 2015

  przewidzieć ich skuteczności.  Zgodnie z art. 385 k.c. – w razie sprzeczności treści umowy z wzorcem umowy strony są związane umową. Wzorzec umowy powinien być (...)

 • Umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa6 Lipca 2004

  poza lokalem przedsiębiorstwa i z tego tytułu przysługują konsumentowi specjalne uprawnienia. Przede wszystkim ma Pan możliwość odstąpienia od umowy w terminie 10 dni od (...)

 • Pożyczkobiorca nie płacący rat a pożyczkodawca9 Marca 2009

  wynikłej z niewykonania zobowiązania. Tak więc, zgodnie z Kodeksem cywilnym, może Pan odstąpić od umowy pożyczki ze względu na fakt, że pożyczkobiorca nie zapłacił Panu danej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • zerwanie umowy z polsatem cyfrowym

  Witam ma takie pytanie czy mogę wysłać faksem umowę o zerwaniu z polsatem cyfrowym ?? Oczywiście, lecz bezpieczniej jest wysłać listem poleconym (...)

 • Rozwiązanie umowy z polsat cyfrowy

  Witam, wypowiedziałem umowę z cyfrowym polsatem, zgodnie z regulaminem zachowując 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Jednakże dostałem od polsatu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane