Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków. 11 Czerwca 2015

  , bez podania przyczyny, ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy, nie ponosząc kosztów związanych z odstąpieniem od umowy (...)

 • Odstąpienie od umowy12 Czerwca 2007

  ;przedsiębiorca zawierający z konsumentem umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, powinien przed jej zawarciem poinformować konsumenta na piśmie o prawie odstąpienia od umowy w terminie (...)

 • Czy klient ma prawo żądać wymiany towaru? 20 Maja 2015

  ). W świetle stanowiska wyrażonego przez Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 15 czerwca 2005 r., sygnatura akt IV CK 786/04, wykonanie przez kupującego prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość15 Września 2010

  także, iż powodem do odstąpienia od umowy mogłaby być niezgodność towaru konsumenckiego z umową sprzedaży konsumenckiej. W tym jednak przypadku podstawę do odstąpienia (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  zwolnieniań od podatku VAT importu towarów przywożonych z państw trzecich w ramach tzw. mienia przesiedlenia reguluje art. 47 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów (...)

 • Odstąpienie od umowy zawartej poza lokalem20 Czerwca 2011

  może odstąpić od umowy w terminie dziesięciu dni od uzyskania informacji o prawie odstąpienia. Konsument nie może jednak z tego powodu odstąpić od umowy (...)

 • Zadatek a niedojście umowy do skutku16 Stycznia 2006

  razie każdego odstąpienia od umowy przez kupującego, a wyjątkiem – brak zwrotu zadatku w przypadku odstąpienia z powodu odmowy banku. Kłóci się to z początkowymi (...)

 • Portal żąda zapłaty za umieszczenie ogłoszenia na ich stronie. 15 Czerwca 2015

  przewidzieć ich skuteczności.  Zgodnie z art. 385 k.c. – w razie sprzeczności treści umowy z wzorcem umowy strony są związane umową. Wzorzec umowy powinien być (...)

 • Umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa6 Lipca 2004

  poza lokalem przedsiębiorstwa i z tego tytułu przysługują konsumentowi specjalne uprawnienia. Przede wszystkim ma Pan możliwość odstąpienia od umowy w terminie 10 dni od (...)

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.17 Lipca 2015

  (być może doszło już do wykonania przez Pana odstąpienia od umowy). Jeśli sprzedawca pomimo skutecznie dokonanego przez Pana odstąpienia od umowy nie zwróci (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • zerwanie umowy z polsatem cyfrowym

  Witam ma takie pytanie czy mogę wysłać faksem umowę o zerwaniu z polsatem cyfrowym ?? Oczywiście, lecz bezpieczniej jest wysłać listem poleconym (...)

 • Rozwiązanie umowy z polsat cyfrowy

  Witam, wypowiedziałem umowę z cyfrowym polsatem, zgodnie z regulaminem zachowując 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Jednakże dostałem od polsatu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane