Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skuteczność podania wniesionego za pomocą faksu23 Marca 2011

  wątpliwości, że podpis musi być podpisem własnoręcznym. Brak podpisu osoby wnoszącej odwołanie, jeśli nie zostanie usunięty poprzez wezwanie do usunięcia braków, uniemożliwia (...)

 • Wezwanie do zapłaty z kancelarii za ściągnięcie polskiego filmu. 11 Czerwca 2015

  niewyłączną, która pozwala twórcy na udzielenie upoważnienia innym osobom do korzystania z utworu na tym samym polu eksploatacji. Jeśli nadawcy pisma przysługuje licencja (...)

 • Opłata od apelacji w sprawie podziału majątku26 Lipca 2007

  , że jest Pan/Pani reprezentowany/a przez profesjonalnego pełnomocnika, odrzuci apelację z przyczyn formalnych bez wzywania do usunięcia braków. Opłata od apelacji w sprawie o podział (...)

 • Skarga do WSA18 Czerwca 2009

  niedopuszczalnej na podstawie art. 58 par. 1 pkt 6. Organ gminy do którego wpłynie takie wezwanie do usunięcia naruszenia prawa ma obowiązek się do niego ustosunkować. (...)

 • Wniosek o cofnięcie pozwu15 Września 2006

  braków formalnych pisma przez dołączenie odpowiedniej ilości egzemplarzy. Nie czekając na to wezwanie, jeżeli zależy Panu na czasie,  można dołączyć odpis (...)

 • Kopie dokumentów składanych w sądzie21 Grudnia 2005

  Chcę załączyć do pisma procesowego, które wyślę do sądu, kopie istotnych dokumentów. Czy dokumenty te muszę uwierzytelnić, czy kserokopie będą wystarczające? Do pisma procesowego (...)

 • Reprezentacja Spółdzielni Mieszkaniowej8 Września 2010

  , reprezentacja spółdzielni, pełnomocnictwo procesowe, odpis z krs, wezwanie do usunięcia braków

 • Prawo umieszczania firm w KRD14 Listopada 2008

  trafiłaby jednak do BIG, to pozostaje skierowanie do rzekomego kontrahenta żądania usunięcia wpisu, poinformowanie o tym fakcie BIG oraz policji. Można też rozważyć wniesienie pozwu (...)

 • Pomoc sądowa a przesłuchanie strony19 Marca 2009

  sprawie, w celu wyjaśnienia pewnych okoliczności faktycznych. Co do zasady, zawiadomienie o wyznaczeniu rozprawy i wezwanie na rozprawę stron postępowania nie pociąga za sobą obowiązkowego (...)

 • Rozpatrzenie odwołania przez SKO24 Listopada 2015

  skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane