Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Sprzeciw od nakazu na urzędowym formularzu1 Stycznia 2007

  , które co do zasady podlegają opłacie, a więc stwierdzenie, że sprzeciw od nakazu zapłaty podlega opłacie podstawowej powinno być oparte na stwierdzeniu, że sprzeciw co do zasady podlega (...)

 • Bezczynność organu w kwestii uzupełnienia decyzji17 Maja 2010

  niezależnie od przyczyn opóźnienia w załatwieniu sprawy. Jak stanowi art. 37 kpa na niezałatwienie sprawy w terminie strona może wnieść zażalenie do organu wyższego stopnia (tj. do (...)

 • Decyzja o pozostawieniu wniosku bez rozpoznania9 Marca 2005

  opłaty skarbowej? Na podstawie art. 3 ustawy o opłacie skarbowej nie są objęte opłatą skarbową podania i załączniki do podań, czynności urzędowe, zaświadczenia i zezwolenia, jeżeli na (...)

 • Odrzucenie wniosku z powodu braków formalnych8 Kwietnia 2013

  wezwaniem do ich usunięcia. Jeżeli pracownik nie usunął braków w terminie tygodniowym, pozew powinien zostać zwrócony i nie wywoływać skutków prawnych. Zgodnie z Kodeksem (...)

 • Skuteczność podania wniesionego za pomocą faksu23 Marca 2011

  wątpliwości, że podpis musi być podpisem własnoręcznym. Brak podpisu osoby wnoszącej odwołanie, jeśli nie zostanie usunięty poprzez wezwanie do usunięcia braków, uniemożliwia (...)

 • Podpisanie CV oraz klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych6 Lipca 2011

  , Zakrzewski Sebastian, Jacyszyn Jerzy „Podpis elektroniczny. Komentarz do ustawy z 18 września 2001 r." Warszawa 2002 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie I) ss. 299).Oczywiście chodziłoby (...)

 • Pismo przewodnie19 Listopada 2008

  Jako pełnomocnik złożyłem zażalenie na postanowienie sądu Rejonowego w sprawie egzekucji spotkań z dzieckiem. Otrzymałem z sądu wezwanie do usunięcia braków cyt.: "poprzez (...)

 • Rozpatrzenie odwołania przez SKO17 Listopada 2004

  skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi (...)

 • Opłata od apelacji w sprawie podziału majątku26 Lipca 2007

  , że jest Pan/Pani reprezentowany/a przez profesjonalnego pełnomocnika, odrzuci apelację z przyczyn formalnych bez wzywania do usunięcia braków. Opłata od apelacji w sprawie o podział (...)

 • Zaskarżenie aktu prawa miejscowego14 Stycznia 2008

  administracji publicznej, może - po bezskutecznym wezwaniu do usunięcia naruszenia - zaskarżyć uchwałę lub zarządzenie do sądu administracyjnego. Pierwszym etapem będzie więc wezwanie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane