Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wypowiedzenie a proporcjonalny ekwiwalent za urlop18 Kwietnia 2006

  dni urlopu zaległego plus 13 dni urlopu przysługującego do 30 czerwca br., czyli dni 17 minus 15 dni wnioskowanego przez pracownika urlopu)? Pracownik albo złożył wypowiedzenie (...)

 • Urlop w okresie wypowiedzenia18 Marca 2014

  takim przypadku wymiar udzielonego urlopu, z wyłączeniem urlopu zaległego, nie może przekraczać wymiaru wynikającego z przepisów art. 1551. Pracodawca może zobowiązać pracownika (...)

 • Niewykorzystany urlop w okresie wypowiedzenia10 Lipca 2007

  wypoczynkowy, jeżeli w tym czasie pracodawca udzieli mu urlopu. W takim przypadku wymiar udzielonego urlopu, z wyłączeniem urlopu zaległego, nie może przekroczyć liczby dni w wymiarze (...)

 • Uprawnienia pracownika wypowiadającego umowę3 Października 2007

  strony to czy pracodawca może mi odmówić? Przysługuje mi 3 miesiące okresu wypowiedzenia, ale mam również 3 miesiące zaległego urlopu no i dodatkowo chyba 2 dni na szukanie pracy, tak czy (...)

 • Niewykorzystany urlop chorego pracownika15 Września 2004

  . W okresie wypowiedzenia umowy o pracę pracownik jest obowiązany wykorzystać przysługujący mu urlop, jeżeli w tym okresie pracodawca udzieli mu urlopu. Jeśli pracodawca nie udzieli urlopu (...)

 • Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu15 Maja 2006

  firmę zagraniczna notowana. Mam dwójkę dzieci: pierwszą córka ur. 17.07.2002 r. oraz drugą ur. 18.02.2006 r. Po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego wypoczynkowego urlopu wypoczynkowego (...)

 • Wypowiedzenie umowy po urlopie macierzyńskim12 Października 2004

  Czy pracownicy wracającej z urlopu macierzyńskiego i po wykorzystaniu zaległego urlopu wypoczynkowego (lub przebywająca bądź wracająca z udzielonego urlopu wychowawczego), (...)

 • Okres wypowiedzenia przy porozumieniu stron5 Marca 2009

  zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem),  przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane