Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odrzucenie spadku - koszty postępowania30 Kwietnia 2006

  jednym piśmie lub we wniosku o dział spadku, opłatę pobiera się od każdego z nich odrębnie. Trzecim sposobem jest złożenie do sądu samego wniosku o odebranie oświadczenia o (...)

 • Związanie przedłożoną ofertą handlową7 Kwietnia 2004

  kompetencji sądu rozstrzygającego konflikt między stonami. Należy jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że wycofanie się zamawiającego z zawartej umowy z tego powodu, że zrezygnował z (...)

 • Ubezpieczenie z KRUS a inne podstawy ubezpieczenia9 Listopada 2007

  poinformować KRUS o wysokości podatku od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej, ubezpieczony traci prawo objęcia go ubezpieczeniem społecznym rolników. Zgodnie z ustawą (...)

 • Podwyższenie kapitału - załączniki do KRS10 Marca 2006

  Dostałam zwrot dokumentów celem usunięcia braków proszę o wzór oświadczenia udziałowców o podwyższeniu kapitału, nie wiem co takie oświadczenie powinno zawierać. Według (...)

 • Oskarżyciel posiłkowy19 Kwietnia 2005

  Czy istnieje jakiś standardowy wzór zgłoszenia osoby jako oskarżyciela posiłkowego, czy tylko wystarczy napisać takie oświadczenie i przedłożyć do Sądu? W sprawach o przestępstwa (...)

 • Zmiana PKD w KRS1 Lutego 2010

  Prowadzimy m.in. usługi gastronomiczne, z wieloma kontrahentami podpisaliśmy umowy o współpracy handlowej i w związku z tym wystawiamy faktury VAT na usługi marketingowe (...)

 • Współpraca między przedsiębiorcami15 Marca 2005

  cywilny stanowi, iż z chwilą wydania rzeczy sprzedanej przechodzą na kupującego korzyści i ciężary związane z rzeczą oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy (art. (...)

 • Przejęcie klientów innej firmy29 Sierpnia 2007

  rzeczowe do nieruchomości lub ruchomości;  prawa wynikające z umów najmu i dzierżawy nieruchomości lub ruchomości oraz prawa do korzystania z nieruchomości lub ruchomości wynikające (...)

 • Wierzytelność bezsporna28 Października 2005

  W ramach prowadzonej działalności gospodarczej jeden z kontrahentów nie dokonał nam zapłaty za faktury. Jednakże on uważa, że nie jest nam nic winien bo złożył oświadczenie o potrąceniu (...)

 • Oświadczenie majątkowe zarządu gminnej spółki18 Grudnia 2006

  wydająca decyzje administracyjne w imieniu wójta są obowiązani do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym, zwanego dalej „oświadczeniem majątkowym”. Oświadczenie majątkowe (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • alimenty i ustalenie ojcostwa

  Pewna dziewczyna w 8 miesiacu ciazy pozwala mnie do sadu o alimenty. Widzialem ja raz jedyny w zyciu i wtedy wspolzylismy na dyskotece, (oboje nietrzezwi). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane