Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Roszczenia firmy windykacyjnej1 Lipca 2004

  przypadku innych czynności prawnych niż ugoda. Uchylenie takie jest możliwe (co również powoduje unieważnienie umowy, a nie zmianę wysokości zadłużenia) jeśli błąd (błędne przekonanie firmy (...)

 • Bankowy tytuł egzekucyjny14 Marca 2005

  Czy Bank miał prawo występować do Sądu Rejonowego z bankowym tytułem egzekucyjnym, jeśli nie było to poprzedzone wezwaniami do spłaty zadłużenia. Jeśli takich wezwań nie było, czy jest (...)

 • Koszty wyodrębnienia lokalu15 Grudnia 2003

  ), na pisemne żądanie członka, zawrzeć z nim umowę o przeniesienie własności lokalu, po dokonaniu przez niego spłaty zobowiązań, określonych w punkach 1-4. Wiele lat temu otrzymaliśmy od Spółdzielni

 • Ugoda między wierzycielem a dłużnikiem19 Marca 2009

  zmodyfikowaną treścią.Na serwisie www.e-prawnik.pl znajduje się wzór jedynie ugody zawartej w trakcie toczącego się postępowania sądowego. oraz ugody w sprawie spłaty zadłużenia (...)

 • Rozwiązanie umowy o kredyt konsumencki22 Lipca 2006

  przedstawił, to po uprzednim złożeniu oświadczenia, musi Pani zwrócić tylko kredyt bez oprocentowania i innych należnych bankowi kosztów (ale z kosztami ustanowienia zabezpieczenia i ubezpieczenia (...)

 • Sprzedaż mieszkania a egzekucja29 Września 2006

  zwolnienie hipoteki na zakupionym przeze mnie mieszkaniu od spłaty przez sprzedającego wszystkich zadłużeń. Czy komornik ma prawo uzależniać zwolnienie wpisu na jednej hipotece od spłaty wszystkich (...)

 • Umorzenie przez sprzedawcę części długu30 Października 2009

  przygotowanego przez nich oświadczenia o zgodzie na te warunki, co też uczyniliśmy. Niestety sprzedawca odmawia nam wystawienia na równowartość umorzenia stosownej korekty faktury VAT. Czy sprzedawca (...)

 • Kolejność spłaty długów10 Stycznia 2005

  . Jeżeliby jednak nawet dłużnik wskazał dług, który reguluje, a następnie mimo to przyjął pokwitowanie, w którym wierzyciel zalicza świadczenie na poczet innego zadłużenia, to należałoby domniemywać, (...)

 • Rozłożenie zadłużenia w ZUS na raty4 Lutego 2010

  przyczynami zasługującymi na uwzględnienie. Jeżeli zakład uwzględni wniosek to następuje podpisanie z dłużnikiem stosownej umowy. Plusem zawarcia takiej umowy, poza uzyskaniem możliwości spłaty (...)

 • Spadek z dobrodziejstwem inwentarza a długi w ZUS18 Kwietnia 2008

  wszystkich w/w tytułów byliście Państwo zobowiązani łącznie z mężem (przykładowo na zasadzie solidarnej odpowiedzialności) Państwa wierzyciele mogą żądać także spłaty całej kwoty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • niesłuszna windykacja

  witam mam takowy problem, Pewnego pięknego poranka stwierdzilem że zobaczę czy przyszedł mi zwrot podatkowy, i zabaczyłem tam sześćset zł na minusie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane