Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odpowiedzialność za zobowiązania spółki cywilnej2 Października 2004

  Chciałbym pozwać wspólnika spółki cywilnej, który wystąpił ze spółki, wcześniej zobowiązał się pisemnie do spłaty zadłużenia, wynikającego ze sprzedaży faktury VAT, chciałbym otrzymać (...)

 • Roszczenia firmy windykacyjnej1 Lipca 2004

  przypadku innych czynności prawnych niż ugoda. Uchylenie takie jest możliwe (co również powoduje unieważnienie umowy, a nie zmianę wysokości zadłużenia) jeśli błąd (błędne przekonanie firmy (...)

 • Rozliczenie kosztów a przeniesienie własności4 Grudnia 2003

  powyższej sytuacji spółdzielnia może (powinna), zawrzeć ze mną umowę notarialną o przeniesienie na mnie prawa własności lokalu? Czy posiadając cztery oświadczenia członków kolejnych zarządów (...)

 • Bankowy tytuł egzekucyjny14 Marca 2005

  Czy Bank miał prawo występować do Sądu Rejonowego z bankowym tytułem egzekucyjnym, jeśli nie było to poprzedzone wezwaniami do spłaty zadłużenia. Jeśli takich wezwań nie było, czy jest (...)

 • Rozwiązanie umowy o kredyt konsumencki22 Lipca 2006

  przedstawił, to po uprzednim złożeniu oświadczenia, musi Pani zwrócić tylko kredyt bez oprocentowania i innych należnych bankowi kosztów (ale z kosztami ustanowienia zabezpieczenia i ubezpieczenia (...)

 • Ugoda między wierzycielem a dłużnikiem19 Marca 2009

  zmodyfikowaną treścią.Na serwisie www.e-prawnik.pl znajduje się wzór jedynie ugody zawartej w trakcie toczącego się postępowania sądowego. oraz ugody w sprawie spłaty zadłużenia (...)

 • Koszty wyodrębnienia lokalu15 Grudnia 2003

  ), na pisemne żądanie członka, zawrzeć z nim umowę o przeniesienie własności lokalu, po dokonaniu przez niego spłaty zobowiązań, określonych w punkach 1-4. Wiele lat temu otrzymaliśmy od Spółdzielni

 • Ustanowienie odrębnej własności lokalu25 Marca 2010

  zachodzi bezczynność spółdzielni, może być wiążąco dokonane tylko przez sąd w toku rozpoznania powództwa o złożenie zastępczego oświadczenia woli. odrębna własnośc lokalu, spółdzielnia

 • Spłata części wierzytelności a hipoteka 29 Sierpnia 2008

  oświadczeń po spłacie każdej raty, a przed spłatą całości zobowiązania określonego ugodą? Czy jest jakaś obowiązkowa forma spłaty tego zadłużenia, a więc w obecności notariusza? Żona (...)

 • Sprzedaż mieszkania a egzekucja29 Września 2006

  zwolnienie hipoteki na zakupionym przeze mnie mieszkaniu od spłaty przez sprzedającego wszystkich zadłużeń. Czy komornik ma prawo uzależniać zwolnienie wpisu na jednej hipotece od spłaty wszystkich (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • niesłuszna windykacja

  witam mam takowy problem, Pewnego pięknego poranka stwierdzilem że zobaczę czy przyszedł mi zwrot podatkowy, i zabaczyłem tam sześćset zł na minusie (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane