Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie osoby samotnie wychowującej dzieci20 Listopada 2006

  podatku dochodowego? zeznanie roczne, separacja, rozliczenie wspólnie z małżonkiem, osoba samotnie wychowująca

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy3 Lipca 2006

  wzoru przemysłowego i wprowadzonych do obrotu po wygaśnięciu prawa z rejestracji udzielonego na taki wzór.   Skoro wzór nie został zarejestrowany, należy sprawdzić, czy wzór (...)

 • Wspólne opodatkowanie z małżonkiem-rolnikiem24 Października 2005

  . Podsumowując, jeżeli jedno z małżonków uzyskuje przychody z działalności rolniczej nie podlegające podatkowi dochodowemu, może rozliczyć się wspólnie z małżonkiem, o (...)

 • Dzidziczenie gospodarstwa rolnego7 Sierpnia 2003

  ) osobą pozostającą z emerytem lub rencistą we wspólnym gospodarstwie domowym, d) małżonkiem osoby, o której mowa w lit. b) lub c), 4)dzierżawionych od Skarbu Państwa ) gruntów (...)

 • Podstawa ubezpieczenia osoby współpracującej8 Grudnia 2004

  należy interpretować zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Chodzi więc tutaj o pozostawanie małżonków we wspólnym pożyciu. W praktyce polegać to może na wspólnym (...)

 • Kurator spadku - obowiązki podatkowe27 Lipca 2006

  wyjaśnienie, kto jest spadkobiercą, i zawiadomić spadkobierców o otwarciu spadku. Kurator spadku zarządza majątkiem spadkowym pod nadzorem sądu spadku. Do sprawowania zarządu stosuje się odpowiednio (...)

 • Odrzucenie spadku obciążonego długami przez kuzyna. 9 Czerwca 2015

  /odrzucenie spadku. Zgodnie z art. 1015 §1 KC: „Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca (...)

 • Preferencyjne wspólne rozliczenie małżonków16 Października 2006

  Niemczech. Tak regulacja wynika z tego, że w Niemczech może być opodatkowany tylko dochód Pani męża jako dochód z pracy najemnej wykonywanej na terytorium Niemiec.  Wynika to z (...)

 • Zawieszenie emerytury rolniczej22 Sierpnia 2003

  rolnik gruntu, aby dostał 100% emerytury - czy 0,5 ha, czy 1ha? Ustawa o ubezpieczeniu społecznym rolników jest ustawą z dnia 20 grudnia 1990 r., a nie ustawą z 1999 r. (Dz. U. z (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  wymiaru sprawiedliwości - w związku z prowadzonymi przez nie sprawami, 3) innym osobom, które przedstawią na piśmie zgodę zgłaszającego. O udzieleniu niejawnej informacji o zgłoszeniu (...)

 • Działalność gospodarcza osoby mieszkającej w UK12 Maja 2008

  przychodów położonych za granicą wynika z postanowień umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, którą Rzeczpospolita Polska zawarła z tym państwem, a w przypadku (...)

 • Dochody z wynajmu mieszknia23 Września 2005

  naczelnikowi urzędu skarbowego pisemne oświadczenia o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, na zasadach określonych w ustawie o zryczałtowanym podatku (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa27 Października 2006

  masy spadkowej są: nieruchomość o pow. 531 m2 zabudowana domem mieszkalnym o łącznej pow. uż. 130 m2 (nabyta we wspólności ustawowej przez małżonków) o wartości 100.000 zł oraz (...)

 • Wspólnota w prawie budowlanym22 Maja 2007

  . Aby złożyć zgodne z prawdą oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane nie jest konieczna umowa, wystarczy zgoda. W związku z tym naszym zdaniem prawidłowe (...)

 • Treść wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych16 Marca 2007

  Został złożony pozew z wnioskiem o zwolnienie z kosztów sądowych. Sąd zażądał złożenia oświadczenia o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania (...)

 • Podatek liniowy - ograniczenia8 Lipca 2007

  . Dochody z działalności opodatkowanej liniowo są rozliczane oddzielnie od innych dochodów. Inne zasady pozostają identyczne, jak przy opodatkowaniu na zasadach ogólnych. Szerzej kwestie związane (...)

 • Forma prawna czynności poręczenia6 Grudnia 2004

  wszelkich zobowiązań umownych przez jedno z małżonków stanowi czynność zarządu majątkiem wspólnym. Z jednej strony reprezentowane jest stanowisko, że do czynności zarządu majątkiem (...)

 • Równa stopa życiowa małżonków10 Września 2004

  psychicznego każdego z małżonków oraz możliwości zarobkowe i majątkowe każdego z nich. Zakres ten nie zależy więc od faktycznie uzyskiwanych dochodów, lecz od dochodów, jakie każde z (...)

 • Odrzucenie spadku - koszty postępowania30 Kwietnia 2006

  jednym piśmie lub we wniosku o dział spadku, opłatę pobiera się od każdego z nich odrębnie. Trzecim sposobem jest złożenie do sądu samego wniosku o odebranie oświadczenia (...)

 • Import samochodu z USA w celu odsprzedaży20 Października 2006

  wartość celna pojazdu. Stawka celna przy imporcie samochodu do UE z USA wynosi 10% (co wynika z rozporządzenia Komisji Europejskiej z 11 września 2003 roku i TARIC). Importer samochodu (...)

 • Opiekun dla małżonka alkoholika25 Stycznia 2005

  nieobliczalne zachowania? Art. 40 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego stanowi, że z ważnych powodów sąd może na żądanie jednego z małżonków pozbawić drugiego małżonka samodzielnego zarządu (...)

 • Opodatkowania dochodów z udziałów i stosunku pracy23 Maja 2006

  Osoba czerpie dochody z tytułu umowy o pracę i z tytułu udziałów w spółce kapitałówej. Czy można rozliczać się z podatku dochodowego z tytułu umowy o pracę (...)

 • Treść wniosku o zniesienie współwłasności9 Czerwca 2004

  . Przepis nie wylicza nawet przykładowo powodów, dla których sąd może orzec o zniesieniu wspólności. Jak wynika z orzecznictwa, zniesienie wspólności majątkowej z datą wsteczną może (...)

 • Dzierżawca jako podatnik podatku rolnego29 Czerwca 2004

  lat, przy czym umowa taka nie może być zawarta z : a) małżonkiem emeryta lub rencisty, w rozumieniu ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, b) jego zstępnym lub pasierbem, c) osobą (...)

 • Opodatkowanie VAT towaru po spółce jawnej13 Stycznia 2006

  dni, licząc od dnia rozwiązania spółki lub zaprzestania wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu, oraz  zawiadomić o dokonanym spisie z natury, o ustalonej wartości (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.