Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Niepodpisanie umowy przez Wykonawcę-konsekwencje15 Kwietnia 2009

  przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe (...)

 • Stosunek pracy ze skazanym policjantem21 Lipca 2005

  prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego. Policjant jednak został skazany za popełnienie przestępstwa (...)

 • Popełnienie kilku przestępstw a recydywa23 Maja 2005

  skazany? Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo (...)

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy3 Lipca 2006

  prawny, jeżeli wykaże ona, że nie zostały spełnione ustawowe warunki wymagane do uzyskania prawa z rejestracji. W opisanej sytuacji należałoby wykazać, iż zarejestrowany wzór użytkowy (...)

 • Przedawnienie a postępowanie karne29 Kwietnia 2010

  mnie wszczęto postępowanie o przestępstwo karno skarbowe i w związku z tym nie przedawnia sie dochodowy za 2003 r. i VAT za 2004 r. Dodam jeszcze, że do marca tego (...)

 • Odpowiedzialność karna skarbowa21 Kwietnia 2006

  odpowiedzialności, ponieważ wiem, że jest to instytucja zaniechania karania sprawcy. Nie czuję się jednak winna, ale nie chcę mieć problemów. Nade mną w hierarchii był starszy (...)

 • Odpowiedzialność przedsiębiorcy za przestępstwo24 Kwietnia 2007

  deklaracji lub oświadczenia.  Prowadzenie spraw podatkowych przez biuro rachunkowe nie wyłącza automatycznie odpowiedzialność za powyższe przestępstwo. Nie oznacza (...)

 • Odpowiedzialnośc cywilna detektywa1 Kwietnia 2005

  pominąć innej bardzo ważnej zasady, zgodnie z którą za szkodę odpowiedzialny jest nie tylko ten, kto ją bezpośrednio wyrządził, lecz także ten, kto inną osobę do wyrządzenia szkody nakłonił (...)

 • Prowadzenie pojazdu po zabraniu prawa jazdy 17 Września 2010

  ;re był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę”. (...)

 • Zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności20 Marca 2007

  osobiste, dotychczasowy sposób życia oraz zachowanie się po popełnieniu przestępstwa. Zawieszenia wykonania kary nie stosuje się co do zasady do sprawcy, który został skazany za przestępstwo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane