Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy3 Lipca 2006

  udostępniony publicznie, jeżeli nie mógł dotrzeć do wiadomości osób zajmujących się zawodowo dziedziną, której wzór dotyczy). Wzór przemysłowy odznacza się indywidualnym (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  się do sądu pracy. O brakach tych dowiedziałam się sama szukając porady u innych osób. Złożyłam też od razu pisemne oświadczenie,że nie zgadzam się z przyjęciem (...)

 • Ochrona wzoru przemysłowego niezastrzeżonego22 Lipca 2005

  wyłączeniem programów komputerowych). Piszą Państwo, iż nie został ów wzór stolika zgłoszony do Urzędu Patentowego. Rzeczywiście na wzór przemysłowy możliwe jest udzielenie prawa (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  się wymagalne. 4. Bieg przedawnienia zawiesza się na okres od dnia wniesienia reklamacji lub wezwania do zapłaty do dnia udzielenia odpowiedzi na reklamację lub wezwania (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  wcześniejszym pierwszeństwem zgłoszony i następnie zarejestrowany. Wzór przemysłowy uważa się za oryginalny, jeżeli różni się w sposób wyraźny od wzorów znanych i jego (...)

 • Alimenty dla byłej żony21 Grudnia 2005

  ostatnio nie jest w stanie, bo sama się pochorowała) i MOP’s. Proszę, jeżeli mi to prawo przysługuje, o wzór pisma lub informację, gdzie taki wzór znajdę. Możliwość (...)

 • Rozwód a zniesienie wspólności majątkowej13 Stycznia 2005

  , gdy minie termin do odwołania się od wyroku i żaden z małżonków go nie zaskarży. Jeśli zatem jeden z małżonków chce złożyć pozew o rozwód, nie musi już składać odrębnego (...)

 • Wspólnota w prawie budowlanym22 Maja 2007

  jednego z członków zarządu. Decyzja staje się ostateczna po upływie terminu, jaki służy do odwołania się od niej. Jeśli się Pani z decyzją nie zgadza lub kwestionuje (...)

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  przyczyny odwołania od wypowiedzenia, z jednoczesnym wnioskiem o przywrócenie terminu do jego wniesienia, uprawdopodabnia, że powódka w okresie od doręczenia wypowiedzenia (...)

 • Prawo ochronne na wzór użytkowy15 Czerwca 2004

  "przejścia" od wzoru użytkowego do wzoru przemysłowego. Wzór użytkowy jest rozwiązaniem o charkterze technicznym, a wzór przemysłowy to nowa i orginalna postać wytworu, która (...)

 • Wezwanie do wykupienia weksla- wzór8 Maja 2015

  uprawomocnienie się nakazu zapłaty z weksla. Po bezskutecznym upływie terminu do zaspokojenia roszczenia (dwa tygodnie od dnia doręczenia nakazu pozwanemu) sprawa może być więc skierowana (...)

 • Treść wniosku o zniesienie współwłasności9 Czerwca 2004

  miejsca zamieszkania lub siedziby stron, ich przedstawicieli ustawowych i pełnomocników oraz przedmiotu sporu, pisma zaś dalsze - sygnaturę akt. Do pisma należy dołączyć pełnomocnictwo, (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  użytku zwolnione są od podatku, jeżeli zostały zgłoszone do procedury dopuszczenia do obrotu przed upływem 12 miesięcy od dnia przybycia osoby przesiedlającej się na (...)

 • Mandat na podstawie fotoradaru a egzekucja25 Maja 2010

  podstawa prawna? Czy nie doszło tutaj do nadużycia prawa (jakie przepisy o tym mówią)? Jak wymieniony przypadek ma się do próby odwołania od decyzji policjanta/patrolu? (...)

 • Powództwo przeciwegzekucyjne8 Kwietnia 2008

  . Ja o egzekucji nic nie wiedziałem (mieszam w mieście odległym 240 km od miejsca zamieszkania brata). O podjęciu tej egzekucji dowiedziałem się od brata dwa tygodnie temu, zatem mam jeszcze (...)

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego13 Sierpnia 2008

  zaskarżonego orzeczenia; żądanie uchylenia lub zmiany orzeczenia przeważnie odnosi się do całego orzeczenia, ale może także odnosić się do jego części.Skargę o wznowienie (...)

 • Odwołanie członka zarządu25 Września 2007

  838/00, niepubl.). Z chwilą odwołania organem właściwym do podejmowania wszelkich czynności w imieniu spółki wobec osób, które utraciły członkostwo, staje się zarząd. Wyjątek (...)

 • Zmiana pracodawcy a rozwiązanie umowy o pracę22 Września 2006

  , to poproszę o wzór takiego pisma. Czy pismo należy kierować do Firmy A czy do Firmy B? Czy termin 2 miesięcy od przejścia części zakładu pracy oznacza, że mogę na (...)

 • Przebieg postępowania upominawczego23 Czerwca 2006

  się sprawa. Jeżeli Sąd wydał wyrok zasądzający, przysługuje pozwanemu apelacja od tego wyroku. Wnosi się ją albo w terminie 14 dni od momentu doręczenia wyroku wraz z (...)

 • Postępowanie mandatowe - fotoradar29 Września 2008

  mandatu? Jaki sąd jest właściwy do złożenia takiego odwołania? W przypadku stwierdzenia popełnienie wykroczenia za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, jeżeli nie zachodzi (...)

 • Przywrócenie terminu na wniesienie apelacji5 Lutego 2009

  zaglądam tam do skrzynki i znalazłem awizo, niestety, to było w okresie świątecznym i na pocztę mogłem zgłosić się dopiero po Nowym Roku. Dwa dni po odesłaniu pisma do nadawcy. (...)

 • Tworzenie wzorów haftów, projektów ubiorów, grafik8 Sierpnia 2007

  , symbole graficzne oraz kroje pisma typograficznego, z wyłączeniem programów komputerowych. Za wytwór uważa się także: przedmiot składający się z wielu wymienialnych części (...)

 • Wniesienie sprzeciwu po terminie31 Maja 2006

  Wniosłem sprzeciw od nakazu zapłaty do sądu rejonowego. Okazało się, że nie dotrzymałem terminu do jego wniesienia i sprzeciw wysłałem po terminie. Do postanowienia o (...)

 • Zasady odwołania od decyzji organu22 Października 2011

  wniesione do organu odwoławczego w ustawowym terminie do złożenia odwołania, wyrażające niezadowolenie z decyzji nieostatecznej, podlega rozpatrzeniu jako odwołanie od decyzji (...)

 • Cofnięcie pozwu po sprzeciwie11 Maja 2005

  cofnięcie pozwu może nastąpić jeszcze przed pierwszą rozprawą, przez co nie będzie wymagana zgoda pozwanego. Może to nastąpić w formie pisma procesowego skierowanego do sądu, którego wzór (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane