Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przekształcenie użytkowania wieczystego a VAT25 Stycznia 2007

  uregulowano zagadnienia nadpłaty podatku. Za nadpłatę uważa się kwotę: nadpłaconego lub nienależnie zapłaconego podatkupodatku pobraną przez płatnika nienależnie (...)

 • Nadpłata w VAT16 Października 2006

  wątpliwości, organ podatkowy zwraca nadpłatę bez wydania decyzji stwierdzającej nadpłatę. Zatem w gestii organu jest, czy organ dokona zwrotu nadpłaty bez przeprowadzania postępowania (...)

 • Zaliczenie nadpłaty podatku na poczet zaległości16 Sierpnia 2005

  .). Zaliczenie nadpłaty na poczet zaległości podatkowych następuje z dniem: 1) powstania nadpłaty - w przypadku: - zapłaty przez podatnika podatku nienależnego lub w (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa27 Października 2006

  Termin zapłaty podatku od odziedziczonego spadku Podatek od odziedziczonego mieszkania Podatek od mieszkania nabytego w spadku Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu Podatek (...)

 • Podatek od spadków3 Grudnia 2010

  uprawomocniło sie w dniu 02-10-2010 roku. W jaki sposób należy opodatkować prawo do tego spadku? Jaka jest wysokość podatku od tego prawo do spadku? Czy są jakieś zwolnienia (...)

 • Darowizna a podatek23 Października 2007

  jest to nowe zwolnienie od podatku od spadków i darowizn dla najbliższych  Kto nie zapłaci podatkuW praktyce podatkowi od spadków i darowizn w większości (...)

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa12 Kwietnia 2006

  zryczałtowanego 10% podatku dochodowego, o którym mowa w art. 44 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W przypadku likwidacji działalności (...)

 • Przedawnienie zaleglosci podatkowej20 Lipca 2007

  ? Ad. 1-2. Obowiązek uiszczenia podatku od nieruchomości ciąży solidarnie na wszystkich współwłaścicielach lub posiadaczach nieruchomości niezależnie od ich udziału (...)

 • Decyzje podatkowe12 Lutego 2010

  rolnym, itd. jest również Uchwała Rady Gminy w sprawie wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz zwolnień od tego podatku. Aktualnie obowiązującą uchwałą (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  terminu do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy decyzja nie podlega wykonaniu. W wyniku ponownego rozpatrzenia sprawy w Izbie Odwoławczej, Urząd Patentowy wydaje decyzję, w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane