Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ustalenie ojcostwa a roszczenia związane z porodem13 Czerwca 2006

  W lutym br uzyskałam rozwód, w maju urodziłam dziecko, którego ojcem nie jest mój były mąż. Po sprawie o zaprzeczenie ojcostwa zamierzam wystąpić o ustalenie ojcostwa (...)

 • Alimenty od biologicznego ojca dziecka16 Grudnia 2008

  wniosku o ustalenie ojcostwa biologicznemu ojcu córki. W pozwie złożyłam również wniosek o uznanie męża za opiekuna prawnego córki, ponieważ w chwili obecnej jestem wraz z (...)

 • Zaprzeczenie ojcowstwa po upływie terminów3 Listopada 2008

  ojcostwo męża matki i w dalszym trybie ustanowić prawne moje ojcostwo wobec dziecka? Jaka jest rola i udział w sprawie prokuratora i dlaczego? Ustalenie ojcostwa biologicznego (...)

 • Podwyższenie alimentów9 Sierpnia 2010

  fakty i dowody na ich uzasadnienie. alimenty, podwyższenie alimentów, wysokość alimentów, wyrok zaoczny, odpowiedź na pozew

 • Ustalenie ojcostwa obcokrajowca i alimenty3 Sierpnia 2005

  polskiego. Powództwa o ustalenie ojcostwa i roszczenia alimentacyjne można połączyć w jednym powództwie. Dla obu właściwy jest sąd miejsca zamieszkania dłużnika lub sąd miejsca (...)

 • Ustalenie ojcostwa, a obowiązek alimentacyjny16 Grudnia 2008

  , już po ustaleniu ojcostwa dziecka. ustalenie ojcostwa, roszczenie, alimenty, obowiązek alimentacyjny, dziecko, świadczenie, powództwo

 • Postępowanie na skutek wydania wyroku zaocznego12 Kwietnia 2005

  postępowania cywilnego przewiduje, iż po ponownym rozpoznaniu sprawy sąd wydaje wyrok, w którym wyrok zaoczny w całości lub części utrzymuje w mocy, albo uchyla go i orzeka o (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty19 Marca 2009

  W nawiązaniu do pytania z dnia 12.03.09 pt."Ustalenie ojcostwa i alimenty" chciałam wyjaśnić, że nie miałam ślubu z ojcem dziecka, więc i też nie jesteśmy rozwiedzeni. (...)

 • Alimenty podczas ustalania ojcostwa9 Października 2003

  będzie rozstrzygana przez sąd powszechny w procesie o ustalenie ojcostwa, równocześnie z ustaleniem ojcostwa może Pani domagać się zasądzenia alimentów, natomiast pozbawienie (...)

 • Natychmiastowa wykonalność a egzekucja komornicza3 Października 2007

  Posiadam wyrok zaoczny wydany w sprawie gospodarczej. Widnieje na nim wzmianka: "wyrokowi w pkt. I nadaje rygor natychmiastowej wykonalności". Wyrok nie jest prawomocny i z informacji (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty z zagranicy

  Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa

  Moj partner ( zyjemy w nieformalnym związku) uznał nasza 2-miesięczna córke a teraz chce wnieśc pozew o zaprzeczeniu ojcostwa. Chce wykonac testy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane