Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podwyższenie alimentów9 Sierpnia 2010

  fakty i dowody na ich uzasadnienie. alimenty, podwyższenie alimentów, wysokość alimentów, wyrok zaoczny, odpowiedź na pozew

 • Ustalenie ojcostwa, a obowiązek alimentacyjny16 Grudnia 2008

  , już po ustaleniu ojcostwa dziecka. ustalenie ojcostwa, roszczenie, alimenty, obowiązek alimentacyjny, dziecko, świadczenie, powództwo

 • Zaprzeczenie ojcowstwa po upływie terminów3 Listopada 2008

  ojcostwo męża matki i w dalszym trybie ustanowić prawne moje ojcostwo wobec dziecka? Jaka jest rola i udział w sprawie prokuratora i dlaczego? Ustalenie ojcostwa biologicznego (...)

 • Alimenty podczas ustalania ojcostwa9 Października 2003

  będzie rozstrzygana przez sąd powszechny w procesie o ustalenie ojcostwa, równocześnie z ustaleniem ojcostwa może Pani domagać się zasądzenia alimentów, natomiast pozbawienie (...)

 • Postępowanie na skutek wydania wyroku zaocznego12 Kwietnia 2005

  postępowania cywilnego przewiduje, iż po ponownym rozpoznaniu sprawy sąd wydaje wyrok, w którym wyrok zaoczny w całości lub części utrzymuje w mocy, albo uchyla go i orzeka o (...)

 • Ustalenie ojcostwa obcokrajowca i alimenty3 Sierpnia 2005

  polskiego. Powództwa o ustalenie ojcostwa i roszczenia alimentacyjne można połączyć w jednym powództwie. Dla obu właściwy jest sąd miejsca zamieszkania dłużnika lub sąd miejsca (...)

 • Natychmiastowa wykonalność a egzekucja komornicza3 Października 2007

  Posiadam wyrok zaoczny wydany w sprawie gospodarczej. Widnieje na nim wzmianka: "wyrokowi w pkt. I nadaje rygor natychmiastowej wykonalności". Wyrok nie jest prawomocny i z informacji (...)

 • Niestawiennictwo na sprawie o alimenty13 Sierpnia 2004

  zgłoszenia takiego żądania wydany wyrok nie będzie zaoczny. Jeśli chodzi o związanie sądu treścią żądania, to warto pamiętać, że w przypadku alimentów, sąd orzeka o roszczeniach, (...)

 • Władza rodzicielska w czasie separacji3 Grudnia 2004

  ojcostwa po upływie półrocznego terminu od urodzenia dziecka, nie można także żądać ustalenia ojcostwa, gdyż przyjęto, że działa domniemanie, że ojcem dziecka jest mąż matki. wyrok (...)

 • Zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych16 Listopada 2006

  trzy miesiące od urodzenia dziecka na wytoczenie powództwa o ustalenie ojcostwa i dochodzenie alimentów. Jeśli Pani tego nie uczyni, wtedy zabezpieczenie upadnie i ojciec (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty z zagranicy

  Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa

  Moj partner ( zyjemy w nieformalnym związku) uznał nasza 2-miesięczna córke a teraz chce wnieśc pozew o zaprzeczeniu ojcostwa. Chce wykonac testy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane