Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podwyższenie alimentów9 Sierpnia 2010

  fakty i dowody na ich uzasadnienie. alimenty, podwyższenie alimentów, wysokość alimentów, wyrok zaoczny, odpowiedź na pozew

 • Ustalenie ojcostwa, a obowiązek alimentacyjny16 Grudnia 2008

  , już po ustaleniu ojcostwa dziecka. ustalenie ojcostwa, roszczenie, alimenty, obowiązek alimentacyjny, dziecko, świadczenie, powództwo

 • Zaprzeczenie ojcowstwa po upływie terminów3 Listopada 2008

  ojcostwo męża matki i w dalszym trybie ustanowić prawne moje ojcostwo wobec dziecka? Jaka jest rola i udział w sprawie prokuratora i dlaczego? Ustalenie ojcostwa biologicznego (...)

 • Postępowanie na skutek wydania wyroku zaocznego12 Kwietnia 2005

  postępowania cywilnego przewiduje, iż po ponownym rozpoznaniu sprawy sąd wydaje wyrok, w którym wyrok zaoczny w całości lub części utrzymuje w mocy, albo uchyla go i orzeka o (...)

 • Ustalenie ojcostwa obcokrajowca i alimenty3 Sierpnia 2005

  polskiego. Powództwa o ustalenie ojcostwa i roszczenia alimentacyjne można połączyć w jednym powództwie. Dla obu właściwy jest sąd miejsca zamieszkania dłużnika lub sąd miejsca (...)

 • Natychmiastowa wykonalność a egzekucja komornicza3 Października 2007

  Posiadam wyrok zaoczny wydany w sprawie gospodarczej. Widnieje na nim wzmianka: "wyrokowi w pkt. I nadaje rygor natychmiastowej wykonalności". Wyrok nie jest prawomocny i z informacji (...)

 • Niestawiennictwo na sprawie o alimenty13 Sierpnia 2004

  zgłoszenia takiego żądania wydany wyrok nie będzie zaoczny. Jeśli chodzi o związanie sądu treścią żądania, to warto pamiętać, że w przypadku alimentów, sąd orzeka o roszczeniach, (...)

 • Zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych16 Listopada 2006

  trzy miesiące od urodzenia dziecka na wytoczenie powództwa o ustalenie ojcostwa i dochodzenie alimentów. Jeśli Pani tego nie uczyni, wtedy zabezpieczenie upadnie i ojciec (...)

 • Alimenty podczas ustalania ojcostwa9 Października 2003

  będzie rozstrzygana przez sąd powszechny w procesie o ustalenie ojcostwa, równocześnie z ustaleniem ojcostwa może Pani domagać się zasądzenia alimentów, natomiast pozbawienie (...)

 • Sądowe ustalenie ojcostwa a zmiana wpisu w akcie urodzenia dziecka20 Maja 2011

  na pozostawienie dzieckaprzy sobie. Sądowe ustalenie ojcostwa pociąga za sobą skutki zarówno w sferze prawarodzinnego, jak i innych dziedzin prawa. Co istotne, pomiędzy dzieckiem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty z zagranicy

  Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane