Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Szybkość postępowania rozwodowego29 Kwietnia 2002

  koszty, jaka to może być kwota i czy mogę prosić o zwolnienie mnie z tych kosztów ponieważ nie pracuję i nie mam żadnych dochodów? Jaką część dochodów męża może być przeznaczona (...)

 • Mój były mąż zagroził córce że przestanie płacić na nią alimenty. 12 Sierpnia 2015

  płacić alimenty. Nie było sprawy o alimenty, dotychczas mój były mąż płacił dobrowolnie co miesiąc 600 złotych. Nasza córka postanowiła zrezygnować ze studiów (stwierdziła (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa męża matki6 Sierpnia 2007

  ojcostwa może wnieść ojciec, matka lub samo dziecko. Nie może go natomiast wnieść mężczyzna, który sądzi, że jest rzeczywistym ojcem. Matka dziecka może wnieść powództwo o zaprzeczenie (...)

 • Alimenty od biologicznego ojca dziecka16 Grudnia 2008

  wniosku o ustalenie ojcostwa biologicznemu ojcu córki. W pozwie złożyłam również wniosek o uznanie męża za opiekuna prawnego córki, ponieważ w chwili obecnej jestem wraz z (...)

 • Podwyższenie alimentów9 Sierpnia 2010

  fakty i dowody na ich uzasadnienie. alimenty, podwyższenie alimentów, wysokość alimentów, wyrok zaoczny, odpowiedź na pozew

 • Ustalenie ojcostwa, a obowiązek alimentacyjny16 Grudnia 2008

  , już po ustaleniu ojcostwa dziecka. ustalenie ojcostwa, roszczenie, alimenty, obowiązek alimentacyjny, dziecko, świadczenie, powództwo

 • Zaprzeczenie ojcowstwa po upływie terminów3 Listopada 2008

  ojcostwo męża matki i w dalszym trybie ustanowić prawne moje ojcostwo wobec dziecka? Jaka jest rola i udział w sprawie prokuratora i dlaczego? Ustalenie ojcostwa biologicznego (...)

 • Postępowanie na skutek wydania wyroku zaocznego12 Kwietnia 2005

  postępowania cywilnego przewiduje, iż po ponownym rozpoznaniu sprawy sąd wydaje wyrok, w którym wyrok zaoczny w całości lub części utrzymuje w mocy, albo uchyla go i orzeka o (...)

 • Ustalenie ojcostwa obcokrajowca i alimenty3 Sierpnia 2005

  polskiego. Powództwa o ustalenie ojcostwa i roszczenia alimentacyjne można połączyć w jednym powództwie. Dla obu właściwy jest sąd miejsca zamieszkania dłużnika lub sąd miejsca (...)

 • Natychmiastowa wykonalność a egzekucja komornicza3 Października 2007

  Posiadam wyrok zaoczny wydany w sprawie gospodarczej. Widnieje na nim wzmianka: "wyrokowi w pkt. I nadaje rygor natychmiastowej wykonalności". Wyrok nie jest prawomocny i z informacji (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty z zagranicy

  Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane