Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Mandat z fotoradaru Straży Miejskiej a wyrok TK5 Lipca 2007

  przedsądowe", w którym informują mnie, że skierują sprawę na drogę postępowania sądowego. Jakie czynności powinienem podjąć celem uniknięcia mandatu, który w rozumieniu Trybunału (...)

 • Wznowienie postępowania w sprawie o wykroczenia5 Lipca 2007

  uprawnienia nadane rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego, które dotyczą rejestracji wykroczeń za pomocą tzw. fotoradarów, jest (...)

 • Moc wiążąca orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego15 Listopada 2004

  Konstytucyjnego są ostateczne i od nich nie przysługuje prawo odwołania. W poprzednim okresie, wyrok Trybunału Konstytucyjnego mógł być jeszcze unieważniony przez Sejm, (...)

 • Straż Miejska - mandat za przekroczenie prędkości 26 Stycznia 2010

  wraz z wezwaniem do zapłaty mandatu. O ile dobrze pamiętam, kilka lat temu zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego uznający iż Straż Miejska nie ma prawa używać fotoradarów (...)

 • Fotoradar a Straż Miejska8 Lipca 2010

  24 listopada w sprawie grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych. 2. Jeżeli to nie ja jestem sprawcą to mam obowiązek wskazać komu powierzyłem pojazd w tym czasie (art. (...)

 • Prawomocne orzeczenie a wyrok TK1 Grudnia 2005

  w życie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Jeżeli w chwili wydania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego orzeczenie, nie było jeszcze prawomocne na skutek wniesienia (...)

 • Wznowienie postępowania administracyjnego25 Lipca 2007

  której wydany został akt administracyjny następuje tylko i wyłącznie na żądanie strony i to w terminie jednego miesiąca od dnia wejścia w życie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. (...)

 • Wyrok nakazowy zamiast mandatu19 Kwietnia 2005

  posiedzeniu może wydać wyrok nakazowy w sprawach o wykroczenia, w których wystarczające jest wymierzenie nagany, grzywny albo kary ograniczenia wolności. Sąd orzeka bez udziału stron. (...)

 • Orzeczenie TK w sprawie Ustawy o Z.O.Z.21 Czerwca 2007

  Czy Ustawa o Zakladach opieki Zdrowatnej w istniejącym kształcie była już rozpatrywana przez Trybunał Konstytucyjny? Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w zakresie ustawy o (...)

 • Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego17 Stycznia 2007

  naruszone, ma prawo, na zasadach określonych w ustawie, wnieść skargę do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z Konstytucją ustawy lub innego aktu normatywnego, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane