Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obowiązki zakładu ubezpieczeń - likwidacja szkody7 Marca 2006

  wszystkim zapoznać się z postanowieniami umowy. W tym miejscu można jedynie wskazać, jakie są typowe (najczęściej spotykane w praktyce) zapisy w ogólnych warunkach umów ubezpieczenia, (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie7 Stycznia 2011

  przekazania dokumentów nabywcy nie ma tu znaczenia. Taka właśnie sytuacja ma miejsce w przedmiotowym przypadku. Pańska żona nabyła używany samochód i nie wypowiadając umowy (...)

 • Podpisanie wypowiedzenia umowy o pracę z datą wsteczną. 7 Maja 2015

  wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony wymaga spełnienia kilku warunków: - istnienia - i wskazania w piśmie pracodawcy przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę - (...)

 • Odszkodowanie z OC lub Autocasco3 Lipca 2006

  rozliczana z OC sprawcy, który także jest ubezpieczony w PZU. Obecnie czekam na wycenę szkody przez biegłego z PZU, który już auto oglądał i wstępnie stwierdził, że prawdopodobnie (...)

 • Wypowiedzenie umowy OC pojazdu drogą elektroniczną4 Lutego 2012

  będzie nim ani faks, ani załącznik w PDF, ani zdjęcie dokumentu. wypowiedzenie, umowy, OC, pojazd, droga, elektroniczna

 • Data wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC 30 Października 2008

  . Wypowiedzenie umowy wysłałem pocztą kurierską dnia 17.10.08 r. (w/w wypowiedzenie powinno zostać doręczone dnia 18.10.08 r.). Towarzystwo ubezpieczeniowe X twierdzi, iż (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny6 Listopada 2004

  , przepisowa prędkość, żadnego złamania prawa. Transit uległ uszkodzeniu. Koszty naprawy pokrył kierowca transita. Transit miał tylko ubezpieczenie w PZU od OC i NW. Nie było opłaconego (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  , którą w sprawach o wydanie przedmiotu najmu stanowi przy umowach zawartych na czas oznaczony - suma czynszu za czas sporny, lecz nie więcej niż za rok. W doktrynie wskazano, iż „w (...)

 • Czy można wypowiedzieć umowę najmu lokatorowi bez podania przyczyny?19 Maja 2015

  rozwiązania umowy powinny pokrywać się z przewidzianymi w tym przepisie. W związku z tym w niniejszej sytuacji wypowiedzenie w praktyce może nastąpić z przyczyn wskazanych (...)

 • Ustalenie danych osobowych strony umowy17 Grudnia 2004

  ” była przewidziana w umowie. Jeżeli nie, rację ma dostawca usług internetowych. W tej sytuacji wchodziłaby w grę jeszcze zmiana postanowień umowy, jednak wyraźną zgodę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ubezpieczenie OC

  Problem ubezpieczeniowy!! Proszę o pomoc! W zeszłym roku mój syn ubezpieczył auto w PZU. W tym roku podpisał umowę OC z innym ubezpieczycielem. We (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane