Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  obligatoryjnych pisma pracodawcy, tak ze względu na przepis art. 42 § 1 kp jak i wzór pisma wypowiadającego warunki pracy i pracy załączonego do w/w rozporządzenia. (...)

 • Obowiązki zakładu ubezpieczeń - likwidacja szkody7 Marca 2006

  wszystkim zapoznać się z postanowieniami umowy. W tym miejscu można jedynie wskazać, jakie są typowe (najczęściej spotykane w praktyce) zapisy w ogólnych warunkach umów ubezpieczenia, (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie7 Stycznia 2011

  przekazania dokumentów nabywcy nie ma tu znaczenia. Taka właśnie sytuacja ma miejsce w przedmiotowym przypadku. Pańska żona nabyła używany samochód i nie wypowiadając umowy (...)

 • Podpisanie wypowiedzenia umowy o pracę z datą wsteczną. 7 Maja 2015

  wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony wymaga spełnienia kilku warunków: - istnienia - i wskazania w piśmie pracodawcy przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę - (...)

 • Odszkodowanie z OC lub Autocasco3 Lipca 2006

  rozliczana z OC sprawcy, który także jest ubezpieczony w PZU. Obecnie czekam na wycenę szkody przez biegłego z PZU, który już auto oglądał i wstępnie stwierdził, że prawdopodobnie (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę10 Listopada 2005

  z dniem 30 listopada za porozumieniem stron. Natomiast nie stwarza większych problemów użycie w treści porozumienia wyrazu „wypowiedzenie”. Strony wyraźnie bowiem napisały, że zawierają

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego30 Listopada 2006

  wypowiedzenie umowy o pracę. W jednym z wyroków SN stwierdził, iż wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony niezgodnie z przepisami o wypowiadaniu tych umów nie stwarza (...)

 • Wypowiedzenie umowy OC pojazdu drogą elektroniczną4 Lutego 2012

  będzie nim ani faks, ani załącznik w PDF, ani zdjęcie dokumentu. wypowiedzenie, umowy, OC, pojazd, droga, elektroniczna

 • Data wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC 30 Października 2008

  . Wypowiedzenie umowy wysłałem pocztą kurierską dnia 17.10.08 r. (w/w wypowiedzenie powinno zostać doręczone dnia 18.10.08 r.). Towarzystwo ubezpieczeniowe X twierdzi, iż (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny6 Listopada 2004

  , przepisowa prędkość, żadnego złamania prawa. Transit uległ uszkodzeniu. Koszty naprawy pokrył kierowca transita. Transit miał tylko ubezpieczenie w PZU od OC i NW. Nie było opłaconego (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  , którą w sprawach o wydanie przedmiotu najmu stanowi przy umowach zawartych na czas oznaczony - suma czynszu za czas sporny, lecz nie więcej niż za rok. W doktrynie wskazano, iż „w (...)

 • Zmiana pracodawcy a rozwiązanie umowy o pracę22 Września 2006

  pracownikowi zorientowanie się w warunkach pracy po przejściu do nowego pracodawcy i zapobiega zbyt pochopnym decyzjom. Po upływie tego terminu pracownik nie będzie mógł skorzystać z określonego (...)

 • Czy można wypowiedzieć umowę najmu lokatorowi bez podania przyczyny?19 Maja 2015

  rozwiązania umowy powinny pokrywać się z przewidzianymi w tym przepisie. W związku z tym w niniejszej sytuacji wypowiedzenie w praktyce może nastąpić z przyczyn wskazanych (...)

 • Ustalenie danych osobowych strony umowy17 Grudnia 2004

  ” była przewidziana w umowie. Jeżeli nie, rację ma dostawca usług internetowych. W tej sytuacji wchodziłaby w grę jeszcze zmiana postanowień umowy, jednak wyraźną zgodę (...)

 • Rezygnacja z pracy 22 Czerwca 2011

  określającego, kiedy oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę zostaje uznane za złożone drugiej stronie. Ustalenie chwili, w której wypowiedzenie jest złożone, ma istotne znaczenie (...)

 • Portal żąda zapłaty za umieszczenie ogłoszenia na ich stronie. 15 Czerwca 2015

  przewidzieć ich skuteczności.  Zgodnie z art. 385 k.c. – w razie sprzeczności treści umowy z wzorcem umowy strony są związane umową. Wzorzec umowy powinien być sformułowany (...)

 • Sposób wypowiedzenia umowy najmu12 Września 2003

  możliwości technicznych, jak i związane z formą oświadczenia. W opisanym przypadku rzeczywiśćie trudne będzie do udowodnienia, ale nie niemożliwe, iż wypowiedzenie umowy najmu zostało (...)

 • Cesja ubezpieczenia26 Listopada 2003

  załatwieniu formalności w PZU 22.10.03r. bank wyraził zgodę na wypłatę odszkodowania z OC sprawcy wypadku przez PZU. Następnie w dniu 3.11.03r. cofnął zgodę, wysyłając (...)

 • Wypowiedzenie OC samochodu20 Lipca 2005

  zawarcia umowy ubezpieczenia OC (zawartej de facto przez Pana poprzednika) i będzie mógł Pan ją wypowiedzieć. Pozostaje jeszcze do wyjaśnienia kwestia wspomnianej dopłaty 300 zł. Niestety, (...)

 • Rozwiązanie umowy ubezpieczenia OC2 Lutego 2010

  ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych zostały uregulowane w ustawie z dnia 22 mają 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu (...)

 • Odpowiedzialność ubezpieczyciela z OC12 Listopada 2006

  Uczestniczyłem w kolizji drogowej, w której został uszkodzony mój samochód nie z mojej winy. W chwili obecnej PZU prowadzi likwidację szkody z ubezpieczenia OC. Czy na czas (...)

 • Rozwiazanie umowy o pracę a wypłata premii6 Lipca 2006

  12-miesięczny okres wypowiedzenia. W dniu 31-03-2006 w wyniku pewnych zmian w zarządzie firmy (postanowiono pozbyć się osób ze starego składu) zostałam wezwana i wręczono mi 2 pisma (...)

 • Sąd przesyła pisma tylko do pełnomocnika19 Czerwca 2009

  prawny w stosunku do sądu z chwilą zawiadomienia go o tym, w stosunku zaś do przeciwnika i innych uczestników - z chwilą doręczenia im tego zawiadomienia przez sąd.Przepis  (...)

 • Zmiana czynszu za lokal użytkowy.5 Marca 2010

  notarialny) zależeć będzie od tego jak postanowiły o tym strony w samej umowie. Jeżeli strony zastrzegły w umowie, że określona czynność prawna między nimi powinna być dokonana w (...)

 • Przedłużenie umowy najmu na czas nieokreślony12 Czerwca 2007

  prawnych, gdyż nie został spełniony warunek bezumownego zajmowania lokalu. Pisma tego nie można też potraktować jako wypowiedzenia umowy najmu, gdyż z treści pisma nie można wywnioskować (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ubezpieczenie OC

  Problem ubezpieczeniowy!! Proszę o pomoc! W zeszłym roku mój syn ubezpieczył auto w PZU. W tym roku podpisał umowę OC z innym ubezpieczycielem. We (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane