Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zamknięcie najemcy pojemnika na śmieci12 Lutego 2007

  wywóz śmieci są zawierane przez wspólnotę, w której imieniu działa zarządca. W zasadzie nie jest możliwie, by najemca jednego z mieszkań zawarł osobną umowę z odbiorcą komunalnym. Kontenery (...)

 • Wywóz śmieci13 Marca 2006

  Czy na każdą osobę mieszkającą w domu muszę podpisać umowę o wywóz śmieci? Czy sam nie mogę wywozić swoich śmieci na wysypisko? W miejskiej gospodarce komunalnej mówią (...)

 • Koszt wywozu śmieci w umowie najmu2 Września 2008

  lokalu. Obecnie właściciel lokalu wymyślił, iż śmieci komunalne powinny być w ograniczonej ilości i są to śmieci głównie biurowe, a nasze odpadki z restauracji i baru są to śmieci (...)

 • Skuteczność złożonego wypowiedzenia umowy najmu11 Stycznia 2005

  . Wypowiedzenie następuje z końcem miesiąca kalendarzowego. Oznaczałoby to, że żadna umowa nie wiąże już stron. Aby między stronami powstał nowy stosunek najmu konieczne jest zawarcie nowej umowy. (...)

 • Pełnomocnictwo we własności i wspólnocie15 Stycznia 2007

  dostarczającą wodę lub wywożącą śmieci? Czy jako strona w umowie na wywóz śmieci lub wodę mogę wpisać swoje dane, czy muszą w niej widnieć dane moich mocodawczyń, a ja (...)

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego30 Listopada 2006

  wypowiedzenie umowy o pracę. W jednym z wyroków SN stwierdził, iż wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony niezgodnie z przepisami o wypowiadaniu tych umów nie stwarza (...)

 • Opłaty za używanie lokalu31 Lipca 2006

  opłaty\" to np: ryczałt za wodę, opłata za wywóz śmieci, ogrzewanie lokalu czyli opłaty, które pobierane są przez właściciela niezależnie od czynszu najmu? Ustawa o ochronie praw lokatorów

 • Wywóz nieczystości firma i dom3 Kwietnia 2012

  firma prawie nie \"produkuje\" śmieci. Czy mogę mieć podpisaną tylko jedną umowę na wywóz nieczystości, czy muszę mieć dwie umowy i dwa śmietniki na terenie posesji? (...)

 • Refakturowanie kosztów na najemcę a ryczałt30 Stycznia 2006

  , administracja, utrzymanie lokalu mieszkalnego, woda, prąd, gaz, telefon, ogrzewanie, wywóz śmieci, koszty admininistracyjne

 • Gmina jako dotychczasowy właściciel we wspólnocie19 Stycznia 2007

  śmieci, pobór wody i ścieki (kwota dotychczasowa), wpłata na fundusz remontowy, czynsz (rubryka z kwota zwiększoną do 11zł/m2). Z tego można wnioskować, że ta kwota (11zł/m2) dotyczy wpłat (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  Została zawarta umowa na wynajęcie lokalu uzytkowego na okres 5 lat do dnia 31.12.2003. Jak sporzadzić wypowiedzenie umowy najmu lokalu prawnie jeżeli (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane