Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas oznaczony15 Marca 2011

  stanowisko, że jeśli umowa taka została zawarta na czas oznaczony, do której z mocy art. 708 kc mają odpowiednie zastosowanie przepisy dotyczące dzierżawy, nie może być rozwiązana (...)

 • Sprzedaż nieruchomości obciążonej dzierżawą22 Stycznia 2007

  zobowiązany do poszanowania zawartej umowy dzierżawy i czy mimo zmiany właściciela będę mógł gospodarować jak dotychczas? Zgodnie z kodeksem cywilnym do umowy dzierżawy stosuje się odpowiednio (...)

 • Sprzedaż gruntu rolnego a dzierżawa13 Lutego 2007

  z zachowaniem przepisów szczególnych dotyczących dzierżawy. Tym samym zbycie przedmiotu dzierżawy (w tym wypadku nieruchomości) w czasie trwania dzierżawy nabywca wstępuje w stosunek (...)

 • Zmiana czynszu za lokal użytkowy.5 Marca 2010

  , wypowiedzenie umowy, podwyższenie czynszu, oświadczenie woli

 • Przepisy, które należy stosować do umów dzierżawy22 Kwietnia 2011

  Jakie przepisy należy stosować do umów dzierżawy? Regulacje dotyczące dzierżawy umieszczone zostały w ramach jednego tytułu XVII księgi trzeciej kodeksu cywilnego ( dalej kc ) (...)

 • Umowa dzierżawy gruntu na czas określony26 Sierpnia 2005

  ”. Przepis ten należy interpretować tak, iż strony mogą dowolnie kształtować okres wypowiedzenia zawartej umowy dzierżawy. Przepisy kodeksu cywilnego nie ograniczają swobody stron przy (...)

 • Wypowiedzenie umowy dzierżawy17 Kwietnia 2007

  stopnia, że zostaje on narażona na utratę lub uszkodzenie. Dodatkowo, jeżeli przedmiotem dzierżawy jest nieruchomość rolna Skarbu Państwa to można wypowiedzieć umowę dzierżawy, także (...)

 • Wypowiedzenie umowy dzierżawy29 Czerwca 2004

  bez poinformowania o tym spadkobiercy jest nieskuteczne, skoro to spadkobierca staje się stroną umowy dzierżawy w chwili otwarcia spadku. spadek, dzierżawa, spadkobierca, umowa dzierżawy, wypowiedzenie

 • Nakłady na rzecz dzierżawioną16 Sierpnia 2004

  przedmiotu dzierżawy. umowa dzierżawy, dzierżawa, wypowiedzenie, ulepszenia, zatrzymanie ulepszeń

 • Wypowiedzenie umowy najmu a upadłość29 Stycznia 2007

  przeciwnym wypadku pozostaje czekać na zawarcie układu. układ, upadłość, postępowanie upadłościowe, najem, umowa najmu, wypowiedzenie, działalność

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • Wypowiedzenie

  Czy ważne jest wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony jeżeli nie zostało opatrzone żadną pieczątką, ani firmową, ani imienną - podpis (...)

 • Umowa dzierżawy a podwyższenie czynszu

  Witam Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie: Podpisana jest umowa dzierżawy ze spółką państwową na dzierżawę gruntu na której umiejscowiona (...)

 • wypowiedzenie umowy

  jestem na chorobowym a poniewaz od pazdziernika mam nowa prace potrzebuje złozyc wymowienie w obecnej firmie. Czy podczas chorobowego moge zlozyc wymowienie. (...)

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane