Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Urlop okolicznościowy a urlop wypoczynkowy5 Września 2005

  korzysta z miana "teścia", a jego zgon nie uprawnia do zwolnienia od pracy, o którym mowa w § 15 powołanego rozporządzenia. Wszystkie wymienione w tym przepise osoby powiązane są (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie7 Stycznia 2011

  poprzednio ubezpieczony na nowej polisie z związku z tym, że mój teść nie przekazał mojej żonie aktualnej wówczas polisy. Opłacał tą polisę przez kolejne 1,5 roku po czym (...)

 • Wypłata świadczenia z tytułu śmierci matki2 Grudnia 2008

  postępowanie dotyczące ustalenia stanu faktycznego zdarzenia, zasadności zgłoszonych roszczeń i wysokości świadczenia, a także informuje osobę występującą z roszczeniem pisemnie lub w inny sposób, (...)

 • Ubezpieczenie na wypadek śmierci a choroba11 Grudnia 2006

  oświadczając, że jest to obowiązek lekarza pierwszego kontaktu. Z uwagi na to, że rodzina nie wyraziła zgody na sekcję zwłok lekarz ten po analizie karty chorobowej pacjenta wpisał (...)

 • Opodatkowane zysków kapitałowych z polisy20 Czerwca 2006

  (zamknięcia polisy na życie - zakończenia umowy ubezpieczeniowej)? Jak są opodatkowane zyski kapitałowe z ubezpieczeń na życie? Stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 4 (...)

 • Odprawa pośmiertna a polisa na życie18 Listopada 2008

  polega na tym, że jeśli wypłata z polisy jest niższa niż kwota odprawy pośmiertnej, to pracodawca musi dopłacić różnicę (art. 93 § 7 kp:  Odprawa pośmiertna (...)

 • Koszty ubezpieczenia w transporcie11 Lipca 2005

  byłem ubezpieczony na zbyt małą kwotę - wypłata ubezpieczenia z mojej polisy nie pokryła wartości zniszczonego towaru. Pozostała część pokrył spedytor ze swojej polisy (...)

 • Podatek od polisy z USA9 Listopada 2009

  należy zatem stwierdzić, iż otrzymany przez podatnika z USA dochód z tytułu ubezpieczenia osobowego krewnego będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych na (...)

 • Wypłata zasiłków w firmie a upadłość5 Lutego 2009

  przebywał Pan na zasiłku opiekuńczym (ze względu na chorobę dziecka i poród żony) a także pozostawał Pan niezdolny do pracy wskutek swojej choroby. Zgodnie z art. 92 kodeksu (...)

 • Ustalenie adresu byłego męża5 Września 2007

  spółdzielni pytają się o jej byłego męża bo był na liście oczekujących na te mieszkanie razem z teściową. Ten były mąż nigdy nie był członkiem tej spółdzielni, nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • wysokość alimentów

  Witam. Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji ile mogą wynosić alimenty na dziewczynkę,która we wrześniu będzie miała 4 latka. Jej tata zarabia (...)

 • wysokość alimentów

  Witam, proszę udzielić mi informacji jakiej wysokości alimentów powinnam zażądać od męża dla naszego 2,5 letniego dziecka. Mąż zarabia 12.000 (...)

 • Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  Bo nie wiem czy warto jest się ciągać po sądach na przykład za 150 zł. miesięcznie, szczególnie interesuja mnie sądy na górnym ślasku, z góry (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane