Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Polisa OC przy darowiźnie7 Stycznia 2011

  poprzednio ubezpieczony na nowej polisie z związku z tym, że mój teść nie przekazał mojej żonie aktualnej wówczas polisy. Opłacał tą polisę przez kolejne 1,5 roku po czym (...)

 • Wypłata świadczenia z tytułu śmierci matki2 Grudnia 2008

  postępowanie dotyczące ustalenia stanu faktycznego zdarzenia, zasadności zgłoszonych roszczeń i wysokości świadczenia, a także informuje osobę występującą z roszczeniem pisemnie lub w inny sposób, (...)

 • Ubezpieczenie na wypadek śmierci a choroba11 Grudnia 2006

  oświadczając, że jest to obowiązek lekarza pierwszego kontaktu. Z uwagi na to, że rodzina nie wyraziła zgody na sekcję zwłok lekarz ten po analizie karty chorobowej pacjenta wpisał (...)

 • Opodatkowane zysków kapitałowych z polisy20 Czerwca 2006

  (zamknięcia polisy na życie - zakończenia umowy ubezpieczeniowej)? Jak są opodatkowane zyski kapitałowe z ubezpieczeń na życie? Stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 4 (...)

 • Odprawa pośmiertna a polisa na życie18 Listopada 2008

  polega na tym, że jeśli wypłata z polisy jest niższa niż kwota odprawy pośmiertnej, to pracodawca musi dopłacić różnicę (art. 93 § 7 kp:  Odprawa pośmiertna (...)

 • Koszty ubezpieczenia w transporcie11 Lipca 2005

  byłem ubezpieczony na zbyt małą kwotę - wypłata ubezpieczenia z mojej polisy nie pokryła wartości zniszczonego towaru. Pozostała część pokrył spedytor ze swojej polisy (...)

 • Czy mam prawo ubiegać się o zapłatę za moje udziały w spółce?13 Maja 2015

  Czy mogę się domagać zapłaty za moje udziały w spółce z której odszedłem z dnia na dzień? Wspomnę również że na moje miejsce wszedł inny udziałowiec. Zawarta umowa (...)

 • Podatek od polisy z USA9 Listopada 2009

  stwierdzić, iż otrzymany przez podatnika z USA dochód z tytułu ubezpieczenia osobowego krewnego będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie (...)

 • Opóźnienia w wypłacie odszkodowania z NW2 Czerwca 2003

  wypłata odszkodowania nastąpi po zakończeniu leczenia. Czy jest to zgodne z prawem? Trzeba wyraźnie odróżnić dwie instytucje: Świadczenia związane z wypadkiem przy pracy (np. odszkodowanie (...)

 • Podatkowe rozliczenie odszkodowania AC samochodu23 Sierpnia 2008

  odliczenia podatku VAT z tytułu otrzymanej z warsztatu faktury za naprawę, [2] przychodu z tytułu odszkodowania, o ile w ogóle zaistniał, jeśli nie było żadnego wpływu na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane