Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Eksmisja lokatora z mieszkania18 Stycznia 2005

  nie wpływa na orzeczenie sądu o eksmisji. Jeśli sąd nakaże eksmisję, właściciel po jej przeprowadzeniu będzie mógł złożyć wniosek o wymeldowanie. najem, orzeczenie, porządek domowy, lokator

 • Podatek od wynajmu prywatnego mieszkania16 Października 2006

  . stawką 8,5%, dopóki nie przekroczą równowartości 4 tys. euro, czyli 15.934 zł - od nadwyżki ponad tę kwotę ryczałt wynosi 20%. umowa najmu, najem mieszkania, zasady ogólne, skala podatkowa, (...)

 • Koszty uzyskania przychodu a wynajem mieszkania3 Marca 2009

  Przy wynajmie mieszkania na zasadach ogólnych kosztem uzyskania przychodu mogą być odsetki od kredytu udzielonego na jego zakup. W tej sytuacji cena mieszkania od dewelopera wynosiła 250 tys. zł

 • Działalność gospodarcza i wynajmowanie mieszkania28 Września 2007

  gospodarcza, wynajmowanie mieszkania, koszty

 • Wpływ wydatków na wysokość alimentów29 Kwietnia 2002

  . Czy sąd bierze pod uwagę koszty, którymi jest obciążona moja pensja? Nie dam rady płacić więcej w tym momencie. Rozważam też możliwość ubiegania sie o opiekę nad dzieckiem - żona chce (...)

 • Wynajem mieszkania a opłaty za media29 Sierpnia 2009

  nawet w przypadku opodatkowania najmu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodem jest tylko czynsz najmu, a nie np. opłaty za media. Jeśli jednak jest to możliwe, aby uniknąć

 • Wygaśnięcie umowy najmu. Co mogę zrobić, aby najemca opuścił lokal ?8 Stycznia 2014

  uniemożliwia właścicielowi wynajem lub inne korzystanie z mieszkania. Pozbycie się byłego lokatora z mieszkania wymaga jednak przeprowadzenia postępowania eksmisyjnego. Należy liczyć (...)

 • Uzasadnienie podwyższenia czynszu najmu16 Lipca 2003

  wchodzą w grę, lokator nie jest pozostawiony bez ochrony. Bowiem wynajmujący nie może podwyższać czynszu lub innych opłat częściej niż co 6 miesięcy. Wyjątek od tego stanowią opłaty (...)

 • Sprzedaż udziału w mieszkaniu a podatek od spadku28 Sierpnia 2009

  udzielonej na podstawie artykulu 16 powyzej cytowanej ustawy? Uwazam, ze tak, bo: Artykul 16 mowi, ze Mama nie dokona jego (czyli mieszkania) zbycia. W sytuacji sprzedazy polowy udzialu w mieszkaniu, (...)

 • Eksmisja przy umowie najmu okazjonalnego28 Października 2010

  Jestem właścicielem lokatorskiego mieszkania spółdzielczego, które chcę wynająć. Zależy mi, aby w umowie najmu lokalu, która podpisze, znalazł sie akt notarialny sporządzony w obecności (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane