Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu16 Maja 2009

  zamieszkanie odnosi się wyłącznie do osób fizycznych, a nie prawnych). Zakładamy również, iż najemca nie ma więcej niż 75 lat, a zatem nie stosuje się art. 75 ust. 12.Art. (...)

 • Eksmisja lokatora5 Kwietnia 2012

  zdarzają się sytuację, że eksmisja lokatorów trwa bardzo długo, gdyż gmina nie dysponuje odpowiednimi lokalami socjalnymi. Jeżeli gmina nie dostarczyła lokalu socjalnego osobie uprawnionej (...)

 • Pomieszczenie tymczasowe na czas określony28 Kwietnia 2008

  prawnego są obowiązane do dnia opróżnienia lokalu co miesiąc uiszczać odszkodowanie. Z przepisu tego wynika, iż to nie Pani (bo Pani lokalu nie zajmuje), lecz lokator faktycznie (...)

 • Brak opuszczenia mieszkania przez lokatora któremu wypowiedziano umowę najmu23 Czerwca 2011

  Co zrobić, gdy lokator, któremu wypowiedziano umowę najmu, nie chce opuścić mieszkania? Jeżeli wypowiedzenie było skuteczne należy przyjąć, że od czasu upływu (...)

 • Umowa najmu a obowiązki wynajmującego27 Kwietnia 2007

  umowy nie widziałam mieszkania oraz podpisałam protokół przekazania lokalu, w którym w ogóle nie było nic o stanie technicznym i wyposażeniu mieszkania. Mam ten protokół i (...)

 • Obdarowanie dwóch osób tym samym przedmiotem10 Marca 2005

  czasu znajoma przebywa w tym mieszkaniu na stałe dopełniwszy spraw meldunkowych. Jednocześnie zaczęły sie niestety problemy - kuzynka nie chcąc zrezygnować z mieszkania nie chce (...)

 • Eksmisja lokatora7 Grudnia 2005

  i jest samotny. Jest on tam zameldowany. 3 lata temu wręczyłem mu wypowiedzenie, jako że ja nie mam swojego mieszkania. Termin wypowiedzenia minął w kwietniu tego roku, jednak on nie chce (...)

 • Wykonanie wyroku nakazującego eksmisje lokatora12 Września 2007

  gotowania posiłków. Nie jest więc konieczne przed wszczęciem egzekucji zawarcie z dłużnikiem umowy o zajęcie lokalu zastępczego. Wyrok nakazujący opróżnienie lokalu nie ma określonego (...)

 • Eksmisja lokatorów z mieszkania8 Sierpnia 2006

  żadnych świadków, siostra nie chce zeznawać przeciw mężowi a matka jest ciężko chora i nie może mówić (matka nie może samodzielnie funkcjonować a ojciec jest jej jedynym (...)

 • Niechciany lokator w domu17 Marca 2004

  eksmisję, natomiast nie jest możliwe "samowolne" eksmitowanie brata bez wyroku eksmisyjnego. Oczywiście nie stanowi eksmisji poproszenie brata lub zasugerowanie mu, żeby się wyprowadził (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane